Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Trump chce CIA pod Ministerstvom financií. Zaostrí aj na kryptomeny

Článok

Donald Trump

Návrh amerického rozpočtu pre rok 2021 od amerického prezidenta Donalda Trumpa vo výške 4,8 bilióna dolárov počíta so zjednotením tajnej služby s Ministerstvom financií USA s cieľom zefektívniť vyšetrovanie v oblasti počítačovej a finančnej trestnej činnosti.

Americká Tajná služba (CIA) vznikla v roku 1865 pôvodne ako súčasť Ministerstva financií. V roku 2002 po teroristických útokoch bola presunutá pod Ministerstvo vnútra, čo chce teraz Trump zmeniť.

 ,,Technologický pokrok v posledných desaťročiach, ako sú napríklad kryptomeny a rastúca prepojenosť medzinárodného finančného trhu, vyústili do zložitejších organizácii a odhalili silnejšie väzby medzi finančnými a elektronickými trestnými činmi aj v súvislosti s financovaním teroristov a nečestných aktívit aktérov na štátnej úrovni (poukazujúc najmä na Irán pozn.red.),” konštatuje správa.

Návrh rozpočtu osobitne uvádza kryptomeny ako dôležitú tému v súvislosti s bojom proti terorizmu a praniu špinavých peňazí.

Návrh prezidenta nemusí byť finálnou verziou amerického rozpočtu pre budúci rok. Rozhodovať sa o ňom bude na úrovni Snemovne reprezentantov USA a v Senáte. Trumpov dokument má hlavne politickú úlohu a signalizuje Kongresu administratívnu víziu a priority federálnych výdavkov v nasledujúcom roku.

Trump sa voči kryptomenám výhradne stavia kriticky, pričom v príbehu minulého roka sa okrem Bitcoinu pustil aj do kritiky pripravovanej kryptomeny Facebooku Libra.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne