Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dorseyho „Square Crypto“ spúšťa grant na financovanie vývoja Bitcoinu

Článok

Jack Dorsey

Platobná spoločnosť, za ktorou stojí šéf Twitteru Jack Dorsey, Square Crypto, oficiálne spustila grantový program na podporu vývoja Bitcoinu. Prvé financie určené pre vývojárov už boli medzitým aj prerozdelené.

NTCPayServer dostal finančnú “injekciu” v podobe 100 000 dolárov, aby pokračoval vo vývoji svojho open-source platobného procesora a ďalší developer dostal nezverejnenú čiastku v súvislosti s vývojom technológie Lightning Network. Square Crypto tiež informovala, že poskytla nezverejnené čiastky Jonovi Atackovi a Tankredovi Haseovi, ktorí patria medzi popredných BTC core vývojárov.

Pravidla grantového programu stanovujú, že financie môžu získať tímy alebo jednotlivci z celého sveta za predpokladu, že pracujú výhradne na vylepšeniach Bitcoinu.

,,Ich návrhy musia sa musia sústrediť na zlepšenie používateľského prostredia, škálovateľnosti, ochrany osobných údajov, bezpečnosti, alebo “niečoho iného, o čom sa doteraz nepremýšľalo”“, vysvetľuje Squre. Vývojári dostanú grant len za predpokladu, že majú dobré vzťahy v BTC komunite.

Uchádzači musia poslať Square email s podrobným popisom svojho návrhu. ,,Ozveme sa vám, ak nás váš nápad nadchne a bude v súlade s kritériami pre udelenie grantu,” dodáva spoločnosť.

Jack Dorsey a Bitcoin

Jack Dorsey je dlhodobým podporovateľom Bitcoinu. Je presvedčený, že v budúcnosti sa z neho stanú hlavné peniaze internetu. Zaujímavé sú aj jeho vyjadrenia o tom, že nie je potrebné vytvárať iné kryptomeny. Stačí podporiť Bitcoin a jeho vývoj. V súvislosti s tým napríklad vylúčil možnosť vzniku kryptomeny Twitteru na spôsob, ako sa o to snaží Facebook s Librou.

Dorsey popri tom upozorňuje na mnohé vecí, ktoré musí Bitcoin vyriešiť, aby sa dočkal masovej adopcie. Okrem iného finančne podporuje vývoj aplikácie, ktorá by bola z pohľadu užívateľského prostredia ľahko pochopiteľná pre každého, čo je podľa neho kľúč k adopcii. Taktiež podporuje myšlienku, že v súčasnosti má Bitcoin najväčší potenciál v krajinách s menej rozvinutou ekonomikou, poukazujúc najmä na Afriku, kde plánuje stráviť približne polovicu tohto roka.

V roku 2019 sa v bitcoinovej komunite zviditeľnil aj tým, že sa aktívne zapojil do akcie na osvetu technológie Lightning Network, ktorá kolovala cez Twitter. Miliardár stojací za dvoma úspešnými firmami má aktuálne nastavený na Twitteri jednoduchý popis: #Bitcoin.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne