Sme aj na sociálnych sieťach

EOS

EOS spúšťa sociálnu sieť. Bude konkurovať Twitteru?

Článok

EOS Voice
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Block.one, ktorá stojí za vývojom kryptomeny EOS, oznámila, že vytvorí globálnu sociálnu sieť založenú na blockchaine s názvom Voice.

Block.one tvrdí, že platforma bude fungovať na blockchaine EOS, aby poskytla transparentnosť v tom, ako funguje. Nebudú v nej existovať žiadne skryté algoritmy ani mechanizmy, o ktorých by jej používatelia nevedeli.

Generálny riaditeľ Block.one Brendan Blumer k sociálnej sieti Voice uviedol:

,,Je pravdou, že súčasné sociálne média sú navrhnuté tak, aby využívali svojich používateľov. Stačí sa pozrieť na ich obchodný model. Ich obsah. Náš obsah (užívateľov). Naše data. Našu pozornosť. To všetko sú neuveriteľne cenné veci.  Ale teraz prichádzame s platformou, ktorá bude používateľov odmeňovať.”

,,Všetci – užívatelia, prispievatelia, platforma – všetci budú hrať podľa rovnakých pravidiel. Neuvidíte žiadne skryté záujmy,” uvádza sa v tlačovej správe k novinke oznámenej 1. júna.

Platforma by mala fungovať tak, že bude užívateľov odmeňovať za ich aktivitu. Jej hlavou konkurenciou by mal byť Twitter. Či však pôjde o takú nezávislú platformu, ako to prezentuje Block.one, je otázne. Blockchain EOSu je totiž považovaný za jeden z najmenej decentralizovaných vôbec. Minulý týždeň sme napríklad priniesli článok, v ktorom redaktor portálu Quora zaradil EOS medzi najhoršie centralizované kryptomeny na trhu po boku NEO, Icon, WTC či TRON. EOS je totiž kontrolovaný len 21 nodmi.

Až čas ukáže, do akej miery sa dokáže sociálna sieť fungujúca na blockchaine EOS uchytiť. Cieľ je postavený veľmi vysoko a je otázne, či práve EOS uspeje. Vytvoriť konkurenčnú sociálnu sieť Facebooku či Twitteru sa snažil v minulosti aj gigant Google so svojou platformou Google Plus, no neuspel. Samozrejme v tom prípade nešlo o decentralizovanú platformu, no je to dobrý príklad toho, že prilákať užívateľov na novú sieť z prostredia, na ktoré sú zvyknutí, bude nesmierne ťažká úloha.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.