Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptomama: SEC by mala byť v prípade ETF menej opatrná

Avatar

Článok

zo dňa

Hester M. Peirceová

Hester Peirceová, členka Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), ktorá si pozitívnym názorom na kryptomeny získala prezývku “krypto mama” si myslí, že SEC by mala upustiť od svojho opatrného prístupu k inováciám týkajúcim sa ETF fondov.

Peirceová podľa správy z jednania SEC vyzvala svojich kolegov v komisii, aby znížili svoju opatrnosť v priestore ETF fondov. ,,(SEC) vdychuje ETF prílišnú pozornosť, akoby boli dvojčatá,” vyhlásila.

“Kryptomama” sa taktiež nechala počuť, že SEC sa zmýlila, keď zamietla žiadosť o Bitcoin ETF od bratov Winklevossovcov, ktorí stoja za regulovanou kryptoburzou Gemini. Myslí si, že ETF by mohlo povzbudiť inštitucionálnych investorov, aby sa výraznejšie zúčastňovali na trhu s kryptomenami. Pravdepodobne razí podobný názor, ako mnohí iní odborníci, že ETF na Bitcoin by mohlo zmierniť volatilitu celého mladého trhu s digitálnymi aktívami.

Cyrus Taraporevala, ktorý je generálnym riaditeľom State Street Global Advisers, však skonštatoval, že kým bude vo svojej úlohe, nikdy nebude za to, aby SEC schválila inverzné alebo pákové ETF. SEC to zakázala v roku 2010 z obáv, že tieto produkty by mohli spôsobiť investorom obrovské straty.

Peirceová na margo toho skonštatovala, že aj iné typy podielových fondov používajú na zvýšenie svojej angažovanosti deriváty a je jasné, že bežní malí retailoví investori nie sú vhodnou cieľovou skupinou pre pákové ETF. ,,Neochota (SEC) umožniť viacerým konkurentom ponúkať ETF je ďalším príkladom odmietnutia alebo obmedzenia prístupu k produktu, ktorý môže byť užitočný pre niektorých investorov,” skonštatovala.

Podobný konzervatívny prístup k ETF vedie aj japonská agentúra pre finančné služby (FSA), ktorá je rovnako tak opatrná pokiaľ ide o ETF fondy týkajúce sa kryptomien.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

Analýza Bitcoinu (26.10.): Blíži sa ďalšie pokračovanie rastu ceny?

Avatar

Článok

zo dňa

Analýza Bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Minulý týden jsme se konečně dočkali pohybu ceny bitcoinu, avšak tento pohyb byl doprovázen krvavým poklesem altcoinů. Ono se nebylo čemu divit, neboť při stagnaci bitcoinu se již altcoiny připravovaly na své klesající struktury a my jsme se signály čekaly a dokonce jsme vypnuli i všechny naše altcoinové algoritmy.

BTC/USD

Jsem si aktuálně hodně jistý, že si velcí hráči nabírají shorty směrem k bodu kontroly tj. do oblasti kolem 9 – 10 000 USD. Je to vidět na grafu těmi prudkými červenými svícemi, kdy to pomalinku dojezdově jede nahoru a pak prudké sražení velkým marketem.

Analýza bitcoinu

Analýza bitcoinu

Osobně se přikláním k vysoce pravděpodobnému sestřelu ceny bitcoinu a to buď rovnou s poklesem z aktuálního růstového kanálu, nebo ještě s fejkovým průrazem do prostor nad 13 500 USD. Upřímně bych se nedivil, kdyby to už nyní takto spadlo. Pokud si velcí budou chtít nabrat extrémní likviditu, pošlou to ještě nahoru, aby další malí spekulanti naskákaly a velcí měli poptávku po bitcoinu pro své prodejní příkazy.

Dominance bitcoinu

Z grafu vidíme, že dominance bitcoinu se chystá k dalšímu otestování rezistence na 63 %. Objemy s růstem dominance klesají a dle mě je jenom otázkou času, kdy altcoiny ukončí své downtrendové rallye a začnou zase růst ke svým férovým strukturám. Aktuálně buď spadne cena bitcoinu a altcoiny prudce spadnou, nebo poroste bitcoin a altcoiny budou lehce padat. Reálně pro altcoiny není ani jedna situace pozitivní.

Analýza dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Zlato

Vzhledem k tomu, že index vix se od března uklidňuje, tak to vypadá, že zlato by mohlo pokračovat v korekci do voleb v USA (3. listopadu), kde následně očekávám vyšší volatilitu. Upřímně si myslím, že zlato nové high do konce roku nedá a vzhledem k očekávanému poklesu meziroční globální inflace není úplný důvod pro další růst ceny zlata. Vyhrození pandemi donutí spekulanty prodávat zlaté kontrakty a to opět není dobré znamení pro zlato.

Analýza zlata

Analýza zlata

Nasdaq

Objemy na amerických akciových indexech začínají klesat a spekulanti nedočkavě čekají na výsledky voleb v USA. Proto očekávám konsolidační struktur mezi 12 000 – 10 700 USD. Nasdaq bude mít velký problém, pokud se cena dostane pod 10 700 USD a pro mě to bude znamení připravit své nákupní příkazy na jednotlivé akcie.

Analýza Nasdaqu

Analýza Nasdaqu

Závěr analýzy

Očekávám, že tento týden bude relativně klidný na trzích. Altcoiny bych rozhodně nyní nenakupoval a bitcoin také ne, neboť jeho cena je vysoko nad férovou cenou (bodem kontroly). Počkáme na vyšokování trhu a následně budeme nakupovat. Dle mě zásadní fundamenty teprve přijdou včetně důsledků pandemie (kolaps zdravotnictví, kolaps restaurací a pensionů). Nezapomeň, že bohatství se přerozděluje v medvědím trhu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (26.10.): Názor na Bitcoin sa mení, inštitúcie ale ešte nie sú v hre

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.   

J.P. Morgan už verí v Bitcoin. Uviedla 3 faktory, ktoré budú poháňať jeho rast

Najväčšia americká banka JP Morgan Chase, ktorá sa radila v minulosti medzi inštitúcie, ktoré označovali Bitcoin za podvod či Ponzi schému, aktuálne výrazne mení svoj názor na najznámejšiu digitálnu menu. Naposledy dokonca vymenovala faktory, ktoré budú pozitívne vplývať na jej ďalší rast ceny. Téme sme sa viac venovali tu.

Keiser očakáva prílev inštitúcii: Ak vyhrá Biden, rast Bitcoinu bude prudší

Max Keiser, ktorý je autorom ostro sledovanej ale aj kontroverznej Keizer Show a je známym bitcoinovým býkom, poskytol rportálu Cointelegraph rozhovor, v ktorom sa vyjadril okrem iného aj k americkým voľbám v súvislosti s Bitcoinom, či k rastúcemu inštitucionálnemu záujmu o túto kryptomenu. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento článok.

Hoskinsona nahneval email od CEO firmy Expensify

Šéf spoločnosti IOHK, ktorá zohráva významnú úlohu pri vývoji kryptomeny Cardano, Charles Hoskinson, informoval na Twitteri, že všetci zamestnanci jeho firmy dostali politický email of CEO partnerskej firmy Expensify Davida Barretta, ktorého obsahom bolo propagovanie voľby Joea Bidena v blížiacich sa novembrových prezidentských voľbách. Hoskinson to tvrdo odsúdil a naznačil, že s firmou Expensify z tohto dôvodu pravdepodobne ukončia spoluprácu. Hoci Hoskinson nie je fanúšikom Donalda Trumpa, tvrdí, že zneužívanie firemných emailov na tieto účely je neprijateľné. On sám sa rád vyjadruje k politike, ale vždy skrz svoje vlastne kanály a nie pod firemnou značkou. (cointelegraph.com)

Winklevossovci: Inštitúcie v Bitcoine ešte nie sú, cena $500k je konzervatívna

Bratia Tyler a Cameron Winklevossovci stojaci za americkou kryptoburzou Gemini počas podcastu s Petrom McCormackom skonštatovali, že “otázkou nie je to či, ale len kedy“ dosiahne Bitcoin hodnotu 500 000 dolárov. ,,Dokonca by som povedal, že cena 500 000 dolárov za Bitcoin je celkom konzervatívna a skutočná hra ešte v podstate ani nezačala,” uviedol Cameron počas spomínaného rozhovoru. Viac sa dočítate tu.

Novogratz si myslí, že PayPal prispeje k popularizácii Bitcoinu medzi inštitúciami

Generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital Michael Novogratz počas rozhovoru v relácii CNBC Squawk Box povedal, že vstup spoločnosti PayPal do kryptosektora motivuje ďalších veľkých hráčov zaujímať sa viac o tento trhový segment. ,,Myslím si, že oznámenie PayPalu bolo výstrelom, ktorý bol počuť po celom svete a aj na Wall Street. PayPal má 346 miliónov účtov (zákazníkov). Sú 30. najväčšou bankou v USA s depozitmi a každá inštitúcia sa teraz pýta sama seba: ,,Počkať, čo to robíme?“. Viac sa na túto tému dozviete v tomto článku.

Michael Saylor: Naše bitcoiny budeme držať aj 100 rokov

Generálny riaditeľ firmy Microstrategy Mkichael Saylor, ktorý sa zviditeľnil v kryptomenovom sektore tým, že na jeho popud spomínaná firma naakumulovala tento rok 32 500 BTC, tvrdí, že tieto BTC neboli nakúpené na špekuláciu, ale dlhodobé držanie. ,,Nie je to špekulácia, je to typ zaistenia. Prijímame Standard bitcoinu ako formu našej korporátnej stratégie,” zopakoval v rozhovore s generálnym riaditeľom Real Vision Raoulom Palom. Saylor si dokonca myslí, že Bitcoin je lepší než zlato a verí, že jeho firma bude držať BTC ešte dlho po jeho smrti. ,,Ľudia nerozumejú tomu, čo je myslené pod pod pojmom dlhodobo. Kúpil som to pre niekoho, kto bude pracovať pre týpka, ktorého najal človek, ktorý o 100 rokov prevezme moju prácu,” doplnil. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.

Čítať ďalej

Bitcoin

Novogratz si myslí, že PayPal prispeje k popularizácii Bitcoinu medzi inštitúciami

Avatar

Článok

zo dňa

od

Michael Novogratz

Generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital Michael Novogratz počas rozhovoru v relácii CNBC Squawk Box povedal, že vstup spoločnosti PayPal do kryptosektora motivuje ďalších veľkých hráčov zaujímať sa viac o tento trhový segment.

,,Myslím si, že oznámenie PayPalu bolo výstrelom, ktorý bol počuť po celom svete a aj na Wall Street. PayPal má 346 miliónov účtov (zákazníkov). Sú 30. najväčšou bankou v USA s depozitmi a každá inštitúcia sa teraz pýta sama seba: ,,Počkať, čo to robíme? (v zmysle: “na čo čakáme?“ pozn.red.)”

Novogratz si myslí, že otázku, či už je čas vstúpiť do tohto sektora, si kladie aktuálne väčšina veľkých firiem. ,,Ak ste v zasadacej miestnosti v Morgan Stanley, Goldman Sachs alebo Bank of America, tak práve rozmýšľate o tom, ako sa môžete pridať,” uviedol Novogratz, ktorý očakáva, že v nasledujúcich rokoch dôjde k veľkej zmene finančnej infraštruktúry vďaka blockchain technológii.

Pokiaľ ide o adopciu Bitcoinu, ale aj iných kryptomien, domnieva sa, že svoje zohrala aj pandémia koronavírusu. ,,Vírus COVID to naozaj zrýchlil – hoci to znie hrozne – a to dvomi spôsobmi – spropagoval makro príbeh o Bitcoine a možno, čo je ešte dôležitejšie, upozornil na potrebu digitalizácie hotovosti a digitalizácie finančných služieb, ktoré sú postavené na Ethereum.”

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Winklevossovci: Inštitúcie v Bitcoine ešte nie sú, cena $500k je konzervatívna

Avatar

Článok

zo dňa

od

Winklevossovci

Bratia Tyler a Cameron Winklevossovci stojaci za americkou kryptoburzou Gemini počas podcastu s Petrom McCormackom skonštatovali, že “otázkou nie je to či, ale len kedy“ dosiahne Bitcoin hodnotu 500 000 dolárov.

,,Dokonca by som povedal, že cena 500 000 dolárov za Bitcoin je celkom konzervatívna a skutočná hra ešte v podstate ani nezačala,” uviedol Cameron počas spomínaného podcastu naznačujúc, že do hry vstúpi čoskoro množstvo inštitucionálneho kapitálu.

,,Čo keď každá z TOP 100 firiem alebo TOP500 firiem podľa rebríčku Fortune urobí to iste, čo Microstrategy? Čo keď to začnú robiť aj centrálne banky?” spýtal sa rečnícky Cameron. ,,Ešte to ani nezačalo,” doplnil. Následne poskytol prirovnanie, že Bitcoin je v baseballovej analógii len na prvej méte z deviatich.

,,Wall Street tu ešte ani nie je. Inštitúcie v súčasnosti v Bitcoine nefigurujú. Za posledné desaťročie to bol len fenomén retailu. Takže Wall Street o tom hovorí, vedia, čo je Bitcoin, ale z nášho pohľadu v tomto trhu ešte nie sú. No začína sa to postupne meniť.”

Cameron a Tyler, ktorí mali mimochodom prsty aj v založení Facebooku, tvrdia, že hlavným poháňačom Bitcoinu je americká politika vedúca k oslabovaniu hodnoty dolára. V súvislosti s tým dôjde k presunu kapitálu do Bitcoinu ako aktíva, ktoré má deflačné črty v kombinácii s tým, že je ľahko prevoditeľné, decentralizované a deliteľné. Jednoducho podobne zlatu, no s niektorými extra vlastnosťami navyše vďaka dobe digitalizácie.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Keiser očakáva prílev inštitúcii: Ak vyhrá Biden, rast Bitcoinu bude prudší

Avatar

Článok

zo dňa

od

Max Keiser

Max Keiser, ktorý je autorom ostro sledovanej ale aj kontroverznej Keiser Show a je známym bitcoinovým býkom, poskytol portálu Cointelegraph rozhovor, v ktorom sa vyjadril okrem iného aj k americkým voľbám v súvislosti s Bitcoinom, či k rastúcemu inštitucionálnemu záujmu o túto kryptomenu.

Keď bola Keiserovi položená otázka ohľadom novembrových volieb, v ktorých si budú Američania vyberať medzi republikánom Donaldom Trumpom, ktorý je súčasným americkým prezidentom, a demokratom Joeom Bidenom a ich súvislosti s Bitcoinom, Max odpovedal:

,,Ak vyhrá Biden, znamená to, že vyhrá korupcia a Deep State, takže očakávam, že cena Bitcoinu pôjde prudšie hore, pretože ľudia budú v panike nakupovať nekonfliktné bitcoiny pred Bidenovými socialistickými násilníkmi, ktorí chcú zabavovať všetko v repríze Krištáľovej noci z roku 1938 (Keiser hovorí o nemeckom pogrome z roku 1938, kedy nacisti zabili takmer sto Židov a viac ako 30 000 Židov presunuli do koncentračných táborov pozn. red.). Ak vyhrá Trump, Bitcoin má šancu na pokojnejší vývoj, takže cena sa bude pohybovať pomalšie.”

Redakcia Cointelegraph položila Keiserovi aj otázku, či budú pribúdať ďalšie firmy vrátane gigantov ako sú Google a Amazon, ktoré budú kupovať bitcoiny podobne ako to urobil Michael Saylor s jeho firmou Microstrategy alebo Jack Dorsey so spoločnosťou Square. Keiser sa domnieva, že sa tak skôr či neskôr stane.

,,Áno, inflačný džin sa už dostal von. Dôležité však je, že Michael Saylor išiel proti prevládajúcej stratégii spätného odkupu vlastných akcii, čo je ťah, ktorý pomáha Fedu, ktorý tlačí peniaze, a miesto toho v podstate vstúpil do vojny s FED-om, tým že prijal Bitcoin – aktíva, ktoré tvrdo idú proti americkej centrálnej banke (FED). Ako to uvádza aj genesis blok bitcoinu, bol navrhnutý ako zabijak centrálnych bank. Michael Saylor to pochopil a vie, že musí byť na správnej strane histórie a nenechať sa sfúknuť. Každá spoločnosť na svete bude čeliť rovnakému rozhodnutiu. Buď podporia centrálne banky alebo sa pokúsia prežiť skrz to, že pomôžu rozvoja sveta, v ktorom takéto banky už existovať nebudú.”

Keiser v spomínanom interview taktiež označil DeFi horúčku za podobnú bubline okolo ICO z roku 2017 a ľudom odporúča, aby sa jej vyhli. Zároveň si myslí, že volatilita bitcoinu je dobrá vec a nedokáže vylúčiť, či sa náhodou ešte nezopakuje “čierny štvrtok” z marca 2020, kedy sa cena BTC prudko prepadla v dôsledku vypuknutia pandémie koronavírusu. Z dlhodobého hľadiska však verí, že Bitcoin bude stáť šesťcifernú čiastku.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

J.P. Morgan už verí v Bitcoin. Uviedla 3 faktory, ktoré budú poháňať jeho rast

Avatar

Článok

zo dňa

od

JPMorgan Bitcoin

Najväčšia americká banka JP Morgan Chase, ktorá sa radila v minulosti medzi inštitúcie, ktoré označovali Bitcoin za podvod či Ponzi schému, aktuálne výrazne mení svoj názor na najznámejšiu digitálnu menu.

Hlavným faktorom, ktorý môže podľa JP Morgan Chase poháňať Bitcoin v raste ceny je jeho konkurencieschopnosť so zlatom. ,,Potenciál pre dlhodobý rast ceny bitcoinu je značný, ak bude naďalej konkurovať zlatu ako alternatívnej mene, v ktorú veríme a to hlavne vzhľadom na to, že mileniáli sa postupom času stanú čoraz dôležitejšou súčasťou investičného sektora,“ uviedla banka vo svojej analýze.

Mileniáli aktuálne patria k najmenej solventným ľudom v americkej ekonomike. V najbližších desaťročiach sa to však môže výrazne zmeniť, pretože od generácie Baby boomerov, ktorá je naopak v súčasnosti najbohatšou generáciou, zdedia desiatky biliónov dolárov. Mileniáli, ktorí podľa mnohých prieskumov najviac inklinujú k Bitcoinu, by tak mohli presúvať svoj budúci kapitál práve týmto smerom.

TIP: Chceli by ste vedieť viac o generáciách a potenciálnom presune bohatstva? Pozrite si video YouTube kanálu Zaujalo ma práve na túto tému:

JP Morgan Chase je v súvislosti s Bitcinom býčia hlavne z troch dôvodov. Prvým je skutočnosť, že v porovnaní so zlatom je Bitcoin v kapitalizácii zatiaľ mnohonásobne menší (kapitalizácia zlata je 2,6 bilióna dolárov, kým Bitcoin má kapitalizáciu len okolo 240 miliárd USD pozn.red).

Za ďalšie dva dôvody označila táto banka vstup spoločnosti PayPal do sektora kryptomien a rastúci inštitucionálny záujem o Bitcoin, čo potvrdzujú akvizície firiem ako sú Microstrategy, Square či Stone Ridge.

JP Morgan uviedla aj dôvody, prečo môže Bitcoin konkurovať zlatu. Okre toho, že majú spoločnú vzácnosť pre obmedzené množstvo je výhodou BTC oproti tomuto drahému kovu to, že je ľahko prevoditeľný a deliteľný. U fyzického zlata je dodanie a delenie veľmi komplikované.

,,Kryptomeny získavajú hodnotu nielen preto ,že slúžia ako úložisko hodnoty, ale taktiež vďaka ich užitočnosti ako platobného prostriedku. Čim viac firiem príjme kryptomeny ako platobný prostriedok, tým väčšia bude ich užitočnosť a hodnota,” dodala americká banka, do ktorej investuje napríklad aj Warren Buffett.

TIP: O investičnom portfóliu firmy Warrena Buffetta Berkshire Hathaway sa viac dozviete v tomto videu:

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Je lepšie ťažiť kryptomeny samostatne, alebo využiť pool?

Kryptonovinky

Článok

zo dňa

Ťažba Bitcoin

Při nastavování těžební sestavy máte sami možnost si vybrat způsob těžby. Jsou dvě základní možnosti – společná těžba v poolu a sólo těžba. Vaše volba následně určí, jak často budete dostávat zisk v podobě dané kryptoměny.

Na poolech všichni těží společně

Při těžbě v poolu jednoduše dáte svůj výkon do vybraného poolu. V tom všichni účastníci těží společně a když se někomu podaří vytěžit blok, odměna z něho je podle specifického klíče rozdělena mezi účastníky dle výkonu, který propůjčují danému poolu. Pokud se někomu podaří vytěžit blok s vysokými poplatky za transakce, dojde k rozdělení mezi všechny účastníky. Tento typ je jednoznačně vhodný pro domácí těžbu a malou průmyslovou těžbu. Například malá průmyslová farma s výkonem 50 000 MH/s dostane při současné výtěžnosti přibližně 3,3–3,9 ETH/den s výplatou každý den.

10xlaboratory-banner

Kdy se vyplatí těžt samostatně?

Při samostatné těžbě hledáte blok sami, a když ho najdete, je celý váš. To znamená, že při stejném příkladu, tj. malé průmyslové farmy, dostanete 1–2 bloky denně. To ale neznamená, že každý den musíte dostat min. 1 blok, ale že při měsíčním a delším horizontu budete mít v průměru tento počet bloků denně. A tady začne vznikat odlišná situace oproti poolu. Může se Vám stát, že budete těžit 3 dny a nenajdete žádný blok, a pak 4. den najdete bloků 5. Pokud byste měli farmu 10x menší, budete muset v průměru těžit okolo 8 dní, abyste vůbec našli jeden blok. Ale opět se může stát to, že budete těžit celý měsíc a nenajdete žádný. 

Existuje ještě jedna možnost, a to těžit sólo na poolu za podmínky, že všechny vytěžené mince končí u vás (mínus poplatek poolu, který bývá okolo 1,5 %). Toto je jednodušší varianta než čistě samostatná těžba. Samozřejmě ale záleží na typu mince, kdy těžbu některých spustíte velice snadno, ale jiné mají ne úplně jednoduché nastavení těžby.

Pokud ale budete těžit menší měny, kde není takový výkon, tak se ve většině případu sólo mining vyplatí. Nebo se vyplatí, když si vytvoříte vlastní pool. My jsme například vlastní pool pro těžbu Etherea začali řešit až od 300 000 MH/s a do té doby jsme využívali ty již existující.

Těžba na českých poolech a daňový dopad

Pokud by česká společnost těžila na českém poolu, existuje možný výklad, že dochází k tuzemskému plnění. To znamená, že česká společnost dodává výkon do jiné české společnosti a ta jí za to odesílá kryptoměny. Toto může být z hlediska finančního úřadu vnímáno jako tuzemské plnění, které podléhá DPH. Jinými slovy veškeré krypto, které dostanete, je platbou za službu. My máme dvě naprosto protichůdná daňová memoranda, kde je v každém tvrzen přesný opak, a zdá se, že to reálně rozhodne finanční úřad, co přijde na kontrolu. Obecně doporučujeme všem se vyvarovat jakémukoliv nárokování DPH a věcem spojeným s tuzemským plněním, ze kterého se neodvádí DPH.

Rád bych vás společně s našim těžebním týmem pozval na unikátní webinář o ziskové těžbě kryptoměn, kde se dozvíte vše o aktuálním těžebním know-how. ZDE se můžete zaregistrovat!

Ing. Michal Bezvoda
Zakladatel a spolumajitel Starmine holdingu
Spolumajitel a technický ředitel 10x laboratory s.r.o.

Čítať ďalej

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Bitcoin je čoraz odolnejší, trh poháňajú novinky o PayPal, Cardano stavia na rešpektovanej akademickej práci a ďalšie zaujímavé novinky. Prinášame vám súhrn top správ zo sveta kryptomien za posledných sedem dní. 

Bitcoin

Najmedializovanejšou správou tohto týždňa bolo oficiálne potvrdenie firmy PayPal, že od roku 2021 vstupuje do biznisu s kryptomenami v podobe umožnenia kúpy, predaja a platieb kryptomenami cez túto populárnu platformu. Bitcoin vďaka tomu pekne posilnil na cene. Základné informácie sme zhrnuli v stredu v tomto článku.

Príchod PayPal do kryptomenového segmentu však nemusí mať len pozitíva. O možných negatívach, ale aj možnosti, že táto firma vydá vlastnú kryptomenu, sme písali v rozsiahlom štvrtkovom update na tuto tému.

Milión dolárov za Bitcoin, on-chain údaje btc blockchainu či väčšia odolnosť tejto kryptomeny voči vonkajším negatívnym vplyvom – aj týmto témam sa venoval v utorok YouTube kanál Zaujalo ma:

Dlho očakávaný update bitcoinu s názvom Taproot, ktorý je spojený s technológiou Schnorr podpisov a je považovaný za najvýznamnejší upgrade BTC od uvedenia SegWitu, je opäť o čosi bližšie. Viac sa dočítate tu.

Známy investor Raoul Pal tvrdí, že na vstup do trhu s Bitcoinom čaká množstvo inštitúcii, no zatiaľ im chýbajú prehľadnejšie možnosti, ako investovať do tohto segmentu. Pal napriek tomu očakáva, že v najbližších rokoch bude prúdiť do BTC množstvo inštitucionálneho kapitálu a cena 1 milión dolárov za jeden Bitcoin je do 5-6 rokov absolútne reálna. Viac sa dočítate tu.

Spoločnosť Grayscale Investments, ktorá je v počate držaných bitcoinov suverénnym lídrom medzi komerčnými firmami, oznámila, že hodnota ich kryptomenových aktív v priebehu tohto týždňa stúpla o ďalšiu miliardu dolárov. Viac sa dozviete v tomto článku.

Je Bitcoin vyspelejší než v minulosti? Mnohé udalosti, ktoré sa udiali v priebehu posledných týždňov, ktoré by v minulosti cenu výrazne zrazili dolu, s ňou aktuálne nezamávali. Viac sa dozviete tu.

Vládne na trhu s Bitcoinom aktuálne chamtivosť? Uškodí PayPal adopcii kryptomien, aký je vzťah akcii a BTC, či budúcnosť DeFi – aj týmto témam sa v piatok venoval kanál Zaujalo ma:

Súvisí Bitcoin s výkonnosťou amerických aktív a akú majú perspektívu? Tejto téme, očakávaniam od S&P500 indexu v súvislosti s Bitcoinom sme sa venovali v tomto článku.

Akú takú skúsenosť s kryptomenami na čele s Bitcoinom má podľa čerstvého prieskumu len sedem percent Američanov. Najviac si “vyskúšali” kryptomeny ľudia v rozvojových krajinách. Viac sa dočítate tu.

Priemerná hodnota bitcoinových transakcií sa v poslednom období výrazne zvýšila. Je mnohokrát väčšia, než priemerná hodnota transakcií dvojky na trhu ETH. Naopak ETH vedie v ich počte. Viac čítajte tu.

Na burzách s aktuálne nachádza najmenej bitcoinov za posledné dva roky. Zdá sa, že pre kryptomeny to môže byť bullish signál.

Altcoiny

YouTube kanál Zaujalo ma sa vo svojom novom videu venoval kryptomene Cardano (ADA), ktorú rozobral naozaj detailne. Ak si chcete doplniť vaše vedomosti o tomto ambicióznom projekte, pozrite si toto video:

Akademická práca o Cardano a Proof of Stake konsenze sa umiestnila v prestížnom rebríčku Google Scholar v kategórii kryptomien na druhom mieste s viac ako 180 citáciami. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Nadácia NEO Foundation stojaca za kryptomenou NEO oznámila nové funkcie, ktoré by mal tento ekosystém priniesť. Má ísť predovšetkým o systém pre decentralizované ukladanie súborov a digitálnu identitu na blockchaine s označením NeoFS a NeoID. Ide o funkcie, ktoré znejú na prvý pohľad veľmi lákavo, no pravdou je, že zatiaľ nenašli svoju mainstreamovú adopciu, hoci sa o ne pokúšajú viaceré projekty.

Šéf amerického kontrola meny (OCC) Brian Brooks si myslí, že projekty Decentralizovaného financovania (DeFi) sú vážnou konkurenciou pre banky.

Anthony Pompliano kritizuje americký FED na čele s jeho šéfom Jeromem Powellom, že nerobí dostatok pre spustenie digitálneho amerického doláru. Upozorňuje, že náskok Číny sa preto v tomto smere výrazne zväčšuje.

Bahammy spustili prvú digitálnu kryptomenu emitovanú centrálnou bankou, takzvaný Sand dollar.

Zaujíma vás ako investuje investičný mág Warren Buffett? Odporúčame vám aj video o portfóliu jeho firmy Berkshire Hathaway, ktorá sa stala symbolom úspechu hodnotového investovania:

Čítať ďalej

Bitcoin

VIDEO: Je Bitcoin v zóne chamtivosti? Uškodí PayPal kryptomenám? Aký je vzťah akcií a Bitcoinu?

Avatar

Článok

zo dňa

od

krypto cover

YouTube kanál Zaujalo ma tradične v piatok prináša súhrn top správ zo sveta kryptomien, o ktorých sme písali v posledných troch dňoch. Najnovšie video pojednáva aj o tom, či je aktuálne cena Bitcoinu už v zóne chamtivosti a čo to môže znamenať, o tom, či PayPal náhodou skôr neuškodí kryptomenám než im pomôže či o súvislostiach medzi americkým indexom S&P500 a Bitcoinom. Dozviete sa čo-to aj o názore amerického reguátora na DeFi, hodnoteniu Bitcoinu zo strany rešpektovaného investora Paula Tudora Jamesa, o tom, že bitcoiny miznú z búrz či o porovnaní kapitalizácie BTC s najväčšími akciami a ETF fondmi.

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (23.10.): Bitcoin je ako skorá investícia do Apple, tvrdí Tudor

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-hulk

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.   

Investor Paul Tudor Jones opäť ospevuje Bitcoin

Ešte predtým ako k nákupu Bitcoinu pristúpili viaceré toľkokrát zmieňované firmy vlial do trhu s najznámejšou kryptomenou veľký optimizmus rešpektovaný investor Paul Tudor Jones, ktorý v máji 2020 vyhlásil, že zahájil svoju počiatočnú investíciu do Bitcoinu, ktorý označil za bezpečné úložisko v čase neistôt. Tudor Jones teraz v rozhovore pre CNBC v relácii Squawk Box potvrdil, že už nejaké bitcoiny drží, hoci ide zatiaľ vraj len o jednocifernú sumu. Jeho pohľad na toto aktívum sa však nezmenil, keď vyhlásil, že Bitcoin je podľa neho jedným z najlepších “inflačných obchodov”. ,,Bitcoin má obrovský potenciál pre naozaj chytrých a sofistikovaných ľudí, ktorí v neho veria. Je to ako hneď na začiatku investovať do Stevea Jobsa do Apple alebo do Google, keď len vznikal.” (cointelegraph.com)

PAYPAL UPDATE 2: Bude PayPal kryptomenám škodiť? Založí vlastnú kryptomenu?

Ako sme to načrtli už v našom včerajšom článku, správa o tom, že spoločnosť PayPal v roku 2021 oficiálne vstúpi do sektora kryptomien, nemusí byť taká senzačná, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Naznačujú to aj viaceré vyjadrenia popredných spoločnosti. Napríklad firma Satoshi Labs sa vo svojom blogovom príspevku vyjadrila, že PayPal pravdepodobne nezačal podporovať Bitcoin z dôvodu, že chce podporiť samotnú adopciu kryptomien. V tom prípade by totiž určite umožnil držanie privátnych kľúčov jeho užívateľom, čo sa diať nebude. Podrobnejšie sme sa novinkám v súvislosti so vstupom PayPal do sveta kryptomien venovali v tomto dlhšom článku.

Grayscale za týždeň zvýšil hodnotu svojich kryptomien o miliardu dolárov

Hoci v posledných týždňoch sa hovorilo najmä o tom ako akumulovali Bitcoin spoločnosti Microstrategy, Square či Stone Ridge, najväčší “frajer” v tejto oblasti, investičný gigant Grayscale Investments, zvýšil v priebehu týždňa hodnotu svojich kryptomenových aktív o ďalšiu miliardu dolárov. Spoločnosť Grayscale o tom informovala na svojom Twitteri, keď 22. októbra zverejnila správu, podľa ktorej aktuálne drží kryptomeny v hodnote 7,3 miliardy dolárov. Téme sme sa viac venovali tu.

Akciám sa môže dariť ešte viac, tvrdí Summers. Ovplyvní to aj Bitcoin?

Na našom webe sme už mnohokrát písali o tom, že Bitcoin prejavuje jasné náznaky korelácie s akciovými indexmi. Inak povedané, keď sa darí americkým akciám, rastie aj Bitcoin a naopak, keď sa akciový trh dostáva do problémov, prejavuje sa to aj na slabosti Bitcoinu. Tento trend síce nie je historický daný, no viackrát sa potvrdil v priebehu roku 2020. Najvýraznejšie v marci, kedy sa po prepade akcii v dôsledku celosvetového vypuknutia pandémie koronavírusu drasticky prepadol aj Bitcoin. Krátky čas ho bolo dokonca možné kúpiť za cenu menej než 4000 dolárov. Graham Summers aktuálne tvrdí, že akcie najväčší rast ešte len čaká, čo môže mať pozitívny dopad aj na BTC. Viac sa dočítate tu.

Počet bitcoinov na burzách výrazne klesol. Čo to znamená?

Počet bitcoinov, ktoré majú pod kontrolou kryptomenové burzy, prvýkrát po dvoch rokoch klesol pod úroveň 2 500 000 BTC. V prípade najznámejšej kryptomeny to môže byť pozitívna správa. Predpoklad, že ide o pozitívny fundament je založený na tom, že keď ľudia posielajú svoje bitcoiny na burzu, chystajú sa s nimi obchodovať a teda predávať ich. Naopak keď bitcoiny mieria z búrz na peňaženky užívateľov a teda počet bitcoinov na burzách sa zmenšuje, znamená to, že si ich odkladajú na dlhšiu dobu. Viac sa dočítate tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-