Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptomama: SEC by mala byť v prípade ETF menej opatrná

Článok

Hester M. Peirceová
Hester M. Peirceová

Hester Peirceová, členka Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), ktorá si pozitívnym názorom na kryptomeny získala prezývku “krypto mama” si myslí, že SEC by mala upustiť od svojho opatrného prístupu k inováciám týkajúcim sa ETF fondov.

Peirceová podľa správy z jednania SEC vyzvala svojich kolegov v komisii, aby znížili svoju opatrnosť v priestore ETF fondov. ,,(SEC) vdychuje ETF prílišnú pozornosť, akoby boli dvojčatá,” vyhlásila.

“Kryptomama” sa taktiež nechala počuť, že SEC sa zmýlila, keď zamietla žiadosť o Bitcoin ETF od bratov Winklevossovcov, ktorí stoja za regulovanou kryptoburzou Gemini. Myslí si, že ETF by mohlo povzbudiť inštitucionálnych investorov, aby sa výraznejšie zúčastňovali na trhu s kryptomenami. Pravdepodobne razí podobný názor, ako mnohí iní odborníci, že ETF na Bitcoin by mohlo zmierniť volatilitu celého mladého trhu s digitálnymi aktívami.

Cyrus Taraporevala, ktorý je generálnym riaditeľom State Street Global Advisers, však skonštatoval, že kým bude vo svojej úlohe, nikdy nebude za to, aby SEC schválila inverzné alebo pákové ETF. SEC to zakázala v roku 2010 z obáv, že tieto produkty by mohli spôsobiť investorom obrovské straty.

Peirceová na margo toho skonštatovala, že aj iné typy podielových fondov používajú na zvýšenie svojej angažovanosti deriváty a je jasné, že bežní malí retailoví investori nie sú vhodnou cieľovou skupinou pre pákové ETF. ,,Neochota (SEC) umožniť viacerým konkurentom ponúkať ETF je ďalším príkladom odmietnutia alebo obmedzenia prístupu k produktu, ktorý môže byť užitočný pre niektorých investorov,” skonštatovala.

Podobný konzervatívny prístup k ETF vedie aj japonská agentúra pre finančné služby (FSA), ktorá je rovnako tak opatrná pokiaľ ide o ETF fondy týkajúce sa kryptomien.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.