Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf SEC sa vyjadril k možnosti schválenia Bitcoin ETF

Článok

Clayton Bitcoin ETF
Clayton Bitcoin ETF

Predseda Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Jay Clayton sa po čase opäť vyjadril k možnosti schválenia prvého ETF na Bitcoin. Poznamenal, že jeho komisia sa musí pred týmto rozhodnutím istá, že na trhu nebude existovať riziko manipulácie s jeho cenou.

Počas rozhovoru, ktorý Clayton absolvoval pre CNBC, sa ho spýtali, či si myslí, že v USA môže byť schválené ETF, ktoré by sa týkalo kryptomien. Clayton poznamenal, že sa pracuje na tom, aby to bolo možné. Zároveň však uviedol, že pred schválením Bitcoin ETF sa musia vyriešiť rôzne otázky:

,,Zapájame sa do toho, ale je tu pár vecí, u ktorých sa musíme cítiť komfortne. Prvá je úschova (kryptomien pozn.red.): úschova je dlhodobou požiadavkou na našich trhoch,” vysvetlil. V tejto oblasti už nastávajú viditeľné pokroky. Custody riešenie pre veľké inštitúcie ponúka gigant Fidelity. Svoje riešenie má aj Coinbase.

Ďalším dôležitým bodom je údajná neexistencia pevných preventívnych opatrení proti manipulácií trhu. ,,Ďalšia vec, ktorá je dôležitá. Máme prepracované pravidlá a dohľad, aby sme sa ubezpečili, že ľudia nebudú manipulovať s akciovým trhom. A usilovne pracujeme na tom, aby sme zistili, či sa tam dostaneme (aj u kryptomien). Avšak nedokážem len tak prepnúť a povedať, že (kryptomeny) sú rovnaké ako akcie a dlhopisy, pretože to tak nie je.”

Názory Claytona sú v zjavnom kontraste s tým, čo povedala jeho kolegyňa Hester Peirceová v úvode týždňa, keď vyhlásila, že SEC je príliš opatrné v prípade nových ETF. Poznamenala tiež, že komisia urobila chybu, keď zamietla žiadosť bratov Winklevossovcov o Bitcoin ETF.

SEC nedávno odložila rozhodnutia v prípade žiadosti od Bitwise Asset Management VanEck+SolidX+CBOE. Najneskôr k ním musí zaujať definitívne stanovisko koncom jesene tohto roka. Predtým však môže verdikt ešte raz odložiť. Hoci obe žiadosti sú považované za kvalitné, všeobecne sa predpokladá, že na prvé Bitcoin ETF ešte nenastal čas a SEC ich napokon zamietne.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.