Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ohrozí PlusToken rast ceny Bitcoinu? Presunutých bolo 11 999 BTC

Článok

anonym
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Čínska ponzi schéma PlusToken pravdepodobne opäť presúva svoje bitcoiny. Keď v roku 2019 klesla cena Bitcoinu zo 14 tisíc USD pod $6500 viaceré analýzy naznačovali, že tento prepad má na svedomí práve predaj bitcoinov v držaní PlusTokenu. Aj preto treba byť v čase, kedy sa Bitcoin dostal opäť nad cenu $10 000, veľmi ostražitý.

Na súvislosť medzi predajom bitcoinov PlusTokenu a minuloročným prepadom ceny po predchádzajúcom prudkom raste upozorňoval aj investor do rizikového kapitálu Dovey Wan. Ten dokonca naznačoval, že PlusToken, ktorý mal čínskych investorov pripraviť o vyše 3 miliardy dolárov, mal na svedomí nielen prepad ceny BTC, ale mohol ovplyvňovať aj jeho predchádzajúci rast.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Twitter kanál Whale Alert upozorňujúci na veľké transakcie v blockchainoch včera informoval, že  zaznamenal prevod 11 999 BTC, čo je okolo 117 miliónov dolárov, medzi dvoma neznámymi peňaženkami. Čo je horšie, špekuluje sa, že môže ísť práve o bitcoiny, ktoré drží PlusToken. Sue Zhu a ErgoBTC, ktorí sa tejto téme venujú dlhšiu dobu, sú o tom presvedčení.

V prípade trhu, ktorý denne spracúva miliardy dolárov, by nemalo mať na cenu Bitcoinu vážny dopad ani to, keby PlusToken respektíve iný hráč “hodil“ na trh 10 000 bitcoinov s cieľom rýchleho predaja. Problém je v tom, že väčšina obchodného volume na trhu s bitcoinom je odvodená od hlavných platforiem určených na obchodovanie s maržami, ako je napríklad Bitmex. Nuž a s ohľadom na to by mohla byť cena ovplyvnená výraznejšie.

Portál CryptoSlate upozorňuje, že niektoré BTC veľryby (veľkí hráči držiaci tisíce BTC) považujú za manipulatívny už aj súčasný rast ceny z 8 000 na 10 000 USD. ,,Mám pomerne dobrý prehľad o tom, čo sa deje na OTC trhoch (mimoburzové trhy – sú menej prísne regulované pozn.red.). Mnohé z nich sú aktuálne využívané hlavne ázijskými resp. čínskymi obchodníkmi. Pred čínskym novým rokom došlo k určitému zvýšeniu prítoku peňazí, ale to nestačí na odôvodnenie posledných pohybov. Áno, trh poháňajú hráči z Číny. Ich motívy sú ale temné…,” znie citácia anonymnej BTC veľryby, ktorá obchoduje na burze Bitfinex.

O PlusTokene a jeho možnom vplyve na cenu Bitcoinu (pozor ide stále len o špekuláciu) sme vás informovali v niekoľkých článkoch. Naposledy sme v decembri informovali, že predajný tlak zo strany PlusToken a teda jeho vplyvu na Bitcoin sa môže čoskoro skončiť. Tvrdil to už vyššie spomínaný analytik Ergo, ktorý sa v druhej polovici roka 2019 sústredil výhradne na sledovanie toku financií tejto ponzi schémy. Ergo v decembri uviedol, že podľa jeho výpočtov majú podvodníci stojací za PlusTokenom k dispozícií  odhadom ešte okolo 58 000 BTC.

Má Bitcoin nádej na skorý rast? Tlak zo strany PlusToken klesá

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.