Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prieskum Fidelity: Záujem inštitúcii o kryptomeny rastie

Článok

Fidelity
Fidelity

Spoločnosť Fidelity Digital Assets, ktorá je dcérskou firmou finančného giganta Fidelity, zverejnila na stránke medium.com výsledky svojho vlastného prieskumu týkajúceho sa kryptomien a potenciálneho vstupu nových inštitucionálnych hráčov do trhu.

Čo je Fidelity?

Firma Fidelity patrí medzi 5 najväčších správcov investičných aktív USA, ktorých hodnota sa v súčasnosti odhaduje na viac 7 miliárd dolárov. V rámci Fidelity Digital Assets Services začala v úvode roka ponúkať svojim klientom, medzi ktorých patria najmä inštitúcie a investori s vysokým kapitálom, možnosť bezpečnej úschovy Bitcoinu v rámci svojho vlastného Custody riešenia.

„Custody service” je depozitnou službou, ktorá je bežná na akciových dlhopisových trhoch. Ide o službu tretej strany, ktorá ponúka držbu aktív na zníženie pravdepodobnosti krádeže. Depozitné služby sa líšia od úschovy aktív v bankách tým, že ich poskytovatelia nemôžu používať uložené finančné aktíva na svoje vlastné účely.

Výsledky prieskumu Fidelity Digital Assets

,,Čo si inštitúcie skutočne myslia o digitálnych menách? Neustále sa rozprávame s rôznymi typmi inštitúcii a počúvame od nich rôznorodé názory a investičné tézy. Chápu transformačný potenciál kryptomien? Vychádzajú zo stratégie, ktorá zabezpečí digitálne aktíva v ich portfóliách?,” znie úvod článku, ktorý sa týka prieskumu. Zúčastnilo sa ho 441 inštitucionálnych investorov z USA a prebiehal medzi 26. novembrom 20188. februárom 2019.

Fidelity Investments v rámci neho zistila, že inštitucionálni investori sú v prevažne mierne pozitívne nastavení možnosti, že by investovali do digitálnych aktív. Takmer 7 z 10 respondentov uviedlo, že niektoré vlastnosti digitálnych aktív sú pre nich príťažlivé.

  • Takmer polovica (47%) si uvedomuje, že kryptomeny sú inovatívnou technológiou
  • 46% považuje nízku koreláciu digitálnych aktív s inými aktívami za jednu z najzaujímavejších charakteristík
  • Kryptomeny sú najatraktívnejšie medzi finančnými poradami (74%) a rodinnými podnikmi (80%)
  • 22% inštitucionálnych investorov už investovala do digitálnych aktív, pričom väčšina investícii sa uskutočnila v posledných 3 rokoch
  • Štyria z 10 respondentov tvrdia, že sú otvorení budúcim investíciám do kryptomien v nasledujúcich 5 rokoch
  • Takmer polovica (47%) si myslí, že kryptomeny by mali mať miesto v ich investičných portfóliách, ale názory sa líšia v tom, akým spôsobom by radšej držali digitálne aktíva.
  • 76% respondentov uviedlo, že bezpečnosť úschovy kryptomien je pre nich najdôležitejší aspekt

Fidelity tvrdí, že v rámci rozhovorov s respondentmi prieskumu dospeli k názoru, že inštitúcie omnoho intenzívnejšie vmímajú vývoj kryptomien, než pred šiestimi či 12 mesiacmi. Taktiež pozorne sledujú novinky týkajúce sa regulačných opatrení. Zároveň zvažujú, ako môže táto nová technológia ovplyvniť ich podnikanie a v konečnom dôsledku aj ostatné finančné trhy.

Spoločnosť Fidelity považuje za zaujímavé aj to, akým spôsobom sa vyvíja škála sprostredkovateľov, pričom sleduje výrazný rast záujmu o kryptomeny zo strany investičných fondov, rôznych nadácii, dôchodkových sporení či rodinných podnikov.

Zdroj: medium.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.