Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Delphi Digital: Bitcoin je tento rok kráľom všetkých aktív

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Analytická firma Delphi Digital označila Bitcoin za tohtoročného kráľa všetkých aktív vzhľadom na to, aké výkony dosiahol v prvých mesiacoch tohto roka.

Delphi Digital založil svoj komentár k Bitcoinu na základe návratnosti investície do Bitcoinu v prvých piatich mesiacoch 2019 a to najmä z dôvodu, že tento rast prišiel v dobe, kedy tradičné rizikové aktíva naďalej čelili predajnému tlaku.

,,Májové rasty boli obzvlášť dôležité vzhľadom na šíriacu sa slabosť naprieč inými triedami aktív,” dodala.

Spoločnosť sa domnieva, že investori boli v prvých mesiacoch tohto roka nútení opustiť rizikovejšie pozície na trhu. Súvisí to s rastúcou neistotou na trhu, ubúdajúceho sentimentu hospodárskeho rastu a s nejasnosťou v otázke obchodných vzťahov medzi Čínou a Spojenými štátmi. Bitcoin však aj v tomto období rástol a prekonal bežné aktíva vrátane ropy a zlata.

,,Na rozdiel od svojej nedávnej histórie zostal Bitcoin do značnej miery nedotknutý výpredajom v rizikových aktívach, aj keď očakávania volatilitu trhu rastú. Je ešte priskoro na to, aby sme mohli povedať, že Bitcoin vyhral, ale povaha Bitcoinu v tom zmysle, že nekoreluje so zvyškom trhu, sa zatiaľ ukazuje ako pravdivá,” tvrdí analytik spoločnosti Delphi Digital.

Pozitívny sentiment u Bitcoinu zostáva aj po dnešnom prepade jeho ceny pod 8000 dolárov. Analytik eToro Mati Greenspan očakáva, že cena Bitcoinu bude rásť, hoci aktuálne nemožno vylúčiť jeho korekciu po prudkom raste v predchádzajúcich týždňoch. Michael Novogratz z Galaxy Digital sa domnieva, že Bitcoin bude v najbližších týždňoch konsolidovať medzi 7 000 až 10 000 dolármi.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.