Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin ETF v nedohľadne? Skôr sa zrejme dočkáme stablecoinov centrálnych bánk

Článok

bitcoin-etf

Po tom ako Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) zamietla najnovšiu a aktuálne poslednú žiadosť o schválenie Bitcoin ETF, tentokrát od spoločnosti Wilshire Phoenix, sa v relácii CNBC niekoľko odborníkov rozprávalo práve na túto tému.

Komisia SEC zamietla posledný pokus o Bitcoin ETF z rovnakého dôvodu, ako u X-predošlých pokusov, či už zo strany bratov Winklevossovcov, CBOE, SolidX, Bitwise a iných. Dôvod je prostý – SEC má naďalej obavy, že cena Bitcoinu je ľahko manipulovateľná a preto nechce schválením ETF ohroziť záujmy retailových investorov.

Chris Hempstead, ktorý je riaditeľom inštitucionálneho rozvoja podnikania v ETF hedgeovom fonde IndexIQ, si však myslí, že ani tento posledný verdikt SEC nič nezmení na tom, že nové žiadosti o schválenie Bitcoin ETF budú naďalej pribúdať.

,,Pochybujem, že to bol posledný pokus. Myslím si, že záujemcovia sa naďalej budú snažiť analyzovať spätnú väzbu a poznámky od SEC a budú sa im ďalej venovať,” skonštatoval. Je taktiež presvedčený, že zajem o tento produkt sa dočká v najbližších rokoch zvýšenému záujmu zo strany bežných ľudí. V najbližšom období ale neočakáva, že by SEC nejakú žiadosť schválila. Stane sa to podľa neho až v čase, kedy SEC už nedokáže ignorovať zvýšený dopyt retailoveho sektora.

Skeptikom je aj Nick Colas z firmy DataTrek Research, ktorý uviedol, že kryptomeny centrálnych bánk prídu na trh skôr, než Bitcoin ETF. Na otázku redakcie, či v týchto stablecoinoch pod kontrolou centrálnych bánk vidí nejaký zmysel odpovedal, že áno.

Nic Colas si popri tom myslí, že digitalizované fiatové meny prispejú k rozšíreniu štruktúry a dohľadu nad prevádzkovou komplexnosťou kryptomenových transakcií. ,,Myslím si, že uvidíme väčšiu diverzifikáciu rizika a začneme sledovať to, že ľudia lepšie porozumejú tomu, ako kryptomeny fungujú, nielen ako funguje Bitcoin.”

Dan Wiener z Vanguard Investors uviedol, že blockchain je dôležitejší, než samotné kryptomeny (s týmto názorom by určite väčšina odborníkov na Bitcoin nesúhlasila). Odmietol pritom myšlienku, že blockchain bez Bitcoin uje zbytočný. ,,Naozaj potrebujeme bitcoiny? Ja nie som ochotník s drogami. Nemám strach z pohybu peňazí. Máme veľa spôsobov, ako môžeme posúvať peniaze z miesta na miesto, neviem o tom, že by sme potrebovali skryť seba alebo našu totožnosť.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne