Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Weiss Ratings: Bitcoin má hodnotenie A-, ktoré kryptomeny sú najlepšie?

Článok

bitcoin-weiss

Weiss Ratings, prvá ratingová agentúra, ktorá začala hodnotiť kryptomeny, aktualizovala poradie najkvalitnejších kryptomien. Bitcoin sa aj vďaka blížiacemu sa halvingu posunul na prvé miesto.

Weiss Ratings informovala o zlepšení ratingu pre Bitcoin na svojom Twitteri. ,,Weiss Crypto Rating je pre Bitcoin aktuálne na hodnotení A- (vynikajúci) a to vďaka zlepšeniu základných fundamentov a pozitívnej cenovej akcie s ohľadom na blížiaci sa halving.“

Agentúra hodnotí kryptomeny podľa viacerých čiastkových výsledkov – v ohľad berie technologické prevedenie projektu, jeho adopciu a tiež mieru investičného rizika a potenciálnej odmeny.

Koncom marca 2019 bola situácia oproti súčasnosti výrazne odlišná. Ako najlepšie kryptomeny boli hodnotené XRPEOS, ktoré podľa agentúry dominovali v adopcii aj technológii. Aktuálne je Bitcoin výrazne pred nimi. XRP má známku B- a EOS, ktorému je vyčítaná silná centralizácia, až známku C.

Rovnaký celkový rating ako Bitcoin (A-) má aj Ethereum, ktoré podobné ako Bitcoin zažíva vydarený vstup do nového roka. Hodnotenia B  majú Litecoin, CardanoIOTA. Na šiestej, siedmej a ôsmej priečke sú IOTA, Ripple a Tezos s ratingom B- a prvú desiatku uzatvárajú MoneroTron.

Pokiaľ ide o čiastkové hodnotenia, v oblasti adopcie dominujú Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin a Dogecoin. Z pohľadu technologickej kvality projektov získali hodnotenie “excelentné” štyri kryptomeny – Tezos, Cardano, Cosmos a Fantom.

Zaujímavé je aj hodnotenie podľa investičného rizika. V tomto ohľade je podľa Crypto Weiss Ratings najbezpečnejšou investíciou Bitcoin. Nasledujú Tezos, Ethereum, Ripple a Litecoin.

Zdroj: weisscrypto.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne