Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pompliano verí, že Bitcoin začal cestu k $100 000

Článok

Anthony Pompliano

Bitcoin cez víkend prvýkrát v tomto roku prekonal magickú 5-cifernú dolárovú hodnotu a hoci sa v čase písania tohto článku obchoduje tesne pod jej úrovňou, podľa mnohých odborníkov z oblasti kryptomien ide len o začiatok jeho cenového rastu.

Myslí si to aj Anthony Pompliano, ktorý je zakladateľom a partnerom v spoločnosti Morgan Creek Digital. ,,Bitcoin práve dosiahol cenu 10 tisíc dolárov. Stále si myslím, že do konca decembra 2021 dosiahne hodnotu $100 000. Pevné dodávky, zvyšujúci sa dopyt. Čas nám ukáže,” napísal na Twitteri.

Pozitívne to vidí aj zakladateľ burzy Bitmex Arthur Hayes: ,,Nič ma nezastaví. Som pripravený, že ideme hore. Pomaly a stabilne sa vyhrávajú preteky. Vezmime to po kroku až k Bitcoinu za 20 tisíc USD.“

O čosi menším optimistom  je Michael van de Pope, ktorý sa domnieva, že 10 000 dolárov je aktuálne dočasným cenovým vrcholom BTC a očakáva, že čoskoro príde k útlmu. Predpokladá, že v najbližšom období pôjdeme do strany a najlepším scenárom by podľa neho bolo, keby sa nejaký čas pohyboval medzi cenou 8750 až 9000 dolárov. Následne by mohol zamieriť k 11 tisícom USD.

Väčšina fanúšikov Bitcoinu si myslí, že jeho hlavnou hnacou silnou je deflačná menová politika a jeho isté a nemenné dodávky (ktoré ovplyvňuje len halving). Často je preto porovnávaný so zlatom, pretože rovnako ako najznámejšia komodita má obmedzené zásoby. Blížiaci sa májový halving, ktorý zníži na nasledujúce zhruba 4 roky počet novovyťažených bitcoinov o presnú polovicu, by mohol rastu ceny prispieť.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne