Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Nová roadmapa Cardano (ADA) je na svete

Článok

Cardano (ADA) - Roadmapa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Dlohočakávaná nová roadmapa kryptomeny Cardano (ADA) uzrela svetlo sveta. Stretla sa však aj s kritikou pre jej neprehľadnosť.

Roadmapa Cardano (ADA), jedného z najnádejnejších kryptoprojektov súčasnosti, na ktorého vývoji sa podieľa veľká akademická obec, bola ostro sledovanou záležitosťou. Investori sa spoliehali na to, že jej publikácia prinesie novinky o skorom dokončení stanovených cieľov a ďalšej vízií projektu do budúcnosti.

Jej odhalenie sa však stretlo aj s kritikou. Problémom je predovšetkým neprehľadnosť, chýbajúce údaje v mobilnej verzií a absencia konkrétnejších dátumov. Vyčítať z nej však možno dve podstatné veci. Fáza Shelley (decentralizácia) by mala byť plne implementovaná do konca roka 2019 a Goguen v prvom kvartáli 2020.

Fáza Shelley bude viesť k výraznej decentralizácií celého projektu. Podrobnejšie sme sa jej venovali v rozhovore s Jaromírom Tesařom, ktorý si môžete prečítať tu. Fáza Goguen zas so sebou prinesie dlho očakávané smart kontrakty.

Rozhovor o Cardano s J. Tesařom: Jestli vše vyjde, decentralizace bude vyšší než u Bitcoinu

Spustenie fázy Basho (škálovanie), štvrtej v poradí, sa odhaduje niekedy koncom roka 2020 a ako posledná bude na rade fáza Voltaire (vláda). K fázam Basho a Voltaire zatiaľ chýba v rámci roadmapy podrobnejší popis a odhad ich dokončenia tiež netreba preceňovať.

Cardano roadmapa

Celú Cardano roadmapu si môžete pozrieť na adrese cardanoroadmap.com.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.