Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inštitúcie by mali časť kapitálu vložiť do Bitcoinu, tvrdí VanEck

Článok

bitcoin-graf
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť VanEck, ktorá sa minulý rok v spolupráci so SolidX neúspešne snažila získať od Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) povolenie pre Bitcoin ETF, publikovala správu, podľa ktorej by mali inštitucionálni investori preliať časť svojho investičného kapitálu do Bitcoinu.

,,Malá alokácia do Bitcoinu významne zvýšila kumulatívny výnos rôznych zmesí portfólia,” upozorňuje VanEck. Z grafu nižšie je možné porovnať, ako sa vyvíjali investičné portfólia (od roku 2012), v ktorých bola zahrnutá aj malá investícia do Bitcoinu a v ktorých nie. Kým 60% podiel v akciách a 40% podiel v dlhopisoch dopadol najhoršie (zelená čiara), portfólio, ktoré držalo 58,5% kapitálu v akciách, 38.5% v dlhopisoch a 3% v Bitcoine (modrá čiara), bolo najziskovejšie. Na druhom mieste skončilo portfólio s investíciou výhradne do akcii S&P 500.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

VanEck tvrdí, že výraznejšiemu investovaniu inštitúcii do Bitcoinu stojí v ceste nedostatočná infraštruktúra. Aj preto chceli spoločnosť priniesť na trh prvé Bitcoin ETF, ktoré by mohli v tomto smere uľahčiť inštitucionálnu angažovanosť v tomto sektore. Rok 2019 bol napriek tomu obdobím, počas ktorého vzniklo doteraz najviac nových inštitucionálnych služieb súvisiacich s Bitcoinom na čele s príchodom Bakkt a jeho Bitcoin futures viazaných priamo na BTC či custody riešení od Fidelity Digital Assets.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.