Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

5 funkcií, pre ktoré sa oplatí vyskúšať platformu 3commas

Článok

3commas-funkcie
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Platforma 3Commas prináša radu užitočných funkcií, ktoré môžete použiť pri obchodovaní na burzách s kryptomenami. Pri ich správnom používaní vám môže ušetriť drahocenný čas, dosiahnuť vyššie zisky z každého obchodu a predísť výraznejším stratám pri poklesoch trhu.

3Commas ponúka sériu zaujímavých funkcií, ktoré si zhrnieme v nasledovnom texte. Aby ste ich mohli využiť, potrebujete prepojiť váš účet na 3commas s burzou, kde máte kryptomeny a to pomocou API kľúča. Následne už všetky obchody spravujete priamo cez túto platformu.

5 zaujímavých funkcií 3Commas

1. Správa portfólia

Najprv úplný základ. Prepojením vášho účtu na 3commas s burzou (napr. Binance) získate detailný prehľad o vašom portfóliu, cez informácie o vašich nákupoch, predajoch, ziskoch, stratách a to všetko samozrejme aj v percentuálnom vyjadrení a v reálnom čase.

2. Marketplace

V sekcii Marketplace si môžete aktivovať odber obchodných signálov k nákupu kryptomien. Pre ilustráciu signály “Crypto Quality Signals Premium“ pre burzy Binance či Bittrex odoberá aktuálne viac než 5000 aktívnych užívateľov 3commas. V rámci balíka dostanete až 100 signálov týždenne a to len za 10 dolárov mesačne.

3. Nastavte “take profit“ a „stop loss“ zároveň

Ak už obchodujete na burzách, možno aj pomocou odberu obchodných signálov z rôznych slovenských či českých trading skupín, určite ste neraz prišli o uzavretie vydareného obchodu z dôvodu, že ste nestihli uzavrieť trade v stanovenom targete (cieli), alebo naopak ste dosiahli vysokú stratu z dôvodu, že ste nemali nastavený stop loss. Napríklad na burze Binance sa dá dopredu nastaviť len jedno – buď nastavíte „take profit“, čiže úroveň, pri ktorej sa má obchod úspešne uzavrieť, alebo nastavíte „stop-loss“, čiže hodnotu, pri ktorej nastane automaticky predaj a vy neutrpíte väčšiu stratu, než ste ochotný akceptovať.

Problém je v tom, že tieto funkcie sa nedajú nastaviť súčasne, čiže ak nastavíte „stop-loss“ riskujete, že neuzavriete obchod včas v pluse (niekedy sa dostane cena kryptomeny na vašu želanú hodnotu len na pár sekúnd či minút) a naopak keď nastavíte „take-profit” riskujete, že padnete to vyššej straty. Práve toto rieši 3commas, ktorý vám ponúka možnosť nastaviť na burzách, ktoré spárujete s touto platformou, funkcie stop-loss a take profit zároveň, čiže ste poistený v prípade prepadu ceny, ale aj v prípade, že chcete vybrať želaný zisk. Skvelé je aj to, že take profit si môžete rozdeliť aj na viacero targetov, napríklad 50% zisku beriete pri dosiahnutí prvého targetu, 25% pri dosiahnutí druhého a 25% pri dosiahnutí tretieho, čím rozdelíte vás potenciálny zisk na viacero levelov.

Podrobnejšie sme túto významnú funkcionalitu rozpísali v našej recenzii 3Commas.

Recenzia 3Commas: Take Profit + Stop Loss zároveň, Trailing Profit či obchodné boty. Všetko v jednej platforme

4. Využite Trailing take profit a trailing stop loss

Funkcie “Trailing take profit“ a „trailing stop loss“ vám ponúkajú skvelú príležitosť pre maximalizáciu ziskov a minimalizáciu strát.

Funkcia “trailing take profit“ sa od klasického “take profit” zjednodušene povedané odlišuje v tom, že ak sa váš obchod ocitne v želanom pluse (targete), tak sa automaticky neuzavrie, ale pokračuje, čiže môžete dosiahnuť ešte vyššie zisky. Uzavrie sa až vtedy, keď cena klesne pod percentá, ktoré dopredu nastavíte. Funkcia “trailing stop loss” funguje na rovnakom princípe, len opačne.

Funkcie “trailing profit“ a „trailing stop loss“ sme podrobnejšie aj s animáciou pre lepšie pochopenie popísali v našej recenzii 3commas.

5. Vyskúšajte trading boty

Na 3commas si môžete v rámci skúšobnej doby otestovať aj obchodné boty, ktoré obchodujú za vás, čím šetríte drahocenný čas. Ak by vás zaujali natoľko, že ich chcete používať dlhodobo, zaplatíte si na 3commas členstvo. Boty fungujú na dopredu naprogramovaných princípoch správania. Výhodou je, že pracujú 24 hodín denne 7 dní v týždni a vzhľadom na volatilitu trhu s kryptomenami ponúkajú príležitosť dosiahnuť zisky a zabrániť vyšším stratám aj v čase, keď vy nie ste schopný pohotovo reagovať na situáciu na trhu. Na 3commas môžete automatizovať boty mnohými spôsobmi vrátane kopírovania obchodov iných existujúcich botov, alebo prostredníctvom vlastného nastavenia. Samozrejme ide o čosi komplikovanejšiu vec, ktorej sa treba venovať. Zároveň však ide o funkciu, ktorá ponúka veľkú príležitosť. Ak sa rozhodnete vyskúšať obchodné boty 3commas, začnite najprv s malými hodnotami.

Upozorňujeme vás, aby ste všetky funkcie testovali s nižšími hodnotami a to z dôvodu, aby  ste neriskovali výraznejšie straty v prípade ich zlého nastavenia. Taktiež odporúčame, aby ste si najprv 3commas prepojili s účtom na burze, na ktorom nemáte vyššie čiastky (vytvorte si napríklad na Binance nový účet určený len pre 3commas a odošlite si naň menšiu hodnotu v kryptomenách na testovacie obchodovanie). Dôležité je, aby ste pochopili fungovanie týchto funkcií a vedeli ich správne použiť. Potom sa môže stať 3commas váš verný dlhodobý priateľ.

TIP: Ak sa rozhodnete vyskúšať 3commas, použite tento link so zľavou 10% (pre prípad, že sa v budúcnosti rozhodnete využiť platené služby tejto platformy). Najprv ju môžete otestovať v skušobnej dobe zadarmo.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.