Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zákon o kryptomenách v USA: Deliť sa budú do troch kategórii!

Článok

bitcoin-investor-usa

9. marec 2020 budeme možno v budúcnosti považovaný za deň, ktorý výrazným spôsobom odštartoval proces nového prístupu ku kryptomenám v Spojených štátoch amerických. Pred Americkým kongresom bol totiž Paulom Gosarom predstavený dlho očakávaný “Cryptocurrency Act od 2020”, teda zákon o tom, ako by mali byť kryptomeny klasifikované a regulované v USA.

,,Cieľom zákona je poskytnúť nielen jasnosť, ale aj legitimitu kryptomenovým aktívam v USA,” vysvetlil jeho obsah pre portál Cointelegraph Will Stechschulte, ktorý je legislatívnym asistentom Paula Gosara.

Gosarov návrh rozdeľuje kryptomeny do troch kategórii:

  • Kryptokomodity – kontrolované komisiou pre komoditné futures (CFTC)
  • Kryptomeny – kontrolované FinCEN-om
  • Crypto-security – kontrolované komisiou pre cenné papiere (SEC)

Zaujímavé je, že zákon by zrejme klasifikoval Bitcoin skôr ako “kryptokomoditu“, než ako „kryptomenu“. Klasifikácia „kryptomeny“ podľa návrhu zákona totiž znie ako “znázornenie americkej meny alebo syntetických derivátov”, čo skôr pripomína stablecoiny ako je napríklad Tether (USDT).

„Crypto-securities“ sú zas kryptomeny, ktoré sú opísané ako “všetky dlhové, kapitálové a odvodené nástroje, ktoré spočívajú na technológii blocckhain alebo decentralizovanej kryptografickej knihe.”

Návrh zákona, ktorý bol predstavený kongresmanom, je aktualizovanou verziou z decembra 2019. Obsahuje rozšírené definície pojmov ako sú „decentralizovaná kryptografická kniha“ či „inteligentná zmluva“ (smart kontrakt). Aktualizácia spočíva aj v presnejšom a jasnejšom určení toho, kto má z danú kryptomenu preberať regulačnú zodpovednosť, teda či ju má regulovať CFTC, FinCEN alebo SEC. V práve tomto smere existujú v súčasnosti veľké nejasnosti.

Medzi ľuďmi, ktorí pracovali na návrhu zákona, bol napríklad aj jeden prvých veľkých bitcoinových investorov Erik Finman.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne