Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Kryptomeny v Indii majú stále problém. Odvolá sa Centrálna banka?

Článok

India
India

V úvode marca sme vás informovali o tom, že Najvyšší Indický súd zrušil nariadenie miestnej Centrálnej banky (RBI) z apríla 2018, ktoré zakazovalo miestnym bankám poskytovať služby firmám podnikajúcim s kryptomenami.

Verdikt Najvyššieho súdu z 3. marca však zatiaľ mnohé banky nerešpektujú. Informovali o tom zástupcovia kryptosektora druhej najľudnatejšej krajiny sveta. Dôvodom je skutočnosť, že nedostali žiadne písomné nariadenie zo strany Centrálnej banky, ktorá mala na základe verdiktu súdu toto nariadenie zrušiť a informovať o tom komerčné banky.

Špekuluje sa, že Centrálna banka Indie zatiaľ nerozposlala bankám čerstvé informácie z dôvodu, že sa plánuje voči verdiktu Najvyššieho súdu odvolať. Naznačuje to aj článok, ktorý publikoval už 6. marca portál The Economic Times, ktorý citoval nemenované zdroje tvrdiace, že odvolanie voči verdiktu sa už pripravuje.

Kým niektoré kryptozmenárne medzitým už otvorili svoje brány, viaceré stále vyčkávajú podobne ako banky, ktoré by im mali poskytovať svoje služby.

Situácia pre indický kryptosektor je preto stále veľmi nejasná. Okrem nariadenia centrálnej banky im stojí v ceste aj návrh zákona o úplnom zákaze kryptomien v krajine. Či ho miestni zákonodárcovia schvália je ale v tomto momente veľmi otázne.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne