Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

90 dní do halvingu Bitcoinu: Ako to vidia traderi z česko-slovenskej scény?

Článok

halving-bitcoin-traderi
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Do halvingu Bitcoinu, ktorý zníži odmenu pre ťažiarov za vyťaženie nového bloku zo súčasných 12.5 BTC už len na 6.25 BTC, zostáva presne 90 dní. Nakoľko predchádzajúce dva halvingy mali na vývoj ceny Bitcoinu mimoriadne pozitívny vplyv, my sme sa rozhodli opýtať štyroch traderov z česko-slovenskej scény, ako to aktuálne vidia na grafe. 

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním. Pred investíciou do kryptomien si urobte vlastný prieskum a nikdy neinvestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Jan Čuraj, Crypto Kingdom

Do halvingu bitcoinu zbývají necelé tři měsíce a my vidíme na trzích velký nárůst celé kapitalizace, hlavně díky růstu bitcoinu a highcaps. To co žene celý trh, je pozitivní sentiment, který je dobře naladěný na halving a na historických grafech je pěkně vidět, že celý trh v roce halvingu začal pěkně pozvolna růst a to se nyní děje. Před halvingem očekávám ještě FOMO efekt a následný opětovný návrat k průměru ceny na bitcoinu, tak jak jsme už zvyklí.

Pro mě budou zajímavé úrovně výstupu na 11 000 USD a 12 000 USD, kam svoje pozice nyní cíluji. Před halvingem očekávám, že velcí hráči seberou zisky a budeme opět prožívat trnitou cestu dolů a návrat k průměru, který může být k 10 000 USD, nebo pak níže k 8 000 USD, kde jsou akumulační zóny. Ty působí jako magnet na cenu.

Bitcoin je zkrátka volatilní a velmi často přestřeluje různé akumulační zóny právě kvůli FOMO efektu, neboť se trh zavalí abnormální likviditou a pohybuje se denně po 1 000 USD. Očekávám tedy do halvingu bullrun na vyšší ceny a před halvingem prudkou korekci. Po halvingu to může ještě chvíli padat a následnou stabilizaci a můžeme začít zase v klidu růst.

Andrej Kalvoda, Blockspace.cz

Myslím si, že nikdo z nás nemá pochyb o tom, že halving bude bullish událost, která může během dalších několika let katapultovat cenu BTC daleko nad ATH. Nechme ale “predikce” stranou a pojďme se soustředit na grafy :).
Níže najdete týdenní graf s očekávaným pohybem ceny během dalších cca 6-12 měsíců. Soustředím se v něm na hlavní plán, ne na lokální pullbacky, které se velmi pravděpodobně objeví.

Na základě struktury + historických dat očekávám: 

  • Před halvingem dosažení zóny likvidity kolem 11-11,3 tis USD
  • V této zóně je zároveň průsečík s dlouhodobou sestupnou trendovkou (vyznačená oranžově). Odtud tedy velmi pravděpodobně přijde retracement a na základě historie by dávalo smysl, aby se to stalo nedlouho před halvingem (vyznačený časovou vertikální osou – cca v polovině května). 
  • Ideální pullback by byl do zóny k 10k USD (označené jako “support struktury”)
  • Odtud by měl přijít další odraz nahoru
  • Co mi do celého obrázku nesedí, je neotestovaný support na ceně 7610 USD. Jak vzhledem ke struktuře, tak i časově nevidím moc možností, jak se k tomuto supportu vrátit…ale BTC takovéto levely nenechává často nevyplněné. Je tedy dobré počítat i s více bearish variantou, a to právě otestování levelu 7610 USD. 

Věřím ale, že toto je objektivně jak pro býky, tak pro medvědy, nejhlubší retracement, v jaký mohou během dalších let doufat.

Jakub Kraľovanský, Trader 2.0

Pokiaľ ide o halving, už dlhšie sledujem nasledovný scenár a gigantický triangel. Spodný support je ešte z roku 2016 a vrchná rezistencia je natiahnutá z ATH. Momentálne mám vyznačený target 10 353 – 10 972 usd. Toto bude pre mňa kľúčová zóna a to rovno z niekoľkých dôvodov.

  1. Psychologická hranica 10 000usd
  2. Dve bodové rezistencie
  3. Horná rezistentná trendová čiara natiahnutá z ATH
  4. 1:1 extension na 4H grafe – tu to nemám zakreslené

Táto oblasť je pre Bitcoin veľmi silná rezistencia. Máme dve možnosti, ktoré definujú zvyšnú časť obdobia pred halvingom. Buď túto oblasť prerazíme a strhne sa mierne FOMO, pretože prekonáme na dlhší časový úsek hranicu 10 000usd a navyše prekonáme túto silnú zónu. Robil som si analýzu sentimentu na Tradingview a Twitteri a každý druhý graf mal zakreslenú hornú trendovú čiaru, takže traderi s tým rátajú.

FOMO a média vedia masírovať hlavy nováčikov a preto by sme zažiť akceleráciu rastu. Druhý scenár je taký, že príde odmietnutie a rásť začneme až tesne pred halvingom, alebo po halvingu.

Momentálne si myslím, že pred halvingom príde jemný dump, ktorý spôsobia špekulanti. V našej VIP skupine máme na tieto scenáre presne vypracované metódy čo urobiť a kedy predať a kedy nakúpiť, takže sme pripravení na všetko. Treba však rátať s tým, že Bitocin má rád extrémy. Buď extrémny rast, alebo extrémny pokles. Takže v bullish scenári by som sa nečudoval možno aj atakovaniu ATH. V bearish scenári by som sa zase nečudoval poklesu aj pod 8 000 usd.

Na potvrdenie toho, že sa niečo zmenilo som použil aj môj nový indeikátor, ktorý sa na dennom grafe ani raz nemýlil. Všimnite si, že aj v bear markete napriek rastovým mesiacom nikdy nešiel do zelenej farby. Zelená farba znamená bull market, sivá znamená nerozhodnosť no a červená bear market.

Na 4H sa pohybujeme v kanály, čo znamená korekčný manier. Pomaly, ale isto ideme do targetu. Otázka nie je či, ale kedy.

Roman Sanetrik, Kryptotrejder

Bitcoin nepreukazuje žiadne výrazné zásahy od Bears, ktoré by chceli stlačiť cenovú hladinu nadol. V posledných dňoch sme mohli vidieť cenový pokles o približne 500$ ale Sell objemy sú stále pomerne nízke oproti Buy objemom. To je hlavný dôvod, prečo očakávam ešte posledný výstrel Bitcoinu nahor. Po dosiahnutí rezistencie, očakávam prudké cenové zamietnutie zo strany Bears. Ideálny by bol razantný pokles aj o viac ako 1000$, aby sme videli jasný náznak toho, že Bulls chcú začať vyberať zisky z predošlého impulzného pohybu. Naberať long pozície budem až v supportnej úrovni medzi hodnotami 8300$ až 7800$. Za Take-profit zónu v tomto prípade považujem nevyplnený CME Futures GAP, ktorý pravdepodobne si pritiahne cenovú hladinu k sebe. Bitcoin halving patrí medzi najsilnejšie fundamenty v kryptosvete, preto verím aj v naďalej rastúci trend.

halving-kryptotrejder

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním. Pred investíciou do kryptomien si urobte vlastný prieskum a nikdy neinvestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť.

Prečítajte si tiež:

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.