Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inštitúcie by mali časť kapitálu vložiť do Bitcoinu, tvrdí VanEck

Článok

bitcoin-graf

Spoločnosť VanEck, ktorá sa minulý rok v spolupráci so SolidX neúspešne snažila získať od Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) povolenie pre Bitcoin ETF, publikovala správu, podľa ktorej by mali inštitucionálni investori preliať časť svojho investičného kapitálu do Bitcoinu.

,,Malá alokácia do Bitcoinu významne zvýšila kumulatívny výnos rôznych zmesí portfólia,” upozorňuje VanEck. Z grafu nižšie je možné porovnať, ako sa vyvíjali investičné portfólia (od roku 2012), v ktorých bola zahrnutá aj malá investícia do Bitcoinu a v ktorých nie. Kým 60% podiel v akciách a 40% podiel v dlhopisoch dopadol najhoršie (zelená čiara), portfólio, ktoré držalo 58,5% kapitálu v akciách, 38.5% v dlhopisoch a 3% v Bitcoine (modrá čiara), bolo najziskovejšie. Na druhom mieste skončilo portfólio s investíciou výhradne do akcii S&P 500.

VanEck tvrdí, že výraznejšiemu investovaniu inštitúcii do Bitcoinu stojí v ceste nedostatočná infraštruktúra. Aj preto chceli spoločnosť priniesť na trh prvé Bitcoin ETF, ktoré by mohli v tomto smere uľahčiť inštitucionálnu angažovanosť v tomto sektore. Rok 2019 bol napriek tomu obdobím, počas ktorého vzniklo doteraz najviac nových inštitucionálnych služieb súvisiacich s Bitcoinom na čele s príchodom Bakkt a jeho Bitcoin futures viazaných priamo na BTC či custody riešení od Fidelity Digital Assets.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne