Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Klienti Cred môžu za úrok uzamknúť svoje Litecoiny (LTC)

Článok

Litecoin

Nadácia Litecoin Foundation stojaca za vývojom kryptomeny Litecoin (LTC) uzavrela spoluprácu so spoločnosťou Cred. Cieľom tejto iniciatívy je ponúknuť záujemcom určitú formu “stakingu“ tokenov LTC.

Tlačová správa publikovaná 10. februára uvádza, že klienti Cred s kreditnou kartou môžu v prípade uzamknutia svojich LTC získať až 10% ročné zhodnotenie.

Držitelia LTC vďaka tomuto strategickému partnerstvu budú môcť využívať kryptomeny podobným spôsobom, ako ponúka decentralizované financovanie (DeFi) na Ethereum. Na to, aby získali úrok z uzamknutých mincí, musia sa zaviazať k ich uzamknutiu aspoň na 6-mesiacov.

Proces úverovania Cred využívajú aj platformy ako sú Bitcoin.com, Uphold alebo BitBuy. Riaditeľ Litecoin Foundation Alan Austin uviedol, že toto partnerstvo je pre Litecoin veľmi dôležité, pretože poskytuje Litecoinu dôležitú likviditu.

Časť finančných prostriedkov z tejto iniciatívy má byť využitá priamo na podporu ďalšieho budovania ekosystému Litecoinu, ktorý je financovaní najmä zo zdrojov Litecoin Foundation. Zakladateľ kryptomeny Charlie Lee nedávno priznal, že by bolo dobre, keby minieri dobrovoľne venovali 1% zo svojej ťažby na ďalší vývoj, čo by umožnilo financovanie projektu na ďalších niekoľko rokov.

Cred je globálna platforma na poskytovanie a vypožičiavanie kryptomien. Snaží sa vytvoriť celosvetovú sieť pre prístup k úverom a udržiavanie globálnej úverovej histórie pomocou utility tokenov. Jej zakladateľom je Dan Shatt, ktorý v minulosti pracoval vo vysokej funkcii pre PayPal.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne