Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Podporovateľ Bitcoinu Jack Dorsey zostáva na čele Twitteru. Postavil sa zaňho aj Musk

Článok

Jack Dorsey Twitter

V kryptokomunite mimoriadne populárny Jack Dorsey zostáva na čele sociálnej siete Twitter, ktorú zakladal. Odolal tak tlaku zo strany Paula Singera, miliardárskeho investora a zakladateľa Elliot Management, ktorý tlačil na odvolanie Dorseyho z dôvodu, že sedí na dvoch rôznych stoličkách.

Singerovi sa nepáčilo, že Dorsey sa okrem Twitteru venuje simultánne aj vedeniu firmy Square a tiež chce stráviť značnú časť tohto roka v Afrike (kde by okrem iného rád prispel k popularizácii Bitcoinu a technológie blockchain).

Dohoda medzi Elliott Maangement a Twitterom, ktorá viedla k ne-odvolaniu Dorseyho z pozície CEO firmy, mal za dôsledok spätné odkúpenie akcií vo výške 2 miliárd dolárov. Elliot Management tiež získala miesto v správnej rade.

K uzavretiu dohody prispela aj súkromná spoločnosť Silver Lake, ktorá bude investovať jednu miliardu dolárov do vývoja nových služieb na Twitteri, za čo tiež získa jedno miesto v správnej rade.

,,Investícia spoločnosti Silver Lake do služieb Twitteru je silným hlasom dôvery v našou právu a našu snahu neustále napredovať. Sú jedným z najrešpektovanejších hlasov v oblasti technológii a financií a sme šťastní, že ich máme ako nášho nového partnera a člena rady,” uviedol Jack Dorsey.

Keď sa objavili prvé fámy o odvolávaní Jacka Dorseyho z postu lídra Twitteru, vznikla kampaň, ktorá lobovala za jeho zotrvanie. Za Dorseyho sa okrem mnohých iných známych osobností postavili aj Elon Musk či spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin.

Jack Dorsey je dlhodobým podporovateľom Bitcoinu, o ktorom tvrdí, že sa stane budúcou hlavnou menou internetu. Len pred pár dňami sme vás informovali, že jeho projekt Square Crypto začal rozdávať granty na vývoj vylepšení bitcoinu, či už ide o problematiku škálovateľnosti, adopcie či “iných vecí, ktoré doposiaľ nikoho nenapadli.”

Dorseyho „Square Crypto“ spúšťa grant na financovanie vývoja Bitcoinu

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne