Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano: Všetko ide podľa plánu, ubezpečil komunitu Charles Hoskinson

Článok

Charles Hoskinson - Cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Turbulencie na trhu s kryptomenami, ktoré ovplyvnili negatívne správy súvisiace s koronavírusom a obchodnou vojnou o cenu ropy medzi Ruskom a Saudskou Arábiou, sa dotkli aj kryptomeny Cardano (ADA). Teda predovšetkým jej ceny. Inak vraj všetko funguje podľa plánu.

Silnú komunitu okolo Cardano blockchainu sa snažil upokojiť generálny riaditeľ IOHK Charles Hoskinson, ktorý počas najnovšieho vysielania v rámci osláv už 5. narodenín spoločnosti IOHK informoval, že všetko ide podľa plánu a vývoj ekosystému Cardano postupuje naďalej rýchlym tempom.

Hoskinson oznámil komunite predbežný harmonogram najbližších očakávaných noviniek. Uviedol, že aktualizované vydanie, respektíve reštart Byronu, bude už tento mesiac. Uľahčí sa tým pripojenie k sieti, skráti sa čas synchronizácie a umožní sa rýchlejšia obnova.

Hoskinson následne oznámil, že po reštarte Byronu bude oznámené vydanie Heskell Shelley testnetu v rámci čoho bude oznámený aj konečný rozsah dátumov pre fázu Shelley. V súvislosti s ňou povedal, že zostáva už len niekoľko aktualizácii, aby bola fáza Shelley dokončená, no tím nechce prejsť na mainnet skôr, než bude uistený, že je všetko stopercentne pripravené.

Najvýznamnejšie nové oznámenie sa týka Hydry, teda riešenia pre škálovateľnosť, ktoré sa má nasadiť na proof-of-stake protokol Ouroboros. Výsledkom päťročného výskumu bude riešenie umožňujúce rozširovanie staking poolov, akceleráciu transakcií a smart kontrakty.

Hoskinson však uviedol, že Hydra nebude interoperabilná s Tezosom, EOS či Ethereum 2.0. V súčasnosti bude použiteľná len pre Cardano, na ktorom sa bude dať použiť na vytváranie aplikácii.

Líder projektu upokojil ľudí v súvislosti s cenovými otrasmi na svetových trhoch. Komunitu okolo Cardano požiadal, aby zostali pokojní a pozitívne naladení napriek prepadom cien. ,,V prípade najhoršieho scenára týkajúceho sa trhov a globálnej pandémie sme si stále istí tým, že kryptomenám sa bude dariť.”

Dodal, že je presvedčený, že kryptotrh sa napokon dostane z týchto otrasov, no poznamenal, že na trhu bude naďalej vysoká volatilita, ktorú nemožno brať na ľahkú váhu.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.