Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

suhrn-tyzdna-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Cenové predikcie

Bitcoinu sa tento týždeň podarilo dostať do očakávanej cenovej hladiny medzi 5800 – 6000 dolárov, no je veľmi otázne, kedy a či vôbec v dohľadnej dobe sa mu podarí prekonať silnú rezistenciu na úrovni 6000 dolárov. Zaujímavý názor na túto tému prezentovali dvaja populárni kryptotrejderi Berian BeamishMagic Poop Cannon, ktorí nezávisle od seba predpokladajú, že pred bullrunom musí prísť ešte výraznejšia korekcia. Naznačujú to predchádzajúce cykly Bitcoinu. Viac sa dočítate v tomto článku.

Cyklusy Bitcoinu naznačujú, že pred rastom príde pád a test decembrovej ceny

Novinky zo sveta altcoinov

Začneme kryptomenou IOTA, ktorá uzavrela partnerstvo s automobilovou spoločnosťou Jaguar Land Rover. V rámci nej bude technológia IOTA využívaná v automobiloch a ich majitelia budú môcť vďaka jazdeniu a zdieľaniu informácii o situácii na cestách zarábať kryptomeny. Táto správa sa stretla so záujmom aj mainstreamovejších médií a ak sa projekt úspešne rozbehne, môže to pomôcť nielen IOTA, ale aj ostatným kryptomenám. Viac o spolupráci IOTA a Jaguar Land Rover sa dočítate tu.

Nezaháľa ani Cardano, ktoré spustilo veľmi zaujímavý projekt Atala, ktorý má pomôcť v rozvojových krajinách pri budovaní dodávateľských reťazcov, systémov hlasovania či registrácie majetku. Aplikovať by sa mal najprv v Etiópii, krajine, ktorá má 105 miliónov obyvateľov. Očakáva sa, že novinku by si medzi prvými mohlo osvojiť 15 miliónov miestnych poľnohospodárov. Cardano sa týmto projektom teda reálne dostáva k ľudom, ktorí budú používať novú technológiu, aby zjednodušili a zefektívnili svoju prácu. Podrobnosti sa dozviete tu.

Písalo aj o Ethereum. Nás najviac zaujala správa o tom, že fáza “zero” týkajúca sa prechodu Ethereum na konsenzus Proof of Stake je už takmer pripravená a hotová by mala byť do 30. júna.

Zaujala aj krátka konverzácia na Twitteri medzi zakladateľom Ethereum Vitalikom Buterinom a známym vedcom a podnikateľom Elonom Muskom (SpaceX, Tesla). Ak chcete vedieť, o čom si písali, kliknite sem.

Spomenúť musíme aj Ripple. Spoločnosť, ktorá stojí za tretou najhodnotnejšou krypotmenou na trhu XRP, totiž uzavrela partnerstvo s treťou najväčšou službou na prevod peňazí na svete s Ria Money Transfer. Podrobnosti sa dozviete tu.

Kauza Bitfinex & Tether

Ak sledujete krypotnovinky pravidelne, určite ste postrehli minulotýždňovú správu o tom, že burza Bitfinex použila na krytie svojich strát vo výške 850 miliónov dolárov zdroje spoločnosti Tether, ktoré sú určené na krytie stablecoinu USDT. Tento týždeň sme sa v súvislosti s touto kauzou dozvedeli, že tokeny USDT sú v skutočnosti kryté len na 74%, pričom tento fakt v rámci svojho čestného vyhlásenia prezradili samotní advokáti Tetheru.

V súvislosti s Tetherom a Bitfinexom treba zmieniť aj to, že Bitfinex plánuje vydať vlastný natívny token (podobne ako má burza Binance svoj token Binance Coin), pričom v rámci jeho úvodného predaja chce vyzbierať až jednu miliardu dolárov. Jeden token Bitfinexu má stať 1 dolár, čiže do obehu sa ich dostane presne miliarda. Nuž zaujímavý spôsob, akým chce Bitfinex riešiť svoje súčasné problémy. Viac o tejto téme sme napísali tu.

Bitfinex chce vlastnú verziu “Binance Coinu”. Zarobí na ňom miliardu dolárov?

Mali by ste tiež vedieť

  • Burza Binance pravdepodobne už čoskoro sprístupní možnosť obchodovania na páku (margin trading). Týkať by sa to malo 9 obchodných párov. Podrobnosti nájdete tu.
  • Podľa novinára Nathaniela Poppera z New York Times pravdepodobne už čoskoro vstúpia do kryptomien dve veľké americké burzy eTradeTD Ameritrade, ktoré plánujú ponúkať možnosť obchodovania s Bitcoinom a Etehreum. Keď si uvedomíme, že tieto burzy majú dokopy 16 miliónov zákazníkov a ide o prísne regulované a transparentné americké burzy, ide naozaj o veľkú vec. Podrobnosti sa dozviete tu.
  • Transakcie kryptomeny Bitcoin neustále rastú a atakujú historické maximá. Rozdiel oproti predchádzajúcim maximám je však v tom, že sú omnoho lacnejšie. Čomu za to vďačíme? Tejto téme sme sa venovali tu.
  • Spoločnosť Fidelity Digital Assets, ktorá je dcérskou firmou finančného giganta Fidelity, zverejnila výsledky prieskumu, ktorý sa týkal záujmu inštitucionálnych investorov o investovanie do Bitcoinu. Podrobnosti, ktoré vyzerajú pre Bitcoin naozaj priaznivo, sme zhrnuli tu.
  • Portál CoinMarketCap konečne prišiel s riešením, vďaka ktorému by sa mal dopracovať k reálnym údajom o objemoch obchodov na burzách. Tie súčasné sú totiž podľa viacerých prieskumov veľmi nafúknuté, možno až o 90%. Viac sa k tejto tme dočítate tu.
  • Samozvaný Satoshi Nakamoto Craig Wright, ktorý je hlavným predstaviteľom krypotmeny Bitcoin SV, obvinil burzu Binance z prania špinavých peňazí a manipulácie trhu. Okrem toho zažaloval Rogera Vera (Bitcoin Cash) za to, že ho označil za podvodníka a klamára.
  • John McAfee sľubuje, že čoskoro uvedie na trh prvú debetnú platbu pre Bitcoin, ktorá sa bude dať používať všade tam, kde je podporovaná VISA. Podrobnosti sa dočítate tu.
  • Spoločnosť HTC plánuje už tento rok priviesť na trh blockchainový telefón novej generácie HTC Exodus 2.

5 funkcií, pre ktoré sa oplatí vyskúšať platformu 3commas

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.