Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Davos otvoril pre Cardano (ADA) veľa nových dverí, píše CryptoSlate

Článok

cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Portál CryptoSlate sa v poslednom období venuje s výnimkou Bitcoinu azda najčastejšie kryptomenám Ethereum (ETH)Cardano (ADA). Ide o dve platformy, ktoré si môžu byť v budúcnosti hlavnými konkurentmi pokiaľ ide o decentralizované financovanie a smart kontrakty.

CryptoSlate po Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose skonštatoval, že toto podujatie otvorilo Cardano mnoho nových dverí. 10-členná delegácia, ktorú zahŕňali predstavitelia troch tímov stojacich za projektom – Emurgo, Cardano Foundation a IOHK, vďaka tomu započala niekoľko spoluprác s veľkými korporáciami. Aspoň tak to uviedol riaditeľ PR oddelenia Cardano Foundation Bakyt Azimkanov, ktorý vyhlásil, že účasť v Davose bola z pohľadu Cardano mimoriadne úspešná.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Delegácia sa mala počas konferencie stretnúť s poprednými akademickými pracovníkmi, vedúcimi predstaviteľmi firiem a tiež s politikmi z rôznych kútov sveta. Predseda Cardano Foundation Nathan Keiser a generálny riaditeľ IOHK Charles Hoskinson absolvovali mnoho rozhovorov o budúcnosti fintech, blockchain riešeniach pre fonačné trhy a tiež o použití security tokenov.

Zástupcovia Cardano zohrali úlohu aj pri silne zastúpených akademických okrúhlych stoloch, za ktorými sedeli zástupcovia Technologického inštitútu v Massachusetts či Harvardskej univerzity. Bol pri nich okrem iného schválený grant na výskum blockchainu v harvardskom centre Berkman Klein.

Pokiaľ ide o konkrétne spolupráce, nakoľko sú len vecou ústnych dohôd, Azimikanov odmietol byť príliš konkrétny. Prezradil však črtajúcu sa dohodu o spolupráci s DUST identity, ktorá sa zameriava na identifikačné technológie, čo by malo viesť k väčšej transparentnosti u globálnych organizácii.

Veľmi pozitívne vníma aj rozhovory so švajčiarskou neziskovou organizáciou Finka, ktorá chce využiť blockchain pri chove dobytka a urobiť z hovädzieho dobytka životaschopnú triedu aktív.

Americká LO3 Energy, ktorý je poskytovateľom lokálnej platformy energetických riešení, by sa zas vraj mohla stať jedným zo štartovacích partnerov v súvislosti so smart kontraktmi, ktoré privedie Cardano k svetu spustením fázy Goguen (predpokladá sa, že v tomto roku). Nuž a pokiaľ ide o priame využitie tokenov ADA, v tomto smere sa sľubne javia rozhovory s firmou GenTwo, ktorá by mohla uviesť na trh štruktúrované finančné produkty s označením ADA.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.