Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Správy Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Končiaci sa týždeň priniesol tradične mnoho zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Zaujali nás nielen cenové predikcie, ale aj rôzne dôležité fundamenty. Top topicom bol blížiaci sa halving. Nezmeškajte tohtotýždňový bohatý súhrn. 

Bitcoin

90 dní pred májovým halvingom Bitcoinu sme oslovili štyroch známych traderov zo slovenskej a českej kryptoscény, aby nám ilustrovali, ako to vidia s cenovým vývojom BTC pred touto očakávanou udalosťou. Ich technické analýzy, v ktorých je zohľadnené delenie odmeny za vyťaženie nového bloku BTC, nájdete v tomto našom článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Záujem o vyhľadávanie slovnej kombinácie “Bitcoin halving“ výrazne stúpa a necelé tri mesiace pred touto udalosťou už prekonal hodnoty spred predchádzajúceho halvingu v roku 2016. Uvádzajú to dáta Google Trends, ktoré potvrdzujú pozitívny sentiment v súvislosti s týmto dôležitým bitcoinovým fundamentom. Viac sa dočítate tu.

Až 40 nemeckých bánk vyjadrilo miestnemu finančnému regulátorovi BaFin predbežný záujem o poskytovanie služieb úschovy kryptomien Bitcoin, Ethereum a XRP. Tie, ktoré sa rozhodnú získať licenciu, budú musieť podniknúť konkrétne kroky. Podrobnosti sa dozviete tu.

Ratingová agentúra Weiss Ratings zdvihla s ohľadom na blížiaci sa halving a pozitívny cenový vývoj rating pre Bitcoin na “A-“, vďaka čomu sa posunul na prvé miesto. Ak vás zaujímajú podrobnosti a to, ako dopadli kryptomeny podľa rôznych kategórii (adopcia, miera rizika, technológia), dozviete sa to v tomto článku.

Známy propagátor Bitcoinu Anthony Pompliano verí, že BTC začal svoju cestu k cene 100 000 dolárov do konca roka 2021.  Podobne to vidí aj populárny trader PlanB, ktorý sa pri tejto predikcii opiera aj o svoj Stock to Flow model. PlanB okrem toho uviedol, že už neočakáva pokles ceny pod 8 200 USD.

Spoločnosť VanEck, ktorá minulý rok neúspešne žiadala o schválenie Bitcoin ETF, tvrdí, že každá inštitúcia by mala vložiť malé percento svojej investície do Bitcoinu. Odvoláva sa pritom na graf, ktorý znázorňuje, že investičné portfólio s malou účasťou v Bitcoine prináša v priebehu posledných rokov firmám najväčšiu ziskovosť.

V čase, kedy sa Bitcoin vrátil nad cenu 10 tisíc dolárov, sa opäť špekuluje o riziku prepadu ceny, ktorý by mohla spôsobiť čínska ponzi schéma PlusToken. Tá vraj mala minulý rok na svedomí prepad ceny zo 14 tisíc USD na necelých $7000 a aktuálne zrejme znova presúva svoje bitcoiny, ktoré má v držaní. Viac sa dozviete tu.

Altcoiny

Nadácia Litecoin Foundation stojaca za vývojom kryptomeny Litecoin uzavrela partnerstvo s firmou Cred. Jej klienti si môžu uzamknúť cez túto spoločnosť svoje litecoiny a dostať ročný úrok až 10%. Viac tu.

Svetové ekonomické fórum, ktoré sa konalo vo švajčiarskom Davose, otvorilo podľa hovorcu Cardano Foundation ich projektu mnoho nových dverí. Ak vás zaujíma, aké partnerstva sa pre Cardano rysujú, otvorte si tento článok.

O kryptomene Cardano sme sa včera rozprávali s ambasádorom tejto kryptomeny pre Českú republiku Jaromírom Tesařom. Hovorili sme nielen o fáze Shelley a stakingu, ale aj o komercializácii tohto projektu, jeho možnom prepojení s inými blockchainami či o smart kontraktoch. Rozhovor si môžete prečítať tu.

Na blockchaine kryptomeny Algorand budú spustené stablecoiny USDT spoločnosti Tether. Tie doteraz “bežali” na Ethereum, EOS, cez Omni na Bitcoine a tiež na Trone.

Mali by ste vedieť

  • Vedúci predstaviteľ Japonskej liberálnej demokratickej strany Kozo Yamamoto apeluje na krajinu, aby urýchlila proces vydania vlastnej národnej kryptomeny. Dôvodom je, aby bolo Japonsko konkurencie schopné pripravovanej čínskej kryptomene.
  • Donald Trump navrhol, aby sa americká tajná služba vrátila pod kontrolu Ministerstva financií. Ovplyvniť by to mohlo aj kryptomeny. Podrobnosti tu.
  • Magazín Forbes zverejnil zoznam TOP50 fintech spoločnosti pre rok 2020. Nachádzajú sa v ňom aj firmy, ktoré pracujú s blockchain technológiou. Viac sa dočítate tu.
  • Americká burza Coinbase Pro spúšťa možnosť obchodovania na páku. Podrobnosti tu.
  • Akcie čínskeho mining giganta Canaan začali po prudkom prepade hodnoty, ktorý nasledoval po zalistovaní na americkej burze Nasdaq konečne rásť. Canaan je prvou ťažobnou spoločnosťou, ktorá je verejne obchodovaná na americkom trhu.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.