Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Davos otvoril pre Cardano (ADA) veľa nových dverí, píše CryptoSlate

Článok

cardano

Portál CryptoSlate sa v poslednom období venuje s výnimkou Bitcoinu azda najčastejšie kryptomenám Ethereum (ETH)Cardano (ADA). Ide o dve platformy, ktoré si môžu byť v budúcnosti hlavnými konkurentmi pokiaľ ide o decentralizované financovanie a smart kontrakty.

CryptoSlate po Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose skonštatoval, že toto podujatie otvorilo Cardano mnoho nových dverí. 10-členná delegácia, ktorú zahŕňali predstavitelia troch tímov stojacich za projektom – Emurgo, Cardano Foundation a IOHK, vďaka tomu započala niekoľko spoluprác s veľkými korporáciami. Aspoň tak to uviedol riaditeľ PR oddelenia Cardano Foundation Bakyt Azimkanov, ktorý vyhlásil, že účasť v Davose bola z pohľadu Cardano mimoriadne úspešná.

Delegácia sa mala počas konferencie stretnúť s poprednými akademickými pracovníkmi, vedúcimi predstaviteľmi firiem a tiež s politikmi z rôznych kútov sveta. Predseda Cardano Foundation Nathan Keiser a generálny riaditeľ IOHK Charles Hoskinson absolvovali mnoho rozhovorov o budúcnosti fintech, blockchain riešeniach pre fonačné trhy a tiež o použití security tokenov.

Zástupcovia Cardano zohrali úlohu aj pri silne zastúpených akademických okrúhlych stoloch, za ktorými sedeli zástupcovia Technologického inštitútu v Massachusetts či Harvardskej univerzity. Bol pri nich okrem iného schválený grant na výskum blockchainu v harvardskom centre Berkman Klein.

Pokiaľ ide o konkrétne spolupráce, nakoľko sú len vecou ústnych dohôd, Azimikanov odmietol byť príliš konkrétny. Prezradil však črtajúcu sa dohodu o spolupráci s DUST identity, ktorá sa zameriava na identifikačné technológie, čo by malo viesť k väčšej transparentnosti u globálnych organizácii.

Veľmi pozitívne vníma aj rozhovory so švajčiarskou neziskovou organizáciou Finka, ktorá chce využiť blockchain pri chove dobytka a urobiť z hovädzieho dobytka životaschopnú triedu aktív.

Americká LO3 Energy, ktorý je poskytovateľom lokálnej platformy energetických riešení, by sa zas vraj mohla stať jedným zo štartovacích partnerov v súvislosti so smart kontraktmi, ktoré privedie Cardano k svetu spustením fázy Goguen (predpokladá sa, že v tomto roku). Nuž a pokiaľ ide o priame využitie tokenov ADA, v tomto smere sa sľubne javia rozhovory s firmou GenTwo, ktorá by mohla uviesť na trh štruktúrované finančné produkty s označením ADA.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne