Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Budú nemecké banky ponúkať úschovu kryptomien? Mnohé prejavili záujem

Článok

bitcoin-nemecko

Nemecký finančný regulátor BaFin informoval o  pozitívnom trende, ktorý sa týka adopcie kryptomien. Až 40 miestnych bánk a finančných inštitúcii totiž prejavilo predbežný záujem o možnosť ponúkania custody služieb úschovy kryptomien pre svojich klientov.

Aktualizovaný nemecký zákon o praní špinavých peňazí ponúka bankám a iným finančným inštitúciám možnosť poskytovania služieb správy cenných papierov, akcii, dlhopisov ale aj digitálnych mien vrátane Bitcoinu, Ethereum a XRP. Ešte pred jeho zavedením BaFin požiadal tieto inštitúcie o nezáväzne vyjadrenie k tomu, či by mali záujem ponúkať custody služby pre kryptomeny.

40 pozitívnych reakcii neznamená, že 40 bánk požiadalo o licenciu. Znamená to len to, že 40 finančných inštitúcii v Nemecku nevylučuje možnosť, že by rado túto službu poskytovalo.

Digitálne meny sa v posledných rokoch tešia čoraz väčšej popularite. Vzhľadom na to, že ich trhová kapitalizácia postupne rastie, regulátor musí riešiť otázku ich anonymity a rizík súvisiacich s ich zneužívaním na financovanie terorizmu či pranie špinavých peňazí. Záujemcov o poskytovanie služieb úschovy kryptomien preto upozornil, že tento produkt môžu ponúkať až po získaní potrebnej licencie. Tá je v súlade s novou smernicou o boji proti praní špinavých peňazí (AMLD5) prijatou na úrovni Európskej únie.

,,Trh rastie rýchlejšie, ako to predpovedalo Spolkové ministerstvo financií. Je to po požehnanie aj kliatba. Vysoký dopyt po licenciách na kryptomenovú úschovu ukazuje, že spoločnosti čoraz viac prijímajú technológiu blockchain a to aj vďaka novej legislatíve,” komentoval neočakávaný predbežný záujem nemeckých bank Frank Schaffler z FDP – Bundestagsabgeordnete.

Záujemcom o licenciu bol regulátorom stanovený termín november 2020, dokedy majú zaviesť postupy pre dodržiavanie predpisov tykajúce sa úschovy kryptomien a akéhokoľvek iného druhu podnikania, ktorý sa ich týka.

Zdroj: dailyhodl.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne