Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Trump chce CIA pod Ministerstvom financií. Zaostrí aj na kryptomeny

Článok

Donald Trump
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Návrh amerického rozpočtu pre rok 2021 od amerického prezidenta Donalda Trumpa vo výške 4,8 bilióna dolárov počíta so zjednotením tajnej služby s Ministerstvom financií USA s cieľom zefektívniť vyšetrovanie v oblasti počítačovej a finančnej trestnej činnosti.

Americká Tajná služba (CIA) vznikla v roku 1865 pôvodne ako súčasť Ministerstva financií. V roku 2002 po teroristických útokoch bola presunutá pod Ministerstvo vnútra, čo chce teraz Trump zmeniť.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

 ,,Technologický pokrok v posledných desaťročiach, ako sú napríklad kryptomeny a rastúca prepojenosť medzinárodného finančného trhu, vyústili do zložitejších organizácii a odhalili silnejšie väzby medzi finančnými a elektronickými trestnými činmi aj v súvislosti s financovaním teroristov a nečestných aktívit aktérov na štátnej úrovni (poukazujúc najmä na Irán pozn.red.),” konštatuje správa.

Návrh rozpočtu osobitne uvádza kryptomeny ako dôležitú tému v súvislosti s bojom proti terorizmu a praniu špinavých peňazí.

Návrh prezidenta nemusí byť finálnou verziou amerického rozpočtu pre budúci rok. Rozhodovať sa o ňom bude na úrovni Snemovne reprezentantov USA a v Senáte. Trumpov dokument má hlavne politickú úlohu a signalizuje Kongresu administratívnu víziu a priority federálnych výdavkov v nasledujúcom roku.

Trump sa voči kryptomenám výhradne stavia kriticky, pričom v príbehu minulého roka sa okrem Bitcoinu pustil aj do kritiky pripravovanej kryptomeny Facebooku Libra.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.