Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Vstúpia giganti do kryptomien? Americké burzy so 16 miliónmi užívateľov sa zamerali na Bitcoin

Avatar

Článok

zo dňa

Bitcoin Giganti

Podľa novinára Nathaniela Poppera z New York Times vstupuje do kryptomien veľká americká finančná burza eTrade. Ak sa táto správa potvrdí, obchodovanie s kryptomenami Bitcoin a Ethereum bude k dispozícií jej 5 miliónom užívateľov.

,,V nadväznosti na to, že TD Ameritrade potichu zahajuje obchodovanie s Bitcoinom pre niektorých svojich zákazníkov mi bolo povedané, že eTrade sa chystá začať ponúkať Bitcoin a taktiež Ethereum svojim 5 miliónom zákazníkov a práve dokončujú spoluprácu s treťou stranou, ktorá drží tieto kryptomeny,” tvrdí Nathaniel Popper.

Pokiaľ ide o spomínaný TD Ameritrade, pripomeňme, že ide o popredného amerického makléra, ktorý experimentuje na základe spolupráce s novou americkou zmenárňou ErisX nad možnosťou ponúkať obchodovanie s kryptomenami svojim 11 miliónom užívateľov. ,,Testovanie je pre nás a našich zákazníkov nevyhnutným postupom, pretože budujeme najrobustnejšie a najtransparentnejšie trhovisko pre digitálne aktíva,” uviedol k tejto novinke hovorca ErisX pre portál The Block.

Trh s kryptomenami zatiaľ trpí tým, že množstvo neregulovaných búrz udáva falošné informácie o objemoch obchodovania. To výrazne podceňuje reálny dopad obchodovania na regulovaných burzách a tiež s Bitcoin Futures. Podľa štúdie Bitwise Asset Management môže byť až 95% reportovaných objemov kryptomenových búrz falošných. Ak je to pravda, tak reálny vplyv obchodovania s Bitcoin Futures tvorí v súčasnosti možno tretinu až polovicu celého objemu obchodovania s Bitcoinom.

Pre ilustráciu CoinMarketCap dnes uvádza, že objem obchodovania s Bitcoinom je 14 miliárd dolárov. Portál onchainfx.com, ktorý zostavil na základe spolupráce s Bitwise Asset Management vlastný výpočet, ktorý odvodzuje len od dát 10 popredných búrz (z toho je 9 regulovaných v USA + Binance), ktoré na základe štúdie reportujú reálne volume, je objem obchodovania s Bitcoinom dnes len 311 miliónov dolárov (mimochodom CoinMarketCap chce už tento problém riešiť. Písali sme o tom dnes v tomto článku).

Z týchto faktov vyplýva, že ak eTrade a TD Ameritrade naozaj sprístupnia obchodovanie s Bitcoinom svojim zákazníkom, môže to mať výrazný vplyv na rast reálneho objemu obchodovania s BTC a to v prísne regulovanom a transparentnom prostredí.

eTrade má sídlo v New Yorku a v roku 2018 dosiahol výnosy 2,873 miliardy dolárov. TD Ameritrade sídli v meste Omaha v štáte Nebraska. Jej výnosy boli v roku 2018 až 5,4 miliardy dolárov. Dokopy majú viac než 16 miliónov zákazníkov.

Štúdia: Žiadateľ o Bitcoin ETF tvrdí, že 95% volume Bitcoinu je podvod. Má to však aj pozitíva

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Dnes je Bitcoin Pizza Day. Poznáte príbeh o dvoch pizzách za 10 000 bitcoinov?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin pizza

Viete o tom, že dnes krytokomunita oslavuje Bitcoin Pizza Day? Presne pred 9 rokmi, 22. mája 2010 zaplatil programátor Laszlo Hanyecz za dve veľké pizze z reťazca Papa John’s 10 000 BTC. Vtedy mali hodnotu približne 30 dolárov. Dnes ide o viac než 79 miliónov USD.

Táto platba je všeobecne považovaná za prvý reálny nákup nejakého produktu prostredníctvom Bitcoinu. V tom čase neexistoval ešte ani dva roky. Rozhodnutie Hanyecza použiť v reálnom svete bitcoiny, ktoré vyťažil na svojom počítači, je dodnes považované za jeden z kľúčových okamihov v histórii Bitcoinu.

Platba pochopiteľne neprebiehala spôsobom, že zavolal do pizzerie a bitcoiny len tak poslal na jej BTC peňaženku. Musel ísť na to sofistikovanejšie. Realizáciu svojho nápadu zaplatiť za pizzu pomocou Bitcoinu odštartoval príspevkom na fóre Bitcointalk:

,,Zaplatím 10 000 bitcoinov za pár pízz. Napríklad dve veľké, takže mi niečo zostane aj na zajtra. Rád si nechávam niečo aj na neskôr. Môžete urobiť pizzu sami a priniesť ju do môjho domu, alebo si ju objednať z miesta doručenia, ale to, na čo sa zameriavam, je dostať pizzu dodanú výmenou za bitcoiny,” napísal na fóre.

Iný užívateľ fóra s prezývkou “jercos” sa tejto ponuky chytil a následne preňho objednal pizze. Transakcia bola podľa Bitcoin Wiki realizovaná cez internetový chat.

Hanyecz vraj neľutuje, že urobil transakciu v dnes závratnej hodnote. Verí, že tým prispel k propagácii kryptomien a ktovie, možno by dnes o Bitcoine vedelo omnoho menej ľudí, keby sa tak vtedy nerozhodol.

Minulý rok zaplatil za pizzu Bitcoinom opäť – nová transakcia za dve pizze, ktoré boli doručené jeho priateľovi, však mala už hodnotu len 0,00649 BTC (asi 67 dolárov). Transakcia bola realizovaná cez Lightning Network s cieľom podporiť túto technológiu. ,,Možno vďaka tomu budú nakoniec predajcovia pizze ochotní prevádzkovať vlastné Lightning nody a budem môcť realizovať platby priamo k nim,” dúfa.

Príležitosť urobiť si reklamu vďaka pizza Day využili dnes aj u Binance, kde si objednali dve pizze z Papa John’s za jeden token Binance Coin (BNB) v hodnote 30 dolárov. Ktovie, či to pomôže rastu ceny tejto kryptomeny podobne, ako kedysi Bitcoinu.

Zdroj: qz.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (22.5.): Bitcoin, kapitalizácia, dominancia, HIGH cap a LOW cap altcoiny

Avatar

Článok

zo dňa

od

kralovansky-bitcoin-22-5-2019

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na kryptomeny pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi. V tomto článku sa pozrieme v stručnosti na Bitcoin, kapitalizáciu, dominanciu BTC a ukážeme si základnú charakteristiku altcoinov voči doláru a altcoinov voči Bitcoinu.

Bitcoin

Bitcoin sa momentálne nachádza v korekčnej štruktúre a nič na tom nezmenil ani nedeľný rast. Dôvod je taký, že sme stále neprekonali posledné HIGH! Pre celý trh je veľmi sympatické, že sa Bitcoin drží stále hore a neprišlo rázne zamietnutie. Momentálne má dve možnosti. Môže konsolidovať vo forme trianglu, alebo klasickou ABC korekciou. Na svojom grafe mám zatiaľ nakreslené obidve možnosti, aj keď ja sa viac prikláňam forme trianglu a to práve kvôli nedeľnému rastu. Momentálne niet pochýb o tom, že sa nachádzame vo 4-tej vlne. Tá je typická svojim sideways pohybom a práve patternom trianglu. Ak sa budeme pohybovať v rámci trianglu, tak nám trh nedá šancu na nákup na nižšej hodnote. Ak sa potvrdí ABC korekcia, tak budeme mať možnosť nakúpiť BTC nižšie pred ďalším rastom. Kým bude Bitcoin stabilizovaný, tak môžeme hľadať príležitosti na ďalších minciach, ale o tom už ďalej.

Kapitalizácia

Vyzerá dosť podobne ako Bitcoinu. Taktiež uvažujeme nad 2 scenármi, buď korekciou vo forme trianglu, alebo klasickou ABC korekciou. Po fáze konsolidácie a stabilizácie očakávam ďalší výstrel kapitalizácie smerom nahor, kde by nás mohlo zastaviť až okrúhle číslo 300 miliárd dolárov. Taktiež platí rovnaké, čo pri BTC. Ak budeme konsolidovať v rámci trianglu, tak kapitalizácia nebude výraznejšie klesať, čo by mohlo dopomôcť altcoinom.

Dominancia

Rovnako aj dominancia Bitcoinu je momentálne v korekčnej štruktúre. Po veľmi silnom really aprílovom rally (52% -> 63%) sme včera vypadli z trianglu a dominancia by mala znova klesať.

Altcoiny voči doláru – HIGH cap

Altcoiny s vysokou kapitalizáciou sú momentálne taktiež v korekcii. Ono sa niet ani čo čudovať, svoje štruktúry majú dokončené. Každý altcoin sa správa trochu inak, ale vo svojej podstate majú všetky veľmi podobnú štruktúru. Po aprílovom raste Bitcoinu a časoch, kedy si Bitcoin doslova kradol dominanciu a totálne ich vysával, sa minulý týždeň dočkali aj high cap altcoiny svojho rastu. Takže svoj mini hajp už zažili. Momentálne idú skôr do strany. Niektoré v trianglovej formácií, iné klasickou ABC korekciou. Avšak táto skupinka altcoinov má ešte stále čas na ďalší rast. Navyše táto skupinka altov je veľmi úzko previazaná s Bitcoinom, takže na ďalší výraznejší rast musí zaveliť najprv Bitcoin.

Altcoiny voči Bitcoinu – LOW cap

Inak povedané aj shitcoiny. V každej časti tohto článku som si prihrieval polievku práve na túto časť. Keď sa pozriete spätne, tak Bitcoin by mal ísť do strany, kapitalizácia by mala byť stabilná (jedine, že by prišla ABC korekcia), dominancia Bitcoinu by mala klesať a veľké alty voči USD by mali taktiež jemne klesať. Keď si to všetko spojím dokopy, tak zistím, že niekde predsa len ten kapitál tiecť musí. BINGO! Sú to práve tieto altcoiny! Prečo? Počas apríla, kedy Bitcoin rástol a kradol si dominanciu, táto skupinka altcoinov klesla v priemere o 50-60%. Extrémne poklesy a výpredaje boli typickou črtou posledných týždňov. Teraz došlo aj na nich. Po veľkých výpredajoch majú altcoiny perfektne vyzerajúce grafy a je to práve táto skupinka mincí, ktorá momentálne rastie. Svoju pozornosť by som v týchto dňoch venoval práve sem, pretože je úplne normálne, že po tak extrémnych výplachoch smerom nadol príde nejaká korekcia opačným smerom a teda smerom UP. Kedy inokedy by tieto malé altcoiny mali rásť, ak nie v čase, kedy je Bitcoin stabilizovaný a dominancia má klesať?

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Čítať ďalej

Binance Coin

HORÚCA SPRÁVA: Bitcoin SV vyletel o vyše 100%, Wright dostal copyright na Bitcoin whitepaper

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoinsv

Craig Wright, ktorý o sebe tvrdí, že je tajomný zakladateľ Bitcoinu Satoshi Nakamoto, získal od Úradu pre autorské práva Spojených štátov amerických copyright na Bitcoin whitepaper, čiže zakladajúci dokument najslávnejšej kryptomeny.

Podľa skeptikov, ktorí neveria, že by tento austrálsky podnikateľ a vedec mohol byť naozaj Satoshi Nakamoto, to však neznamená, že Úrad pre autorské práva potvrdil tuto skutočnosť.

,,Registrácia autorského práva je len podanie formulára. Úrad pre autorské práva neskúma platnosť reklamácie. Jednoducho ho zaregistrujú. Nanešťastie neexistuje oficiálny spôsob, ako napadnúť registráciu. Ak existujú konkurenčné nároky, úrad ich len zaregistruje,” vysvetlil v tweete Jerry Brito, výkonný riaditeľ neziskovej organizácie Coin Center.

Wright medzitým podniká kroky, aby sa etabloval ako tvorca Bitcoinu. Sám tvrdí, že sa rozhodol prezradiť svoju totožnosť z dôvodu, že sa mu nepáči, kam smeruje existencia Bitcoinu vedie.

Cena kryptomeny Bitcoin SV, ktorej je hlavným predstaviteľom, zareagovala na tuto správu prudkým rastom zo 62 dolárov na 139 dolárov, čiže o vyše 100 percent. V čase písania tohto článku je Bitcoin SV v pluse 62% oproti cene spred 24 hodín.

bsv

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza od MagicPoopCannon (21.5.): Bitcoin je tesne nad obrovským downtrend kanálom

Avatar

Článok

zo dňa

od

poop-bitcoin-analyza

Veľmi zaujímavú myšlienku pre Bitcoin prezentoval na webe TradingView populárny trejder MagicPoopCannon.

UPOZORNENIE: Informácie uvedené v tomto článku sú čisto informačného charakteru a nemožno ich považovať ako investičnú radu.

Trejder s úsmevným nickom patrí medzi najsledovanejších autorov technických analýz Bitcoinu. Na Twitteri sleduje jeho myšlienky takmer 25 tisíc ľudí a na TradingView ma až 61 tisíc followerov. MagicPoopCannon sa aktuálne domnieva, že Bitcoin je na hrane downtrendu.

,,Keď sa pozrieme na denný graf Bitcoinu, môžeme vidieť, že testuje hornú stranu obrovského kanála, ktorý sa obchoduje už viac než rok. Tí, čo neveria, že ide o downtrend kanál, môžem to rýchlo dokázať tým, že vám ukážem reakcie, ktoré v rámci neho Bitcoin urobil.

Na vrchole môžete vidieť, že sme mali dve reakcie medzi februárom a marcom 2018. Na spodnej strane kanála sme mali dokonca tri jasné reakcie. Okrem toho sa tu vyskytlo niekoľko reakcií na stredovú líniu tohto downtrend kanála v priebehu medvedieho trhu,” skonštatoval a presvedčivo dodal, že tieto argumenty ho presviedčajú v tom, že ide o jednoznačný downtrend kanál.

analyza-magicpoop-bitcoin

Zdroj: TradingView (MagicPoopCannon)

,,Je to krásne, pretože nám to pomáha vliať trochu viac zmyslu do toho, so sa aktuálne deje (s Bitcoinom) a ponúka nám to viac perspektívy, kde by sme mohli smerovať. Ako vidíte, vyskočili sme nad hornú časť kanála. Bitcoin sa snaží udržať nad ním a aktuálne retestuje hornú líniu. Takže ak Bitcoin zlyhá, je zrejmé, že sa vrátime naspäť.“

Avšak ak sa Bitcoinu podarí udržať nad touto úrovňou, údajne by mohol ísť podľa MagicPoopCannona až k cene 14 tisíc dolárov.

,,Hlavný problém predstavuje budujúci sa predajný signál NVT indikátora (NVT indikátor predstavuje hodnotu siete delenú hodnotou transakcie. Ide o nový indikátor, ktorý spopularizoval najmä trejder Willy Woo pozn.red.), rovnako tak divergencia od regresnej čiary logaritmického diagramu, ako aj extrémne prekúpnený index peňažných tokov (money flow index). Ak však uvidíme úspešný breakout nad týmto kanálom, budem veriť v ďalší rast. Na druhej strane, ak sa to nepodarí, budem tvrdiť, že Bitcoin je stále v prechodnej fáze a býčí trh stále nezačal.”

MagicPoop na záver dodáva, že je skôr pesimistom. ,,Pravdepodobnosť, že Bitcoin bude odmietnutý a dostane sa hlbšie do downtrend kanála je veľká. Najmä kvôli NVT, MFI a logaritmickému diagramu. Nechám však na Bitcoine, aby mi ukázal cestu. Aktuálne pozorne sledujem cenovú aktivitu na vrchole tohto mimoriadne dôležitého kanála.”

Páčia sa vám takéto sprostredkované analýzy zahraničných trejderov z Twitteru alebo TradingView? Ak by ste o ne mali záujem, dajte nám feedback pomocou like, zdieľania alebo komentára. Ďakujeme.

UPOZORNENIE: Informácie uvedené v tomto článku sú čisto informačného charakteru a nemožno ich považovať ako investičnú radu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Bitcoin

OFICIÁLNE: SEC odložila verdikt o Bitcoin ETF od VanEck na august

Avatar

Článok

zo dňa

od

SEC, Bitcoin

Americká komisia pre cenné papiere a burzu podľa očakávaní odložila svoje rozhodnutie v prípade spoločnej žiadosti VanEck, SolidX a burzy CBOE o schválenie prvého Bitcoin ETF.

SEC k posúdeniu žiadosti pridala ďalšiu 35-dňovu lehotu určenú na zhromažďovanie ďalších informácií a názorov týkajúcich sa tohto návrhu. SEC svoje rozhodnutie odôvodnila tým, že existuje ešte 14 otvorených otázok, ktoré sa týkajú ochrany investorov a verejného záujmu. V rámci svojho vyhlásenia spomína najmä dodržiavanie pravidiel, ktoré zabránia podvodným a manipulatívnym aktom a praktikám a prispejú k podpore spravodlivých zásad obchodu.

Komisia sa v prípade žiadosti VanEck, SolidX a CBOE teda rozhodla podobne, ako u žiadosti Bitwise Asset Management, ktorá bola odložená minulý týždeň. Prekvapujúce bolo len to, že tak neurobila v rovnaký čas, čo naznačovalo, že v prípade tejto žiadosti môže prísť zamietnutie (veľmi pravdepodobné) alebo schválenie.

Najbližší termín, do kedy sa musí SEC vyjadriť k tejto žiadosti je 19. august. Verdikt však môže ešte raz odložiť. Definitívne stanovisko, či túto žiadosť o Bitcoin ETF schváli alebo nie, musí zverejniť najneskôr 18. októbra tohto roku.

ETF sú cenné papiere, ktoré sa oceňujú ako percento pridruženého aktíva, čo ich robí podobné tradičným akciám. Mnohí odborníci sa domnievajú, že schválenie prvého Bitcoin ETF by mohlo prispieť výraznému rastu ceny Bitcoinu, nakoľko by tým Bitcoin získal väčšiu vážnosť zo strany amerických regulátorov. Zaujať ako investičné aktívum by tak mohol mnohých nových inštitucionálnych investorov.

Schválenie Bitcoin ETF, či už ide o túto žiadosť, alebo žiadosť od Bitwise Asset Management, sa však v tomto roku veľmi nepredpokladá. Podozrenia z manipulácie trhu sú stále veľmi časté a SEC určite nepristúpi k schváleniu tohto produktu skôr, než si bude 100% isté, že trh s kryptomenami je dostatočne vyspelý a regulovaný.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Bitcoin

Mainstreamový záujem o Bitcoin a kryptomeny rastie. Tu je niekoľko dôkazov

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin mainstream

Hoci kryptomeny v roku 2017 dosiahli trhovú kapitalizáciu vyše 800 miliárd dolárov a aktuálne atakujú zhruba 250 miliardovú úroveň, od momentu, kedy budeme môcť tvrdiť, že sú bežnou finančnou normou vo väčšine sveta, sme stále relatívne ďaleko.

Tí čo kryptomenám fandia, vedia, že ich úspech bude závisieť od toho, či sa dokážu adaptovať medzi bežnými ľuďmi. Môže to byť otázka desiatok rokov, no predpoklady na to majú silné. Dôvodom k optimizmu sú aj viaceré náznaky, že z kryptomien sa po obrovskom prepade trhu v roku 2018 stáva opäť mainstream. To by mohlo byť pozitívny vplyv nielen na adaptáciu kryptomien, ale aj na rast ich hodnoty.

Portál cryptoslate.com vo svojom zaujímavom článku poukázal na viacero dôkazov toho, že záujem o kryptomeny v posledných mesiacoch opäť rastie. Nejde pritom len o údaje z Google Trends ale aj objemy obchodovania, trendy v App Store a ďalšie zaujímavé zistenia.

Zaujímavým poznatkom je napríklad to, že algoritmus vyhľadávača Google posúva slovo Bitcoin na čoraz vyššie pozície vo vyhľadávaní aj u kľúčových slov, ktoré priamo tento názov neobsahujú. Napríklad, keď googlite slovo “USD”, čiže skratku pre menu amerického dolára, Google ukáže medzi prvými výsledkami aj Bitcoin. Že to tak naozaj je bolo overené aj testom za použitia VPN a režimu “Inkognito“.

Hoci správanie vyhľadávacieho algoritmu Google je stále záhadou, je to dobrým dôkazom toho, že v posledných týždňoch stúpa nielen záujem o Bitcoin, ale aj  o pomer jeho ceny voči doláru.

Omar Bham, ktorý má populárny Twitter kanál zameraný na kryptomeny, zas poukázal na výsledky z Google Trends. Ide o nástroj spoločnosti Google, ktorý referuje ako stúpa či klesá záujem o vyhľadávanie slov na Google. ,,Záujem o Bitcoin podľa Google Search Trends rastie. Ethereum a kryptomeny zatiaľ nejdú do paraboly. Ak bude Bitcoin pokračovať v tomto raste, očakávajte, že altcoiny explodujú. Pamätajte na moje slová.”

Záujem o Bitcoin je zreteľný aj na počte “tweetov“. Priemerný počet denných tweetov o Bitcoine je aktuálne na úrovni 23 500, kým v apríli to bolo “len” 17 400 tweetov na deň.

Bitcoin vlastní viac ľudí než v minulosti

Ďalším zaujímavým poznatkom je skutočnosť, že neustále rastie počet ľudí, ktorí vlastnia aspoň jeden Bitcoin. Kým v roku 2010 bolo takýchto adries menej ako 50 tisíc a v máji 2013 ich bolo niečo cez 200 tisíc, tak aktuálne je viac než 1 BTC na vyše 733 000 rôznych adresách.

S Bitcoinom sa viac aj obchoduje. Najväčšia kryptomeny zaznamenala oproti minulému roku 20 percentný nárast v počte aktívnych adries, kým kryptomeny ako DogeCoin, XRP a Dash narástli v tomto ohľade o 27, 34 respektíve až 58 percent.

Spoločnosti otvárajú dvere kryptomenám

Kým nebudete môcť zaplatiť kryptomenami vo vašich obľúbených obchodoch či kaviarňach, ich masovú adaptáciu očakávať nemôžete. Máme pred sebou pravdepodobne prinajmenšom ešte niekoľko rokov, kým to bude možné za “každým rohom“. Aj v tomto smere však prichádzajú dobré správy. Napríklad minulý mesiac spustila sieť Flexa aplikáciu SPEDN, v rámci ktorej môžete zaplatiť kryptomenami u množstva veľkých amerických značiek vrátane Whole Foods či Barnes & Noble.

Za zmienku určite stojí stúpajúci záujem o zmenáreň Coinbase. V App Store od Apple sa zaradila medzi najvyhľadávanejšie obchodne aplikácie v USA. Stalo sa prvýkrát po roku a pol, aby sa medzi najtrendovejšie aplikácie dostala aplikácia s kryptomenami.

Aby sme to zhrnuli, v posledných mesiacoch je badateľný v rámci viacerých ukazovateľov zvýšený záujem o Bitcoin a kryptomeny. Nejde však zatiaľ o náhly boom, ktorý v roku 2017 spôsobilo senzačné správy v mainstreamových médiách o tom, ako rýchlo rastie cena Bitcoinu. Teraz je to skôr postupný zdravší rast, ktorý je dobrým predpokladom pre budúcnosť.

 Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Bitcoin

Tento býči trh Bitcoinu je reálny, zhodli sa Arthur Hayes a Barry Silbert

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin býk

Arthur Hayes, ktorý je generálnym riaditeľom burzy BitMEX a zakladateľ Digital Currency Group Barry Silbert, sú optimisti pokiaľ ide o súčasný rast ceny Bitcoinu. Obaja sa nezávisle od seba v rámci svojich vyjadrení zhodli, že súčasný rast ceny Bitcoin je postavený na dobrých základoch.

Arthur Hayes vyjadril svoj názor na tohtoročný rast ceny Bitcoinu na Twitteri, kde poukázal na to, akým spôsobom trh reagoval na pokles BTC pod 7000 dolárov. Bitcoin minulý týždeň po nečakanom prudkom páde až na 6400 dolárov v priebehu troch dní vyletel naspäť k úrovni 8000  USD.

Náhly pád ceny Bitcoinu k 6400 dolárom, čiže zhruba o 18 percent, spôsobil sell order 5000 BTC na burze Bitstamp, čo viedlo k tomu, že na burze BitMEX bolo mnoho BTC kontraktov likvidovaných. Stačilo však 72 hodín a Bitcoin všetky straty zmazal.

Tento jav podľa Hayesa je jasným dôkazom, že sentiment okolo Bictoinu je v súčasnej dobe veľmi pozitívny a “bulls” disponujú reálnou silou.

Súhlasí s tým Barry Silbert, ktorý však konštatuje, že to, čo sa deje na trhu v týchto týždňoch nemožno prirovnávať k rally Bitcoinu koncom roka 2017.

Kým bullrun v roku 2017 mal na svedomí stúpajúci záujem retailových, čiže malých investorov, na súčasnom raste majú podľa neho svoj podiel inštitúcie a zlepšená infraštruktúra celého trhu.

,,Sentiment a technické indikátory vyzerajú výborne. 80% prepad tohto trhu sa stal už tri alebo štyrikrát predtým a vždy potom nasledovali nove rekordy. Takže keď sa cena vráti naspäť na svoju doteraz najvyššiu hodnotu, zvierací inštinkt (investorov) sa vráti. Rozdiel medzi týmto nárastom cien a bublinou v roku 2017 je však v tom, že teraz tú máme custody riešenia (formy, ako môžu chrániť svoje kryptomeny inštitúcie). Máme tu nové obchodné softvéry, máme tu softvéry pre dodržiavanie predpisov a ľudia lepšie poznajú tieto aktíva, než predtým. Takže tentokrát sme už niekde inde,” skonštatoval.

Stúpajúci záujem býkov potvrdzuje podľa Hayesa aj záujem o tokeny burzy Bitfinex s názvom LEO. Od ohlásenia ich zavedenia na trh prebehlo len niekoľko týždňov a LEO už dnes zalistuje Bitfinex do svojej ponuky. Tokeny sa predávali v rámci súkromného predpredaja. Cieľom bolo vyzbierať miliardu dolárov. Bitfinex s tým nemal absolútny problem, vyzbieral ich za 10 dní. Mnohí investorovi vložili do LEO dokonca vyše 100 miliónov dolárov. Minimálna suma, za ktorú bolo možné v rámci predpredaja bol milión dolárov.

Miliarda dolárov pritom skutočne nie je malá čiastka. Podľa Hayesa je to zjavný dôkaz toho, že na trhu je aktuálne veľmi pozitívny sentiment.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (20.5.): Strach na trzích kvůli bitcoinu

Avatar

Článok

zo dňa

btc-curaj-20-5-2019

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenských a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

O víkendu došlo k proražení rezistentní zóny kolem 7 600 USD na základě 4hodinové reverzní svíce. Od té doby je bitcoin opět pod silnou manipulací, která udržuje cenu na 8 000 USD. Cenové rozpětí je velmi vysoké. Spekulanti mají aktuálně strach, co bude dál a zda bitcoin prorazí dolů. Pokud bitcoin prorazí zpět pod 7 600 USD přijde panika na trzích. Osobně se mi aktuální pohyby na bitcoinu vůbec nelíbí a market příkazy dolů jsou velmi agresivní. Pokud bitcoin vydrží na 8 000 USD ještě minimálně 24 hodin, budu hledat longový obchod na páku a přijatelným rizikem.

Krátkodobý graf BTC

Altcoiny při destabilizaci nemají šanci

Ačkoliv jsem věřil, že velryba dokáže cenu bitcoinu stabilizovat, zatím tomu tak není. Altcoiny tyto pohyby zvládají opravdu špatně a spíše až na vyjímky klesají. Altcoiny k bitcoinu vidíme velmi problematicky aktuálně pro trading. Nejlepší možností jsou stále high capové altcoiny k dolaru. Každopádně grafy altcoinů po výstřelu a tvorby konsolidace začínají být opět rozbité a vypadá to, že se s některými altcoiny krátkodobě opět podíváme na nové dno. Osobně altcoinům věřím, jakmile odezní FOMO efekt na bitcoinu a graf se stabilizuje.

Nyní je lepší být mimo trh

Tak jak píšu v našem ASP Crypto Kingdom. Jsou situace, kdy je lepší jen kryptoměnový trh pozorovat. Kromě pár obchodů v minulém týdnu na highcapových altech na Bitmexu a DLT na Binance se držíme spíše mimo trh a soustředíme se v našem alternativním fondu spíše na držení bitcoinu a vývoji nové technologie pro těžbu kryptoměn.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ján ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Bitcoin

Má takýto trh šancu na schválenie Bitcoin ETF?

Avatar

Článok

zo dňa

od

To, čoho sme boli svedkami dnes skoro ráno, môže mať negatívny vplyv na posudzovanie žiadosti o Bitcoin ETF. Trh s kryptomenami potrebuje platformy ako Bakkt. Inak podozrenia o manipulácii nezmiznú.

Cena Bitcoinu padla 17. mája v priebehu pár minút zo 7800 dolárov na 6700 dolárov a hodnota Ethereum klesla z 240 dolárov na 190 dolárov. Tento náhly pokles spôsobila veľká ponuka na predaj 5000 BTC na burze Bitstamp a následná likvidácia kontraktov na platformách, ktoré podporujú margin trading, ako napríklad BitMEX.

Developer Gnosis Eric Conner k tomu trefne skonštatoval: ,,Veľryba dokázala za 5 minút zhodiť celý trh o 20% jediným jedným sell orderom a ľudia si myslia, že naozaj prichádza schválenie Bitcoin ETF?”

Conner má žiaľ pravdu. Bolo by obrovským prekvapením, keby Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) bola naklonená schváleniu Bitcoin ETF, keď ide o trh, na ktorom môže byť cena takto ľahko zmanipulovaná.

Analytik Alex Kruger na margo 10-percentného prepadu trhu v priebehu jedného dňa skonštatoval, že úvahy o tom, že kryptomeny môžu byť bezpečným prístavom v prípade globálnej finančnej nestability, sú chybné. ,,Teraz môžeme odložiť nezmyselný príbeh o Bitcoine ako o živom plote proti americko-čínskej obchodnej vojne.”

Peter Brandt, rešpektovaný trejder a špecialista na technické analýzy, povedal, že príchod platformy Bakkt po tom ako získa súhlas od CFTC (očakáva sa v najbližších týždňoch), by mohol mať dlhodobý pozitívny vplyv na celý trh. Predpokladá, že regulované obchodné prostredie pomôže k tomu, že z trhu postupne vymiznú všetky nečestné nelikvidné burzy, ktoré majú negatívny vplyv na súčasný stav a prispievajú k podozreniam o možnej manipulácii cien.

Jake Chervinsky je prekvapený, že SEC zatiaľ neodložila žiadosť VanEck o Bitcoin ETF

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Bitcoin

Veterán Mark Mobius zmenil názor na Bitcoin

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin Mark Mobius

Zakladateľ a manažér fondu Mobius Capital Partners, dnes už 82-ročný veteran Mark Mobius, priznal, že zmenil svoj názor na Bitcoin.

Keď bol Bitcoin v roku 2017 na svojom cenovom maxime, tak ho Mobius ešte kritizoval. ,,Má nejakú hodnotu? Stojí za niečo? Samozrejme to nie je tento prípad,” povedal o Bitcoine v decembri 2017 v rozhovore pre CNBC.

Rešpektovaný investor patriaci medzi priekupníckych investorov v rozvojových krajinách a rozvíjajúcich sa ekonomikách, priznal v rozhovore pre Bloomberg, že kryptomeny budú vykazovať svoju odolnosť v dôsledku pokračujúceho dopytu po nových formách prevodu peňazí. Medzinárodné uznávaný obchodník bol pritom doteraz v prípade kryptomien skeptický.

,,Medzi ľuďmi jednoznačne existuje túžba po tom, aby mohli ľahko previesť peniaze dôverným spôsobom, čo naozaj podporuje Bitcoin a ďalšie meny tohto typu. Som preto presvedčený, že budú nažive a bude sa im dariť.”

Mobius sa však vyhol tomu, aby podporoval samotnú investíciu do kryptomien. Poukázal na ich veľkú volatilitu. ,,Musíte byť veľmi opatrní,” zdôraznil a tiež prezradil, že do Bitcoinu nikdy neinvestoval.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

-

Upozornenie

CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.

-

Kryptonovinky.sk © 2019

-