Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Cyklusy Bitcoinu naznačujú, že pred rastom príde pád a test decembrovej ceny

Článok

Cykly Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hoci sa minulý týždeň prehnala kryptosvetom veľká búrka v súvislosti s negatívnymi správami o Bitfinexe a Tetheri, Bitcoin až nečakane dobre zareagoval a stabilizoval svoju cenu.

Mnohí analytici sa zhodli, že reakcia Bitcoinu na tieto negatívne správy je veľmi povzbudivá a naznačuje, že predchádzajúci rast jeho ceny mal reálnu fundamentálnu silu. Napriek tomu niektorí známi kryptotrejderi očakávajú, že pred vysnívaným bullrunom a útokom na nové maximá príde ešte jeden výraznejší pád jeho ceny.

Presvedčený je o tom Brian Beamish, investor zo spoločnosti CRI Investor, ktorý má na Twitteri vyše 11 tisíc followerov. Beamish tvrdí, že Bitcoin zatiaľ takmer do bodky kopíruje svoj predchádzajúci štvorročný cyklus, čo môže viesť k tomu, že najbližšie je na rade ďalší pád jeho hodnoty.

Na grafe od Beamisha môžete vidieť, že Bitcoin v roku 2017 dosiahol evidentne svoju hornú hranicu (rovnako ako v roku 2013) a v roku 2018 utrpel veľký pád (rovnako ako v roku 2014). Teraz ak bude Bitcoin naďalej kopírovať svoj trend z predchádzajúceho cyklu, čiže obdobie roku 2015, tak opäť uvidíme jeho pád niekde k hodnotám, aké sme videli v decembri 2018. Stať by sa tak malo pravdepodobne niekedy v júli.

beamish-graf-btc
(kliknite pre zväčšenie, zdroj: Twitter)

Beamish nie je jediný trader, ktorý má takýto názor. Magic Poop Cannon, mimoriadne populárny autor technických analýz z TradingView, ktorý avizoval pád BTC k 3200 dolárom, tiež tvrdí, že súčasná štruktúra grafu bitcoinu je takmer identická so štruktúrou, ktorá bola pozorovaná pred „druhým dnom” v roku 2015. V tom období Bitcoin padol pod 200 dolárov a potom sa o niekoľko mesiacov neskôr opäť dotkol 200 dolárov.

Graf Magic Poop Bitcoin

(kliknite pre zväčšenie, zdroj: TradingView)

Magic Poop vysvetľuje, že súčasný cenový pohyb Bitcoinu a správanie indikátorov ako sú 50-dňový exponenciálny kĺzavý priemer, 50 až 200 dňový kĺzavý priemer, hodnoty Fibonacciho retracementu a hodnoty indexu relatívnej sily (RSI), sú v podstate veľmi podobné štruktúram, ktoré sme videli v polovici júla 2015. Ak teda bude Bitcoin bude pokračovať v kopírovaní tejto štruktúry vytvorí golden cross (stalo sa), obchodovať sa bude medzi 5000 až 5300 dolármi (zatiaľ platí), táto štruktúra vydrží do 7. mája (zatiaľ platí) a následne padne ku 4000 dolárom koncom mája. ,,Na základe tohto porovnania z technického hľadiska nemám žiadny dôvod neveriť tomu, že sa nevrátime aspoň k 0,618 fibonacciho retracementu, ktorý je tesne nad 4000 dolármi. Ľudia, ktorí si myslia, že sa chystáme vyletieť nad túto hlavnú rezistenciu okolo 6000 dolárov, trpia dezilúziou. Trvalo mesiace testovania, aby sme sa dostali pod tento level. Bude trvať mesiace testovania, aby sme sa nad neho dostali,” vysvetlil.

Zdroj: newsbtc.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.