Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Google Trends a Bitcoin: Vyhľadávanie koronavírus + Bitcoin predbehlo halving

Článok

bitcoin-koronavirus-google

Nedávno sme písali o tom, že vyhľadávanie slovného spojenia “Bitcoin halving” dosiahlo na Google rekordné hodnoty aj v porovnaní s obdobím spred predchádzajúceho halvingu, čo je pozitívnym signálom.

Najnovšie dáta z Google Treds však naznačujú, že mnoho ľudí zaujíma aj vzťah a korelácia Bitcoinu s koronavírusom. Slovné spojenie „Bitcoin koronavírus” dosahuje najvyššiu mieru vyhľadávania najmä v Rakúsku, Švajčiarsku a Írsku.

FOTO: Na grafe môžete vidieť nárast vyhľadávania “Bitcoin koronavírus” (červená farba). Modrou je vyznačený trend rastu vyhľadávania “Bitcoin halving”. Ako vidieť na grafe, aktuálne koronavírus a jeho spojitosť s Bitcoinom tému halvingu prekonáva.

Výrazný nárast vyhľadávania tejto témy možno evidovať aj v Nemecku, Austrálii, Kanade či Singapure. USA sa nachádza v tomto smere na 13. priečke.

Pokiaľ ide o spomínaný halving, ako sme spomínali, vyhľadávanie tejto témy taktiež rúca predchádzajúce rekordy a s blížiacim sa májom 2020, kedy sa táto dlhoočakávaná udalosť uskutoční, bude ešte určite gradovať. Otázne je len to, či fundament halvingu je už zarátaný v cene Bitcoinu, alebo ešte nie.

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne