Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Budú nemecké banky ponúkať úschovu kryptomien? Mnohé prejavili záujem

Článok

bitcoin-nemecko
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nemecký finančný regulátor BaFin informoval o  pozitívnom trende, ktorý sa týka adopcie kryptomien. Až 40 miestnych bánk a finančných inštitúcii totiž prejavilo predbežný záujem o možnosť ponúkania custody služieb úschovy kryptomien pre svojich klientov.

Aktualizovaný nemecký zákon o praní špinavých peňazí ponúka bankám a iným finančným inštitúciám možnosť poskytovania služieb správy cenných papierov, akcii, dlhopisov ale aj digitálnych mien vrátane Bitcoinu, Ethereum a XRP. Ešte pred jeho zavedením BaFin požiadal tieto inštitúcie o nezáväzne vyjadrenie k tomu, či by mali záujem ponúkať custody služby pre kryptomeny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

40 pozitívnych reakcii neznamená, že 40 bánk požiadalo o licenciu. Znamená to len to, že 40 finančných inštitúcii v Nemecku nevylučuje možnosť, že by rado túto službu poskytovalo.

Digitálne meny sa v posledných rokoch tešia čoraz väčšej popularite. Vzhľadom na to, že ich trhová kapitalizácia postupne rastie, regulátor musí riešiť otázku ich anonymity a rizík súvisiacich s ich zneužívaním na financovanie terorizmu či pranie špinavých peňazí. Záujemcov o poskytovanie služieb úschovy kryptomien preto upozornil, že tento produkt môžu ponúkať až po získaní potrebnej licencie. Tá je v súlade s novou smernicou o boji proti praní špinavých peňazí (AMLD5) prijatou na úrovni Európskej únie.

,,Trh rastie rýchlejšie, ako to predpovedalo Spolkové ministerstvo financií. Je to po požehnanie aj kliatba. Vysoký dopyt po licenciách na kryptomenovú úschovu ukazuje, že spoločnosti čoraz viac prijímajú technológiu blockchain a to aj vďaka novej legislatíve,” komentoval neočakávaný predbežný záujem nemeckých bank Frank Schaffler z FDP – Bundestagsabgeordnete.

Záujemcom o licenciu bol regulátorom stanovený termín november 2020, dokedy majú zaviesť postupy pre dodržiavanie predpisov tykajúce sa úschovy kryptomien a akéhokoľvek iného druhu podnikania, ktorý sa ich týka.

Zdroj: dailyhodl.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.