Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

PlanB: Dno Bitcoinu na $8200 a do roku 2022 mieri na $100 000

Článok

Bitcoin PlanB

Jeden z najrešpektovanejších kryptotraderov PlanB, ktorý je autorom populárneho Stock-to-Flow modelu (S2F), si myslí, že aj keby Bitcoin padol pod svoj 200-dňový kĺzavý priemer (200MA), zostane nad hodnotou 8200 dolárov, kde podľa neho našiel svoje lokálne dno. Odvodzuje to na základe svojho nového výpočtu, ktorý nekonkretizoval. Dodal len toľko, že platný bude až do momentu, kým bitcoin neklesne pod spomínanú hodnotu, čo nepredpokladá. 

PlanB vyjadril svoje myšlienky v sérii “tweetov”, v rámci ktorých uviedol, že Bitcoin sa podľa jeho názoru bude do mája, kedy sa uskutoční očakávaný halving, obchodovať nad cenou 10 000 USD.

Stock-to-flow model stále platí

Stock-to-flow model (S2F) meria cenu BTC pomocou dvoch faktorov: zásoby, teda množstva bitcoinov v obehu a toku, čo je počet bitcoinov ktoré vstupujú do obehu.

Nízka miera emisií bitcoinu v porovnaní s jeho existujúcou ponukou (od mája po halving sa vyťaží za desať minút už len 6.25BTC) znamená, že Bitcoin sa stáva čoraz vzácnejší. Preto je častokrát porovnávaný so zlatom.

PlanB s ohľadom na halving predpokladá, že pôjde o silný fundament, ktorý povedie Bitcoin do decembra 2021 až k cene $100 000.

Cena Bitcoinu je aktuálne o 14% vyššie, než predpovedá S2F model k aktuálnemu dátumu. Graf samozrejme nedokáže predpovedať cenu bitcoinu dokonale presne, no z dlhodobého hľadiska sa cena stále pohybuje okolo jeho krivky, čím si získava na popularite.

Sledovať naživo ho môžete na stránke digitalik.net.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne