Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Snowden o páde Bitcoinu: Veľa paniky pre málo dôvodov

Článok

snowden
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Po obrovskom prepade ceny Bitcoinu, ktorý sa dostal až pod hodnotu 4 000 dolárov, sa k súčasnej situácii na trhu s kryptomenami vyjadril aj whistleblower Edward Snowden, ktorý sa preslávil zverejnením prísne tajných dokumentov odhaľujúcich rozsah amerických a britských operácii vo svete.

,,Toto je pod dlhej dobe prvýkrát, čo som cítil príležitosť kúpiť dip Bitcoinu. Ten pokles bol spôsobený obrovskou panikou pre veľmi málo dôvodov,” uviedol.

Snowden okomentoval prepad Bitcoinu v čase, kedy klesol až k hodnote 3 782 dolárov. Aktuálne sa obchoduje za vyše 5 500 USD.

Dramatický prepad ceny Bitcoinu podľa všetkého ovplyvňujú najmä externé faktory najmä v súvislosti s koronavírusom. Či už ide o nariadenie Donalda Trumpa o zákaze cestovať do USA obyvateľom pevninskej Európy či o prepad akcií DOWFTSE v takom rozsahu, ako si nepamätáme od čierneho pondelka roku 1987. Do toho všetkého vstupuje cenová vojna o ropu medzi Saudskou ArábiouRuskom.

Snowden kryptomeny už viackrát využil, hoci sa nedá povedať, že by bol vyslovene fanúšikom Bitcoinu. Za jeho hlavnú chybu viackrát označil jeho prílišnú transparentnosť. Napriek tomu ho napríklad v roku 2013 využil na nákup infraštruktúry pre jeho servery, pomocou ktorých odhalil spomínané tajné dokumenty. V minulosti sa nechal počuť, že je fanúšikom altcoinu Zcash, u ktorého vyzdvihuje jeho jedinečne nastavenie súkromia. V marci 2018 potvrdil, že používal aj Monero.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.