Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Má Bitcoin nádej na skorý rast? Tlak zo strany PlusToken klesá

Článok

Bitcoin pozor
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V priebehu posledných dní sa čoraz viac hovorí o tom, že Bitcoin sa pravdepodobne čoskoro prepadne na silný support okolo úrovne 6 400 dolárov. Portál Cointelegraph dokonca zverejnil štúdiu, v ktorej varuje, že obchodníci by sa mali pripraviť aj na najhorší scenár v podobe prepadu ceny pod 3000 USD.

V tomto článku však nechceme polemizovať o tom, ako hlboko by mohol Bitcoin padnúť. Skôr chceme upozorniť na vývoj zaujímavého fundamentu, na ktorý sme upozorňovali pred 3 týždňami. Oslabenie Bitcoinu z tohtoročného maxima 14 tisíc dolárov až na približne 7 000 USD má totiž podľa analytika Ergo na svedomí vo významnej miere podvodná kryptomenová Ponzi Schéma s názvom Plus Token.

Má prepad ceny Bitcoinu na svedomí Ponzi schéma PlusToken?

Ergo dospel k záveru, že autori PlusToken dokázali získať od investorov až okolo 200 000 BTC a v priebehu posledných mesiacov ich postupne predávajú tempom 1000 – 1300 BTC za deň, čím neustlane dumpujú cenu Bitcoinu. Používa pritom technológiu Wasai Mixer pre miešanie BTC, čím sa komplikuje ich sledovanie.

Ergo už koncom novembra upozornil, že PlusToken má k dispozícii podľa jeho výpočtov ešte okolo 58 000 BTC a teda trend predaja by mohol pokračovať ešte zhruba dva mesiace.

Tempo predaja BTC od PlusToken vraj klesá

13. decembra však aktualizoval svoje čísla o nové dáta a dospel k záveru, že tempo predaja BTC zo strany PlusToken v poslednom období výrazne ochladlo. Podľa jeho najnovších záverov aktuálne predávajú okolo 300 BTC za deň, čo je 70% pokles oproti tempu okolo 1 100 BTC z predchádzajúceho obdobia.

Predaj 300 BTC denne na otvorenom trhu predstavuje už menší tlak na strane predaja, čo môže pomôcť býkom vyhnať cenu Bitcoinu vyššie. Samozrejme najdôležitejšou otázkou zostáva, či je názor analytika Ergo, že práve PlusToken má na svedomí prepad Bitcoinu v posledných mesiacoch, naozaj správny.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.