Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Google Trends: Vyhľadávanie Bitcoin halving potvrdzuje pozitívny sentiment

Článok

Google Trends Bitcoin

Google Trends je užitočný nástroj, ak chcete zistiť, aký je aktuálne záujem vo vyhľadávaní vami vybraných slov. V prípade Bitcoinu a s ním súvisiacich slovných kombinácii je to dobrý indikátor toho, či stúpa všeobecný záujem o túto tému.

Google Trends uvádza záujem o dané kľúčové slovo na škále od 1 do 100 bodov. Čím vyššie číslo, tým bol záujem v danom čase vyšší. Vyhľadávanie je možné filtrovať podľa regiónov či obdobia.

Bitcoin od maxima veľmi ďaleko

Najprv sa pozrime na dlhodobý 5-ročný graf u slova “Bitcoin“. Už na prvý pohľad je zrejmé, že od rovnakého záujmu, aký sme sledovali koncom roka 2017, sme stále extrémne ďaleko. V čase písania tohto článku sme na 13 bodoch, pričom 100 (doterajšie maximum) sme zaznamenali medzi 10. až 16. decembrom 2017. Žiadny hype podobný obdobiu, kedy Bitcoin dosiahol doterajšie all-time-high sa teda v tomto čase zďaleka nedeje. O skutočnom “FOMO” nemôže byť teda ani reč. Tieto čísla možno vnímať s perspektívou do budúcnosti aj pozitívne – je tu obrovský priestor pre ďalší rast záujmu a nikde nie je napísané, že nemôže prekročiť aj hodnoty z konca roka 2017. To všetko by sa mohlo potenciálne zhodnotiť v cene Bitcoinu v budúcom predpokladanom bullrune.

Bitcoin halving je bullish

Zaujímavý je pohľad na kombináciu slov “Bitcoin Halving” v celosvetovom meradle. Sme už na približne rovnakých hodnotách (dokonca už o 1 bod vyššie), ako pri predchádzajúcom delení odmeny za vyťaženie nového bloku v lete 2016 a vyzerá to tak, že táto kombinácia slov by sa mohla pred tohtoročným halvingom dosiahnuť s obrovským náskokom nové ATH. 88 dní pred ním je totiž ťažko predstaviteľné, že by nastolený trend vyhľadávania “bitcoin halving” nepokračoval.

2-bitcoin-halving-5-rokov

Z týchto dvoch grafov možno vyčítať, že história sa zatiaľ opakuje. Najprv stúpa záujem o vyhľadávanie “bitcoin halving” (2016 a 2020) a následne o samotný Bitcoin (2017 a dúfajme, že aj 2021?). Dôležitým pozitívnym signálom je, že vyhľadávanie “Bitcoin halving” už teraz prekonáva jeho vyhľadávanie v roku 2016. To stavia silné základy, aby sa niečo podobne opakovalo v budúcnosti aj v súvislosti so samotným Bitcoinom.

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne