Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Čo spôsobilo pád ceny Bitcoinu? Možnosti sú minimálne dve

Článok

bitcoin-smutok

Portál Cointelegraph sa venoval téme toho, čo s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobilo posledný výrazný prepad ceny Bitcoinu. Možností je viacero a zrejme ide o kombináciu dvoch faktorov.

Bill Hermann, ktorý je generálnym riaditeľom alternatívneho investičného bankovníctva Wilshire Phoenix (firma, ktorá žiadala aj o schválenie Bitcoin ETF), si myslí, že prepad nastal z dôvodu celkovej nestability na tradičných trhoch. ,,Nedávny pokles ceny Bitcoinu je výsledkom náhleho a prudkého poklesu vo väčšine tried aktív v priebehu posledných týždňov,” skonštatoval.

,,V období extrémnej volatility, ktorú často sprevádza panika, väčšina malých investorov, či už tých, ktorí investujú do akcii, alebo do bitcoinu, predáva ako prvá a kladie si otázky až neskôr. Investori potrebovali rýchlo získať hotovosť a preto všetko predali. Myslím si, že akonáhle sa usadí prah, bitcoiny a niektoré ďalšie aktíva sa opäť stanú zaujímavé.”

Vplyv tradičných finančných trhov, ktoré sa otriasali v posledných dňoch v základoch, na cenu Bitcoinu je zrejmý a bolo by veľmi nelogické domnievať sa, že najznámejšia kryptomena s nimi vôbec nekoreluje.

Iba samotný DOW klesol 9. marca o vyše 2000 bodov. Trhy s ropou boli navyše v ten istý deň zasiahnuté poklesom o viac ako 20%. Bitcoin od 24. februara 2020 klesol z ceny vyše 10 000 USD do 9. marca na 7 650 USD.

S názorom, že cenu Bitcoinu ovplyvňujú ostatné trhy súhlasil aj Emmanuel Goh z kryptoanalytickej firmy Skew. Poukázal na to, že na Bitcoin podobne ako na iné trhy vplývajú negatívne správy o šírení koronavírusu a tiež čerstvá téma v súvislosti s cenou ropy.

Ovplyvnila cenu aj ponzi PlusToken?

Cenu Bitcoinu však mohol ovplyvniť ešte iný katalyzátor – ponzi schéma PlusToken. O tej sme písali na našom webe už viackrát. Ide o najväčšou čínsku krypto-ponzi schému v histórii, v rámci ktorej prišli predovšetkým malí čínski investori o miliardy dolárov.

Niektorí ľudia stojaci za PlusToken napriek veľkej razii čínskej polície sú stále na slobode a postupne predávajú bitcoiny (BTC) Ethery (ETH), ktoré počas svojho podvodu nadobudli. Analytik Ergo, ktorý sa téme PlusTokenu venuje už takmer rok, upozornil 6. marca, že z peňaženiek, ktoré patrili PlusTokenu, bolo presunutých 13 000 BTC. Ich predaj teda mohol mať rovnako tak negatívny vplyv na cenu.

K PlusTokenu však treba poznamenať jedno – čím skôr budú všetky Bitcoiny mimo rúk tejto ponzi schémy, tým to bude pre kryptotrh z dlhodobejšieho pohľadu lepšie. Práve PlusToken je totiž označovaný za možný dôvod prepadu ceny Bitcoinu v druhej polovici roka 2019.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne