Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Má prepad ceny Bitcoinu na svedomí Ponzi schéma PlusToken?

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Cena Bitcoinu sa v tomto roku významne menila  a to oboma smermi. Kým od svojho minima je vzdialená približne 4000 dolárov, od tohtoročného maxima ju aktuálne delí až 7 tisíc.

Kryptomenový analytik Ergo si myslí, že na oslabovaní ceny Bitocinu sa nemalým podielom v posledných mesiacoch podieľa podvodný projekt PlusToken, ktorý je považovaný za jednu z najväčších Ponzi schém v histórii trhu s kryptomenami.

Autori PlusTokenu podľa neho dokázali získať pod kontrolu okolo 200 000 BTC, ktoré tento rok postupne predávajú, čím oslabujú cenu Bitcoinu. ,,Ak sú moje výpočty správne, odhad 200 000 BTC, o ktorých som hovoril už skoršie v tomto roku, je správny a vplyv na trh to bude mať ešte nejaký čas,” tvrdí.

K jeho teórii sa pridal v auguste aj Cointelegraph, ktorý informoval, že operácie spojené s PlusTokenom viedli 17. augusta k pohybu 22 923 BTC.

Ergo venoval téme tejto ponzi schémy v poslednom období väčšinu svojho času. ,,Moje súčasne súčty sú okolo 187 000 BTC. Táto analýza však ešte nie je dokončená, ale zhruba potvrdzuje predchádzajúcich spomínaných 200 000 BTC,” vysvetlil. K tweetu pridal tabuľku s uvedenými číslami. Sledovaním stôp dospel k záveru, že PlusToken pravdepodobne v novembri predáva na trhu každý deň okolo 1 100 BTC.

Spoločnosť PlusToken používa technológiu Wasai Mixer pre miešanie bitcoinových mincí, ktorá komplikuje ich sledovanie.

,,Za predpokladu, že všetky doteraz zamiešané mince (129 000 BTC), ktoré boli doteraz zúčtované, boli predané v období od začiatku augusta do dnešného dňa, ide o priemer okolo 1 300 predaných BTC každý deň,” upozornil.

Ak je táto teória pravdivá, PlusToken má k dispozícii ešte približne 58 000 BTC, ktoré sa chystá predať. Analytik si preto myslí, že to môže ovplyvniť trh s Bitcoinom pri súčasnom tempe predaja na ďalšie zhruba dva mesiace.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.