Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Bitcoin správy

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Obávate sa, že výrazný pád ceny Bitcoinu by mohol zastaviť rastúci trend a Bitcoin by mohol začať hľadať opäť nové cenové dno pokračujúceho medvedieho trhu? Analytici si myslia, že tento scenár zatiaľ nehrozí. Treba mať však na pamäti, že aj v predchádzajúcom býčom trhu sa cena Bitcoinu niekoľkokrát prepadla o 30 až 40%. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento náš článok.

Ťažba Bitcoinu bola v poslednom období intenzívnym terčom kritikov pre jej údajný negatívny vplyv na životné prostredie. Nová štúdia, s ktorou prišla spoločnosť CoinShares však zistila, že tri štvrtiny celosvetovej ťažby BTC funguje vďaka obnoviteľnej energii. Podrobnosti sa dozviete tu.

Minulý mesiac bol opäť rekordným pokiaľ ide o obchodovanie s Bitcoin Futures na CME. Je to jasný dôkaz toho, že záujem inštitúcii o obchodovanie Bitcoinu rastie. Ak vás táto téma zaujala, viac sa dočítate v tomto článku.

Pomerne veľa sa hovorilo tento týždeň o Bitcoin ETF, fonde, ktorý SEC zatiaľ ešte nikdy neschválila. Najprv sme vás informovali o tom, že takzvaná „kryptomama” Hester Peirceová z komisie SEC kritizovala svojich kolegov, že sú v prípade ETF fondov až príliš opatrní.  Následne v rozhovore pre CNBC povedal jej šéf Jay Clayton, že možnosť schválenia ETF u kryptomien je reálna, no až vtedy, keď budú vyriešené všetky problematické body. Opäť zopakoval to, o čom sa hovorí najčastejšie – kým nebudú existovať dôkazy, že cena bitcoinu nemôže byť manipulovateľná, do toho momentu komisia žiadny Bitcoin ETF neschváli. Viac sa dozviete tu.

Analytická spoločnosť Delphi Digital označila tento týždeň Bitcoin za kráľa všetkých aktív vzhľadom na návratnosť jeho investície v prvých piatich mesiacoch tohto roka. Ak by vás zaujímalo viac, otvorte si  tento článok.

ROZHOVOR: Téma decentralizácie: Ako sú na tom Bitcoin, Cardano, EOS či IOTA?

Altcoiny

EOS: Spoločnosť Block.one stojaca za kryptomenou EOS, ktorá je pravidelným víťazom čínskeho ratingu kryptomien CCID, oznámila v úvode týždňa veľkú novinku, o ktorej sa špekulovalo už dlhšie. Spúšťa vlastnú sociálnu sieť Voice, ktorá bude postavená na blockchaine EOS a mala by konkurovať gigantom ako sú Twitteri či Facebook. Táto sociálna sieť by však mala byť kompletne decentralizovaná. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

TRON: Justin Sun, ktorý je lídrom projektu Tron (TRX), zaplatil  v aukcii na Ebay-i neuveriteľných 4,5 milióna dolárov, aby získal príležitosť absolvovať obed s 88-ročným investičným mágom Warrenom Buffettom. Sun si so sebou môže zobrať sedem priateľov a rozhodol sa, že tieto miesta ponúkne zástupcom z kryptopriemyslu. Pozvánku dostali Vitalik Buterin (Ethereum), Changpeng Zhao (Binance) a Charlie Lee (Litecoin). Podrobnosti sa dozviete tu.

CARDANO: Jeden z najnádejnejších kryptoprojektov Cardano konečne publikoval svoju novú roadmapu. Stretla sa však aj s kritikou pre jej neprehľadnosť. Ak vás zaujíma, čo čaká Cardano v najbližšom období, dočítate sa to tu.

FACEBOOK: Kryptomena Facebooku, ktorej názov bude podľa všetkého GLobalcoin, by mala uzrieť svetlo sveta pravdepodobne už tento mesiac. Aspoň to tvrdia najnovšie správy. Na jej vývoji sa medzitým podieľa čoraz viac ľudí. Počet zamestnancov pridelených k projektu prekročil už sto a ďalších 40 pozícii je voľných.

Tiež by ste mali vedieť…

  • Adopcia kryptomeny Binance Coin prudko rastie. Podľa blogu zverejneného burzou Binance má už 83 rôznych legálnych prípadov použitia.
  • Decentralizovaná verzia burzy Binance s názvom Binance DEX zablokuje prístup občanom 29 krajín vrátane obyvateľov USA. Podrobnosti o tomto kontroverznom kroku sa dočítate tu.
  • Známy kryptomenový propagátor John McAfee opäť prekvapil, keď oznámil, že už tento rok uvedie na trh vlastnú kryptomenu.  Okrem toho budúci týždeň pošle do 20 redakcií svoju debetnú bitcoinovú kartu, aby ju mohli novinári otestovať.
  • Spoločnosť Apple predstavila takzvaný KryptoKit, čím naznačila svoj stupňujúci sa záujem o technológiu blockchain. Od tohto kroku k implementácii kryptopeňaženiek do iPhoneov údajne už je len “na skok”.
  • Je blockchain naozaj taký bezpečný, ako sa hovorí? Áno, v určitom ohľade je to pravda. No aj on má bezpečnostné rizika, o ktorých by ste mali vedieť. Profesor z MIT ich rozdelil do troch kategórii. Viac sa dočítate tu. 

Úvod do ťažby Bitcoinu a kryptomien

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.   

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne