Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Recenzia 3Commas: Take Profit + Stop Loss zároveň, Trailing Profit či obchodné boty. Všetko v jednej platforme

Avatar

Článok

zo dňa

3Commas recenzia

Chceli by ste vedieť nastaviť na vašej krypto burze stop-loss a take-profit zároveň? Alebo využiť posuvný stop-loss či posuvný take profit, teda funkcie, ktoré vám môžu pomôcť k vyšším ziskom?

Na burzách takéto možnosti nemáte, avšak možným riešením je pre vás platforma 3Commas, ktorá ponúka množstvo dôležitých funkcii, ktoré vám môžu pomôcť v obchodovaní s kryptomenami. A čo možno zaujme mnohých najviac – obchodné boty.

3Commas poskytuje prístup k množstvu nástrojov určených na zlepšenie efektívnosti obchodovania na burzách s kryptomenami. Autori projektu tvrdia, že ich cieľom je minimalizovať riziká investorov a zároveň dopomôcť k maximalizácii ich ziskov.

Váš účet na 3Commas môžete prepojiť pomocou API kľúčov s viacerými top kryptoburzami vrátane Binance, Coinbase Pro, Bitfinex, BItstamp, KuCoin, Poloniex či OKEx. Dajte si však na vaše zabezpečenie pozor.

Obchodný bot je počítačový softvér, ktorý vykonáva obchody na základe vopred stanovených parametrov, ktoré mu zadá trejder.

Platformu 3Commas využíva už viac než 30 tisíc obchodníkov z celého sveta a údajne spracúva viac ako 10 miliónov dolárov denného objemu obchodovania s kryptomenami.

Ukážka: Užívateľské rozhranie je prehľadné. Aby ste mohli začať platformu použivať naplno, najprv si nastavíte prepojenie s vašou burzou pomocou API kľúču. Následne môžete využívať ďalšie funkcie, ktoré popisujeme v recenzii nižšie. 

3commas rozhranie

Kľúčové vlastnosti 3Commas

3Commas funguje ako webová platforma, ktorá ponúka ľahko použiteľne a intuitívne rozhranie, ktoré zahŕňa širokú škálu funkcii. Používatelia platformy môžu používať viaceré užitočné funkcie vrátane stop lossu, take profit cieľov, posuvných stop lossov a tiež prispôsobovať svoje vlastné obchodné stratégie. Systém funguje na základe prepojenia sa s burzami pomocou API kľúčov. Ak sa rozhodnete využiť okrem základných funkcii aj botov, tak vedzte, že tí pracujú nepretržite, aj keď vy spíte, ste zaneprázdnený inou činnosťou alebo nemáte k dispozícii internet.

Funkcie, ktoré stoja za zmienku

Stop loss a take profit zároveň – jednoduchá, no mimoriadne dôležitá funkcia

Napríklad na burze Binance, ktorú používa väčšina z vás, viete nastaviť len jeden z týchto príkazov. Podobné je to aj u ostatných búrz. Ak nastavíte stop-loss, máte istotu, že neprerobíte viac, než ste ochotní riskovať. Musíte však neustále sledovať, či hodnota vášho obchodu rastie a čakať na moment, kedy je najvýhodnejšie kryptomenu predať. Nastavíte si teda upozornenie (alert), napríklad cez aplikáciu TabTrader, ktorý vás upozorní, keď obchod dosiahne hodnotu, pri ktorej ste pripravený predávať (váš target). Tento moment však trvá niekedy len pár sekúnd a kým sa dostanete na burzu, cena môže byť už nižšie. 3Commas to však celé vyrieši za vás, pretože ponúka funkcie stop-loss a take-profit zároveň. A to nie je všetko, take-profit môžete nastaviť aj pre viacero targetov (napr. pri prvom targete predaj 50%, pri druhom 25%, pri treťom 25%).

Ukážka: Takto vyzerá nastavenie celého obchodu. V tabuľke “Set Take Profit” ešte môžete použiť funkciu “Split Targets” pre stanovenie viacero targetov.

tptl

Trailing Take Profit

Táto funkcia pomáha obchodníkom maximalizovať ich zisky. Pri štandardnom take profit nastavujete svoj target, pri ktorom sa obchod automaticky uzavrie. Pri trailing take profit nastavíte cieľ a následne po jeho dosiahnutí ešte percentuálne vyjadrenie funkcie “trailing”.

tralingok

Najlepšie si to vysvetlíme na príklade:

 1. Kúpite BTC za 100 dolárov, ako “take profit“ nastavíte 5%, čo predstavuje hodnotu 105 dolárov (viď na obrázku vyššie bod 1)
 2. Zaškrtnete možnosť “trailing” a nastavíte 1% (na obrázku vyššie bod 2)
 3. Keď obchod dosiahne hodnotu 105 dolárov, „trailing take profit“ sa aktivuje. Ak by v tomto momente náhodou klesla hodnota obchodu na $103.95, nastane automatický predaj za $103.95, váš profit by bol 3,95%. Ak cena klesne v rámci korekcie na $104.05, obchod bude stále otvorený, keďže trailing neklesol pod 1%.
 4. Keď cena BTC začne rásť a hodnota vášho obchodu bude $107, “trailing take profit“ sa posunie na hodnotu $105.95
 5. Cena bude ďalej rásť, hodnota obchodu sa posunie na $110, „trailing take profit“ sa posunie na $108.95
 6. Cena klesne na $108, „trailing take profit“ sa aktivoval pri cene $108.95, váš profit bude viac než 8%, namiesto 5%, ak by ste použili klasický „take-profit“

Pre jednoduchšie pochopenie si pozrite nasledujúci GIF:

Trailing Take Profit

Trailing Stop Loss

Táto funkcia pomáha trejderom minimalizovať ich straty. Pri klasickom stop losse nastavíte hodnotu, pri ktorej sa má obchod automaticky uzavrieť, ak cena klesla pod úroveň, ktorú už nie ste ochotný akceptovať. Pri trailing stop losse nastavíte hodnotu stop loss a zároveň aktivujete funkciu trailing.

Trailing Stop Loss

Opäť si to vysvetlíme na príklade:

 1. Kúpite BTC za 100 dolárov, ako stop loss nastavíte -10%, čiže 90 dolárov.
 2. Zaškrtnete funkciu „trailing“
 3. Ak hodnota obchodu okamžite od tohto momentu klesne pod 90 dolárov, klasicky sa aktivuje stop loss a vám zostane 90 dolárov. Ak však začne hodnota rásť, trailing stop loss sa bude posúvať v rozmedzí 10 percent.
 4. Keď obchod dosiahne hodnotu $102, trailing stop loss sa posunie na $91.80
 5. Keď obchod dosiahne hodnotu $105, trailing stop loss sa posunie na $94.50
 6. Keď nastane korekcia a hodnota klesne na $102, trailing stop loss ostáva na $94.50
 7. Keď opäť začne hodnota BTC rásť a hodnota obchodu stúpne na $108, trailing stop loss sa posunie na $97.20
 8. Keď stúpne hodnota obchodu na $112, „trailing stop loss“ už bude na hodnote $100.80. Od tohto momentu už je isté, že vám nehrozí v tomto obchode žiadna strata.

Pre jednoduchšie pochopenie si pozrite nasledujúci GIF:

Trailing Stop Loss

Trading boty

Osobitnou kategóriou sú boty, ku ktorým sa dostanete v rámci drahších balíkov 3Commas. Určite ste už počuli o tom, ako na burzách obchodujú za bežných investorov, keďže boty majú dopredu naprogramované princípy správania. Hoci táto taktika obchodovania má mnoho kritikov, úspešnosť obchodovania botov rastie vďaka pokroku vo vývoji ich algoritmov. Ich obrovskou výhodou je sebestačnosť. Pracujú 24 hodín denne 7 dní v týždni a vzhľadom na volatilitu trhu s kryptomenami ponúkajú príležitosť pre zabránenia stratám a tiež k dosiahnutiu ziskov v časoch, kedy vy nie ste schopný pohotovo reagovať na vývoj trhu. Na 3Commas môžete boty automatizovať mnohými spôsobmi vrátane kopírovania obchodovania iných botov, automatizácie obchodných objednávok a sledovaní top portfólií. Tieto praktické protokoly umožňujú predprogramovať vašu obchodnú stratégiu na základe strát a percentuálnych podielov zisku a rôznych iných podmienok na trhu.

Na 3commas nájdete viacero druhov botov. Na úvod by ste mali vedieť, že sa delia na jednoduché (Simple Bots) a kompozitné (Composite Bot). Kompozitný bot, ktorý je akousi vlajkovou loďou, je dostupný len v rámci balíka PRO (o cenách nižšie).

O 3Commas

Platforma založená v Miami vstúpila na trhu v roku 2014, čiže obchodovaniu s krypotmenami sa venuje už piaty rok. Doteraz neboli známe žiadne závažnejšie problémy týkajúce sa využiteľnosti tejto služby. Vývojári burzy postupne vytvorili strategické partnerstvá s mnohými známymi burzami vrátane najväčšej burzy Binance. Tieto spolupráce umožňujú obchodným robotom 3commas pracovať na burzách prostredníctvom protokolu API.

Poplatky + 10% zľava

3Commas ponúka štyri druhy balíkov podľa ponúkaných služieb. Balíček Pro si môžete vyskúšať na 3 dni zadarmo v rámci skúšobnej doby. Ak sa následne rozhodnete zaplatiť platformu na nasledujúci mesiac (alebo dlhšie obdobie), použite pri registrácii tento link, dostanete za to 10% zľavu na prvú platbu.

Ceny 3commas

Balíček Starter od 22$/mesiac (6 mesiacov zľava 15%, rok zľava 25%)

Ponúka základné funkcie pre tých, ktorí nepotrebujú využiť služby botov. K dispozícii je inteligentný obchodný terminál (SmartTrade), v rámci ktorého môžete využívať stop lossy, take profity, trailing stop lossy a trailing take profity a tiež funkciu pre nastavenie stop-loss a take-profit zároveň.

Balíček Advanced od  $37/mesiac – (6 mesiacov zľava 15%, rok zľava 25%)

Obsahuje všetky základné funkcie z balíčka Starter, ku ktorým pridáva prístup k jednoduchým robotom (Simple Bots), obchodným signálom z TradingView (vlastné obchodné rozhranie) a rozhranie pre správu portfólia.

Balíček Pro od $75/mesiac – (6 mesiacov zľava 15%, rok zľava 25%)

Tento balíček obsahuje všetky vyššie spomínane funkcie, plus kompozitné boty (vlajková loď) a boty pre BitMEX. Získate kompletný softvér na správu portfólia a prístup k vlastným obchodným signálom na TradingView.

Balíček Enterprise

3Commas vám môže vypracovať aj špeciálny balíček šitý na mieru podľa vašich potrieb a zadania. V rámci využitia tohto balíčka budete uprednostňovaní aj v rámci zákazníckeho servisu.

Affiliate program

Platforma ponúka aj affiliate program, v rámci ktorého si môžete privyrobiť. Stačí, ak odporučíte 3Commas vašim priateľom prostredníctvom referral linku, ktorý si vygenerujete po registrácii na stránke v časti Invite Friends.

Vďaka tomuto referral linku získa váš známy zľavu na prvú platbu v hodnote 10% (zľavu 10% môžete dostať aj vy, ak použijete náš link). Vy zas dostanete odmenu za platby vami sprostredkovaných klientov vo výške od 25% do 50%. 25% získate z kryptomenových platieb vami priamo sprostredkovaných zákazníkov (Level 1), 15% z kryptoplatieb zákazníkov, ktorých sprostredkoval užívateľ, ktorého ste priviedli vy (Level 2) a 10% z kryptoplatieb zákazníkov, ktorých sprostredkoval užívateľ, ktorého priviedol ten, koho ste priviedli vy (Level 3). Zakázané je používať brand značky v rámci reklamných kampaní. Odmena sa vypláca v ETH.

Záverečné hodnotenie

Veľmi zaujímavá pomôcka pre trejderov, ktorí to myslia s obchodovaním s kryptomenami naozaj vážne. Obchodovanie s trading botmi je komplikovanejšou záležitosťou, ktorej sa treba povenovať a netreba očakávať žiadne prehnané zisky. Na prvý pohľad však tešia funkcie v rámci sekcie SmartTrade, najmä možnosť pre nastavenie stop lossu a take profitov zároveň, čo bežne na burzách nemáte a môže vám to naozaj pomôcť. Trailing take-profit a trailing stop-loss vám taktiež môžu zabezpečiť percentá navyše. Vyskúšajte si na začiatok 3-dňový free program, v rámci ktorého budete mať aktívny balíček PRO, teda využiť môžete aj všetky boty. Následne sami usúdite, či je 3Commas vhodnou hračkou práve pre vás. SmartTrade budete môcť používať mesačne za prijateľných 29 dolárov, prípadne aj menej, ak využijete akciu na 6 resp. 12 mesačné členstvo. Boty sú už osobitnou kapitolou, ktorým sa treba venovať, vyhrať sa s nimi. Ak si na to trúfate, 3commas je vhodnou príležitosťou. Samozrejme neriskujte viac, než si môžete dovoliť stratiť.

 • jednoduché rozhranie
 • dobré meno spoločnosti
 • podpora mnohých búrz, zmenárni a peňaženiek
 • funkcia SmartTrade pre take profit+stop loss zároveň, trailing stop-loss a trailing take-profit a ďalšie funkcie už v balíčku Starter
 • možnosť kopírovania obchodov

Použitím tohto linku dostanete 10% zľavu na prvú platbu.

Máte vlastné skúsenosti s 3commas? Napíšte ich do komentáru. Ďakujeme. 

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

4 komentáre

4 Comments

 1. Avatar

  Atelerix

  10.02.2019 at 10:59 am

  Dík za článok, neexistuje nejaký free nástroj ktorý by umožňoval TP+SL zároveň na Binance?

  • Avatar

   issue

   10.02.2019 at 11:01 am

   Nevieme o tom, jedine vyskusat 3 dnovu verziu zadarmo na 3Commas. Ak by sme sa k nejakemu nastroju dopatrali alebo dostaneme tip, tak napiseme o tom clanok.

   • Avatar

    Atelerix

    10.02.2019 at 7:27 pm

    Existuje moonbot, ale ten je nutné mať spustený na PC. A free verzia je tiež dosť oklieštená v iných funkciách. Full verzia stojí 0,2 BTC lifetime.

 2. Avatar

  Lou

  10.02.2019 at 10:22 pm

  Cornix bot to tiez ma. Funguje cez telegram. Cena tusim 25usd mesacne. 14 dni trial

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kryptomeny

Krypto správy dňa (17.10.): Bitcoin vs. Libra, BTC na sidechainoch a iné

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

David Marcus: Bitcoin je niečo úplne iné než Libra

Popredný predstaviteľ Facebooku a zároveň šéf projektu Libra David Marcus povedal, že je fanúšikom bitcoinu, avšak Libra je od neho diametrálne odlišná. O Libre sa rozprával v televíznom štúdiu CNBC v relácii Squawk Box. V rámci nej skonštatoval, že Bitcoin už od roku 2012 považuje za aktívum, ktoré má podobné vlastnosti ako zlato. Viac sa dočítate v tomto článku.

David Marcus: Bitcoin je niečo úplne iné než Libra

Odstúpenie 7 firiem z Libra Association vraj Libru neohrozí

David Marcus absolvoval tento týždeň aj rozhovor pre Yahoo Finance, kde vyhlásil, že odstúpenie firiem PayPal, Visa, Mastercard, Stripe, Ebay, Mercado Pago a Booking z Libra Association nemá vplyv na budúcnosť projektu kryptomeny Libra. ,,Treba si uvedomiť jednu vec, ktorá nie je verejnosťou dostatočné pochopená. Ide o to, že na budovanie služieb a produktov pre Libru nemusíte byť členom Libra Association. Ak Visa a Mastercard budú chcieť vydávať karty s podporou Libry, stále to môžu urobiť aj bez toho, aby boli členmi našej asociácie,” uviedol a dodal, že chápe ich rozhodnutie, pretože boli pod veľkým tlakom zo strany regulátorov. (cointelegraph.com)

Centrálne banky majú vraj 3 možnosti, ako regulovať kryptomeny

Zástupca guvernéra francúzskej centrálnej banky Banque de France, Denis Beau, sa počas konferencie Oficiálneho fóra peňažných a finančných inštitúcii, ktorá sa konala v Londýne, vyjadril ku kryptomenám a ich možnému dopadu na finančné trhy. Beau uviedol, že tradičný finačný systém by mohol byť novým ekosystémom budovaným na blockchaine ohrozený a načrtol tri možné spôsoby, akým by sa mala táto otázka riešiť. Aké to sú sa dozviete v tomto článku.

Centrálne banky majú vraj 3 možnosti, ako regulovať kryptomeny

Zdroj: cointelegraph.com

Telegram chce odložiť spustenie TON blockchainu kvôli problémom so SEC

Minulý týždeň sme vás informovali o tom, že Americká komisia pre cenné papiere (SEC) a burzu označila financovanie vývoja blockchainu Telegram Open Network (TON) za neregistrovaný predaj cenných papierov. Telegram z tohto dôvodu chce odloziť spustenie projektu na neskôr. Viac sa dozviete tu.

Telegram chce odložiť spustenie TON pre problémy so SEC

Vďaka sledovaniu bitcoinových transakcií bola zrušená stránka s detskou pornografiou

Americké ministerstvo financií včera informovalo, že úspešne odstavilo jednu z najväčších stránok s detskou pornografiou. Podarilo sa im to vďaka sledovaniu bitcoinových transakcií, keďže návštevníci tejto stránky platili jej tvorcom práve touto kryptomenou. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto texte.

Vďaka sledovaniu bitcoinových transakcií bola zrušená stránka s detskou pornografiou

Takmer 10 000 BTC sa nachádza na sidechainoch

Takmer 77 miliónov dolárov, respektíve 9 661 BTC, je v súčasnosti nedostupných na mainnete bitcoinu – nachádzajú sa totiž na takzvaných sidechainoch. Sidechainy sú samostatné blockchainy viazané na hlavný blockchain. Bezpečnosti prvky pritom zaisťujú, aby mince (bitcoiny) neboli na oboch reťazcoch naraz. Vedľajšie reťazce majú rôzne funkcie v závislosti od cieľov vývojárov. Napríklad Liquid sidechain (LBTC) od firmy BLockstream sa zameriava na interoperabilitu transakcií, pričom obchodníkom poskytuje vylepšené funkcie, ktoré ešte nie sú k dispozícii na hlavnej sieti, teda mainnete. (cointelegraph.com)

Čítať ďalej

Bitcoin

Vďaka sledovaniu bitcoinových transakcií bola zrušená stránka s detskou pornografiou

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Americké ministerstvo financií včera informovalo, že úspešne odstavilo jednu z najväčších stránok s detskou pornografiou. Podarilo sa im to vďaka sledovaniu bitcoinových transakcií, keďže návštevníci tejto stránky platili jej tvorcom práve touto kryptomenou.

Na sledovanie transakcii v bitcoinovom blockchaine a následnú identifikáciu používateľov sa použil softvér, ktorý poskytla spoločnosť Chainalysis zaoberajúca sa analýzou blockchainov. Vedúci vyšetrovacej jednotky IRS-CI Don Fort uviedol:

,,Vďaka prepracovanému sledovaniu bitcoinových transakcii mohli špeciálni agenti IRS-CI určiť umiestnenie Darknet servera, identifikovať správcu webovej stránky a nakoniec zistiť fyzické umiestnenie webového servera, ktorý sa nachádzal v Južnej Kórei.”

Analýza zistila, že každý užívateľ stránky dostal pri registrácii jedinečnú bitcoinovú adresu, ktorých bolo nakoniec viac než milión, čo znamená, že na stránke sa registrovalo pravdepodobne viac než milión ľudí bažiacich po detskej pornografii. ,,Účty virtuálnej meny použilo 24 jednotlivcov v piatich krajinách na financovanie webovej stránky a podporu vykorisťovania deti. Našim cieľom je získať tieto prostriedky späť a nakoniec prostredníctvom obnovy vrátiť nezákonne prostriedky obetiam trestného činu,” vysvetlili vyšetrovatelia.

Polícia v rámci razie získala takmer 8 terabajtov videí s detskou pornografiou. Celkovo bolo zatknutých až 337 osôb a zachránených minimálne 23 obetí tohto otrasného projektu. Obete pochádzali z USA, Španielska či Veľkej Británie.

Spoločnosť Chainalysis uviedla, že v tomto roku bola použitá na nelegálne činnosti pomocou bitcoinu viac než 1 miliarda dolárov, čo je nový negatívny rekord. Zároveň však dodala, že percentuálny počet transakcii v bitcoinovom blockchaine, ktoré sú spojené s nelegálnou činnosťou, naďalej klesá a je diametrálne nižší, než v skorých rokoch bitcoinu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Telegram chce odložiť spustenie TON pre problémy so SEC

Avatar

Článok

zo dňa

od

ton Gram

Minulý týždeň sme vás informovali o tom, že Americká komisia pre cenné papiere (SEC) a burzu označila financovanie vývoja blockchainu Telegram Open Network (TON) za neregistrovaný predaj cenných papierov.

Telegram v rámci tohto financovania vyzbieral na projekt 1,7 miliardy dolárov od inštitucionálnych investorov výmenou za kryptomenu tohto blockchainu s názvom GRAM. Vyzerá to však tak, že nelegálnym spôsobom.

Telegram pritom na svoje povinnosti voči SEC úplne nezabudol. Už vo februári 2018 využil formulár D, ktorý sa využíva, keď spoločnosť predáva cenný papier iba kvalifikovaným investorom bez toho, aby ho registrovala u SEC. SEC však upozorňuje, že zákon dodržaný napriek tomuto faktu nebol, pretože kvalifikovaní investori mohli následne tokeny GRAM predávať ďalej ako svoje aktíva, čo je porušenie výnimky.

Spoločnosť Telegram stojaca ca populárnou službou na zasielanie šifrovaných správ sa preto rozhodla požiadať investorov o súhlas s odložením spustenia TON, až kým sa kauza so SEC nevyrieši.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Centrálne banky majú vraj 3 možnosti, ako regulovať kryptomeny

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin banky

Zástupca guvernéra francúzskej centrálnej banky Banque de France, Denis Beau, sa počas konferencie Oficiálneho fóra peňažných a finančných inštitúcii, ktorá sa konala v Londýne, vyjadril ku kryptomenám a ich možnému dopadu na finančné trhy.

Beau uviedol, že tradičný finačný systém by mohol byť novým ekosystémom budovaným na blockchaine ohrozený a načrtol tri možné spôsoby, akým by sa mala táto otázka riešiť.

Prvou možnosťou je podľa neho úplne ignorovanie kryptomien, čo by však znamenalo, že by mohli byť časom naozaj skutočnou hrozbou. Druhou alternatívou – najradikálnejšou – by bol ich globálny zákaz. Za najvhodnejší spôsob v rámci Európy a Francúzska však považuje štandardizáciu všeobecných predpisov, ktoré by platili pre všetky projekty súvisiace s kryptomenami.

Práve štandardizácia procesov, ktoré sa týkajú regulácie nového trhu, je považovaná všeobecne za najväčší problém. Súhlasia s tým aj samotné firmy zaoberajúce sa kryptomenami, ktoré sa domnievajú, že nejasné pravidlá stoja v ceste rýchlejšej adopcie a rozvoja dôležitej technológie zajtrajška.

Beau v rámci svojho vyhlásenia skonštatoval, že najväčšie riziko môžu predstavovať takzvané stablecoiny, ktoré sú výzvou pre celý systém politiky hospodárskej súťaže, finančnej aj menovej stability. ,,So vznikom kryptomien, ktoré sú prezývané ako stablecoiny, môžeme vidieť aj vývoj nových zúčtovacích aktív, ktoré môžu konkurovať a podľa svojich promotérov prípadne aj nahradiť komerčné peniaze a peniaze centrálnych bánk,” upozornil.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

David Marcus: Bitcoin je niečo úplne iné než Libra

Avatar

Článok

zo dňa

od

marcus-libra

Popredný predstaviteľ Facebooku a zároveň šéf projektu Libra David Marcus povedal, že je fanúšikom bitcoinu, avšak Libra je od neho diametrálne odlišná.

O Libre sa rozprával v televíznom štúdiu CNBC v relácii Squawk Box. V rámci nej skonštatoval, že Bitcoin už od roku 2012 považuje za aktívum, ktoré má podobné vlastnosti ako zlato.

Keď Marcus dostal otázku od ďalšieho hosťa relácie Joea Kernera, či vlastní nejaké bitcoiny, respektíve iné kryptomeny, Marcus neodpovedal priamo, avšak poznamenal, že bol ich skorým obdivovateľom. ,,Som veľkým fanúšikom bitcoinov, ktoré považujem za digitálne zlato a úplne odlišnú kryptomenu od Libry,“ uviedol.

Libra na rozdiel od Bitcoinu je podľa neho snahou o vytvorenie digitálnej meny, ktorá je nevolatilná a škálovateľná. ,,Keby existovala stabilná, málo volatilná a škálovateľná verzia bitcoinov, ktorú by sme dnes mohli používať, môj život by bol omnoho jednoduchší. Mohli by sme sa len sústrediť na jej vloženie do peňaženky Calibra,” vyhlásil.

V relácii sa hovorilo aj o tom, že Libra by mala byť krytá košom fiatových mien ako sú americký dolár, euro, japonský jen, britská libra či singapúrsky dolár. Kernen však upozornil, že to podľa neho nie je dobrý nápad, pretože tieto meny sú citlivé na devalváciu.

Odstúpenie firem nemá vplyv na projekt

David Marcus deň pred návštevou štúdia CNBC absolvoval rouzhovor pre Yahoo Finance, kde vyhlásil, že odstúpenie firiem PayPal, Visa, Mastercard, Stripe, EBay, Mercado Pago a Booking z Libra Association nemá vplyv na budúcnosť tohto projektu. ,,Treba si uvedomiť jednu vec, ktorá nie je verejnosťou dostatočné pochopená. Ide o to, že na budovanie služieb a produktov pre Libru nemusíte byť členom Libra Association. Ak Visa a Mastercard budú chcieť vydávať karty s podporou Libry, stále to môžu urobiť aj bez toho, aby boli členmi našej asociácie,” uviedol.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (16.10.): Inštitúcie investujú do Bitcoinu

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Záujem inštitúcii o Bitcoin rastie, naznačujú dáta Grayscale

Spoločnosť Grayscale informovala, že v treťom kvartáli 2019 bolo celovo investovaných do jej produktov 254 miliónov dolárov. Ide o najväčšie množstvo investovaných peňazí do digitálnych mien cez túto platformu a medzikvartálny nárast až o takmer 85 miliónov dolárov. Dôležité je poznamenať, že hlavnými prispievateľmi boli inštitúcie, ktorý mali na týchto investíciách viac než 80% podiel. ,,Je smiešne, keď sa v médiách píše o tom, kedy začnú inštitúcie konečne investovať (do bitcoinu). Vidíme, že inštitúcie neustále investujú a deje sa to už dlhú dobu,” uviedol k týmto štatistikám riaditeľ Grayscale pre oblasť predaja a rozvoja obchodu Rayhanes Sharif-Askary. (cointelegraph.com)

Facebook by mal radšej použiť Bitcoin, tvrdí republikán Davidson

Americký republikánsky politik Warren Davidson vyhlásil, že by Facebook urobil omnoho lepšie, keby upustil od myšlienky vydať svoju vlastnú kryptomenu Libra a namiesto toho by pridal do peňaženky Calibra podporu pre Bitcoin. Upozornil tiež na mnohé prehrešky Facebooku z minulosti, ktoré spochybňujú jeho dôveryhodnosť. Viac sa dočítate tu.

Facebook by mal radšej použiť Bitcoin, tvrdí republikán Davidson

Guvernér Bank of England obhajoval Libru

Odlišný postoj, než väčšina kolegov z brandže, zaujal voči kryptomene Libra guvernér Bank of England Mark Carney. Pre portál TheStar skonštatoval, že Libra upozornila na nedostatky tradičného finančného systému, ktorý je neefektívny a preto by mala byť súčasťou riešenia. Ide predovšetkým o vysoké náklady na pohyby peňazí, či neuveriteľne dlhý čas, kým sa realizujú. ,,Tieto platby by mali byť okamžité, rovnako ako pri výmene bankoviek online. Malo by to byť prakticky bez nákladov a stopercentne odolné,” uviedol. (cointelegraph.com)

Bývalý šéf CFTC navrhuje decentralizovaný americký dolár

Bývalý šéf Americkej komisie pre komoditné futures (CFTC) Christopher Giangarlo uviedol, že americká vláda by mala digitalizovať dolár a odobrať popri tom moc centrálnym bankám. Svoju myšlienku rozvil v rozhovore pre Wall Street Journal. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Bývalý šéf CFTC navrhuje niečo ako decentralizovaný americký dolár

Wilshere aktualizoval svoju žiadosť o Bitcoin ETF

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) informovala, že verejnosť môže opäť pripomienkovať návrh o schválenie Bitcoin ETF zo strany spoločnosti Wilshere Phoenix. Tá medzitým aktualizovala svoju žiadosť o informáciu, že o úschovu bitcoinov by starala spoločnosť Coinbase prostredníctvom svojej platformy Coinbase Custody, ktorá je v súčasnosti najväčším inštitucionálnym správcom digitálnych aktív. (cointelegraph.com)

Ripple oznámilo ďalšiu obrovskú spoluprácu. Cena XRP nevystrelila

Spoločnosť Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, uzavrela partnerstvo s treťou najväčšou spoločnosťou v oblasti finančných služieb na svete londýnskou firmou Finastra, ktorá by mala začať využívať technológiu RippleNet. Spolupráca medzi Finastra a Ripple by mala viesť k tomu, že vyše 200 súčasných klientov Ripple získa recipročne prístup k rozsiahlej bankovej sieti Finastra, ktorá zahŕňa 48 z 50 najväčších svetových bánk. Viac o tejto spolupráci sa dočítate v tomto článku.

Ripple oznámila ďalšiu obrovskú spoluprácu. Cena XRP nevystrelila

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Ripple oznámila ďalšiu obrovskú spoluprácu. Cena XRP nevystrelila

Avatar

Článok

zo dňa

od

xrp

Spoločnosť Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, uzavrela partnerstvo s treťou najväčšou spoločnosťou v oblasti finančných služieb na svete londýnskou firmou Finastra, ktorá by mala začať využívať technológiu RippleNet.

Spolupráca medzi FinastraRipple by mala viesť k tomu, že vyše 200 súčasných klientov Ripple získa recipročne prístup k rozsiahlej bankovej sieti Finastra, ktorá zahŕňa 48 z 50 najväčších svetových bánk.

Finastra vznikla v roku 2017 po zlúčení firiem Misys D+H, čo bolo v tom čase označované za vznik globálneho monštra na trhu s finančným softvérom.

Podľa Fintech Times budú odteraz zákazníci spoločnosti Finastra a existujúci partneri RippleNet schopní uskutočňovať cezhraničné transakcie s úplným sledovaním a transparentným dohľadom na poplatkami, časom dodania a aktuálnym stavom transakcie. Zákazníci budú hosťovaní v cloudovom riešení Ripple, čím dosiahnu rýchlejšie transakcie – hovorí sa iba o 3-sekundovom zúčtovacom období pre medzinárodné platby.

Viceprezident Finastra Riteesh Singh skonštatoval, že táto spolupráca odzrkadľuje presvedčenie, že budúcnosť financií je otvorená a že tento krok bude obzvlášť výhodný pre klientov v jurisdikciách, kde sú vysoké náklady za bankové služby.

Nové spolupráce Ripple s bankovými subjektmi sa už dlhšiu dobu prejavujú na cene kryptomeny XRP len minimálne. Tá za posledný týždeň posilnila len mierne – o 2 percentá. V páre s Bitcoinom je v pluse 5%.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Bývalý šéf CFTC navrhuje niečo ako decentralizovaný americký dolár

Avatar

Článok

zo dňa

od

dolar

Bývalý šéf Americkej komisie pre komoditné futures (CFTC) Christopher Giangarlo uviedol, že americká vláda by mala digitalizovať dolár a odobrať popri tom moc centrálnym bankám.

Giancarlo vysvetlil svoju predstavu o digitálnom decentralizovanom doláre v rozhovore pre Wall Street Journal.

,,Navrhujem digitálny dolár – vládou schválený blockchainový protokol vytvorený a udržiavaný nezávislou mimovládnou skupinou, ktorý však spravujú banky a iné dôveryhodné platobné organizácie,” uviedol. ,,Hotovosť privedená do systému by sa vymenila za digitálne americké doláre na blockchaine, pričom hotovosť by bola uložená na špeciálnych viazaných účtoch vedených FED-om.”

Na rozdiel od doterajších návrhov Giancarlo poukazuje na akúsi vlastnú predstavu decentralizáciu dolára, čo by mu mohlo v konečnom dôsledku pomôcť prežiť. Mysli si totiž, že v najbližších rokoch môžu centrálne banky a tiež platformy sociálnych sieti budovať mnohé nové meny a s rastom ich použitia a popularity sa naruší štatút súčasného dolára ako najobľúbenejšej meny pre medzinárodné transakcie.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Facebook by mal radšej použiť Bitcoin, tvrdí republikán Davidson

Avatar

Článok

zo dňa

od

facebook-bitcoin

Americký republikánsky politik Warren Davidson vyhlásil, že by Facebook urobil omnoho lepšie, keby upustil od myšlienky vydať svoju vlastnú kryptomenu Libra a namiesto toho by pridal do peňaženky Calibra podporu pre Bitcoin.

Davidson upozornil na zaujímavú skutočnosť – iniciatíva Facebooku vydať vlastnú kryptomenu viedla v tomto roku k tomu, že regulátori zintenzívnili svoj focus na Facebook nielen kvôli nej, ale aj mnohým iným prehreškom, ktorých sa dopustil v minulosti.

Je známe, že Facebook už musel zaplatiť obrovskú pokutu 5 miliárd dolárov za to, že zhromažďoval, uchovával a zneužíval údaje svojich zákazníkov. Taktiež sa mu pripisuje na vrub, že umožnil zneužitie svojej sociálnej ruskými štátnymi aparátmi pred prezidentskými voľbami v USA v roku 2016, čo mohlo mať vplyv na zvolenie Donalda Trumpa. Svoj negatívny podiel mohol zohrať aj počas hlasovaní o Brexite. Davidson sa preto pýta, či by mu ľudia dôverovali ,keby spracovával aj ich financie.

,,Facebook už filtruje obsah – niektorí ľudia hovoria o zaujatí, iní, hovoria, že je to skvelé, že tým chránia ich bezpečný priestor… chceme teda filtrovanú reč, alebo slobodu prejavu? Chceme filtrované transakcie alebo slobodu?,” spýtal sa počas rozhovoru pre podcast Noded Bitcoin.

Libra by podľa neho mohla bezpochyby destabilizovať súčasný stav. Facebook a Google podľa Davidsona začínajú získavať suverénne vlastnosti, ktoré spochybňujú vládne autority.

Davidson priznal, že rozhovory o kryptomene Libra boli dobré v tom, že ľudia z tradičného finančného sektora lepšie pochopili, čo je Bitcoin. Uvedomili si popri tom problémy spojené s centralizáciou a tiež privátnymi iniciatívami ako sú snahy o kryptomeny súkromných spoločností.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (16.10.): Altcoiny, ktoré práve sleduje Crypto Kingdom

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-altcoiny-ck

Kryptonovinky na základe spoluspráce s trejdermi zo slovenskej a českej scény pravidelne prinášajú aktualizácie k situácii na trhu s kryptomenami. Dnes si tím Crypto Kingdom vybral na rozbor altcoiny AGI, WTC a WABI a  a tiež sa vyjadril ku kapitalizácii altcoinov.

Upozornenie: informácie zverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným alebo obchodným doporučením. Na obsahu tohto článku sa podieľal študent trading školy Crypto Kingdom.

Kapitalizace altcoinů

Jelikož bitcoin vypadá spíše na pohyb dolů a zároveň se pohybuje v nízké volatilitě, můžou altcoiny dostat šanci, pokud zvládnou spodní hranu kanálu na grafu kapitalizace altcoinů. Zatím přišel první odraz a dneska atakuje kapitalizace altcoinů znova spodní hranu.

4hodinový graf kapitalizace altcoinů

AGI/BTC

AGI v trianglu, doporučuji přidat do watchlistu a sledovat. Kolem 266 sats. je silná kumulační zóna, kde se pravděpodobně v rámci trianglu ještě chvíli zdržíme, ale poté bude zajímavé sledovat break-out.

4hodinový graf AGI/BTC

Vstup může být na break-out (s objemy) či re-testu rezistenc trendline, stoploss pod PoC 266 sats. a výstupy v červených rezistenc zónách. Na grafu zaznačeny potenciální scénáře.

WTC/BTC

Walton si krásně rovná graf na vyšších časových rámcích a připravuje se pomaličku na přechod do bullrunu. Vypadá to na formování trianglu s jedním fake break-downem, který bulls krásně vytáhli s vysokými objemy – vidíme jak bulls nechtěli pustit cenu pod MA77, která se díky tomuto vytažení nestočila dolů, ale pokračuje do strany a v korelaci s MA231 připravuje graf na výstřel UP.

4hodinový graf WTC/BTC

Zde také můžete sledovat break-out se stoplossem potom dle strategie nebo pod support trendline a vystupovat v červených zónách. Kdo bude tento coin sledovat, tak sledujte i 1d graf a pokud dojde k výstřelu, tak můžete část konzervovat i na daily MA77, která bude silnou rezistencí a cenu většinou ještě jednou sekne dolů.

WABI/BTC

Wabi formuje také velmi zajímavý triangl. Pokud bude tato konstrukce, která se připravuje od začátku srpna, reverzní a uvidíme silný break-out, mohl by přijít silný pohyb up. Můžete přidat do watchlistu, případně nastavit alerty a sledovat na break-out rezistenc trendline trianglu, ale vzhledem k rozložení grafu bude tento vstup velmi agresivní.

4hodinový graf WABI/BTC

Kdo by chtěl vstoupit konzervativněji s větší pravděpodobností tak až nad modrou rezistencí a nechat si to potvrdit objemy. První targety mohou být červené rezistenc zóny.

Jak se nám vede nyní na altcoinech?

Množit aktuálně mince na altcoinech není vůbec snadné, neboť aktuální likvidita na altcoinech je relativně mizivá. Nám se ovšem za poslední týden pár úlovků podařilo, jak v signálech, tak v predikcích. 7.9.2019 jsme vydali veřejnou analýzu na ChainLink, kde jsi mohl vygenerovat přes 100 % profit. Jen za poslední dva dny jsme našim členům poslali 7 signálů (některé byly i na short na bitmexu) a 12 predikcí.

Neváhej a připoj se ke členům Crypto Kingdom! V signálech dostaneš plný servis od predikcí, signálů a univerzity pro tvé maximální vzdělání v obchodování kryptoměn.

Upozornenie: informácie zverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným alebo obchodným doporučením. Na obsahu tohto článku sa podieľal študent trading školy Crypto Kingdom.

Autor analýzy

crypto-kingdom-tradersTrading tým Crypto Kingdom
Součástí trading týmu Crypto Kingdom jsou studenti – pokročilí tradeři, kteří prošli kurzy a celkovým vzděláním od Honzy Čuraje, nebo Michala Majzlíka. Celý tým se pak stará o veřejné analýzy a plný komfort členům v našich produktech.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-