Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Cyklusy Bitcoinu naznačujú, že pred rastom príde pád a test decembrovej ceny

Avatar

Článok

zo dňa

Cykly Bitcoin

Hoci sa minulý týždeň prehnala kryptosvetom veľká búrka v súvislosti s negatívnymi správami o Bitfinexe a Tetheri, Bitcoin až nečakane dobre zareagoval a stabilizoval svoju cenu.

Mnohí analytici sa zhodli, že reakcia Bitcoinu na tieto negatívne správy je veľmi povzbudivá a naznačuje, že predchádzajúci rast jeho ceny mal reálnu fundamentálnu silu. Napriek tomu niektorí známi kryptotrejderi očakávajú, že pred vysnívaným bullrunom a útokom na nové maximá príde ešte jeden výraznejší pád jeho ceny.

Presvedčený je o tom Brian Beamish, investor zo spoločnosti CRI Investor, ktorý má na Twitteri vyše 11 tisíc followerov. Beamish tvrdí, že Bitcoin zatiaľ takmer do bodky kopíruje svoj predchádzajúci štvorročný cyklus, čo môže viesť k tomu, že najbližšie je na rade ďalší pád jeho hodnoty.

Na grafe od Beamisha môžete vidieť, že Bitcoin v roku 2017 dosiahol evidentne svoju hornú hranicu (rovnako ako v roku 2013) a v roku 2018 utrpel veľký pád (rovnako ako v roku 2014). Teraz ak bude Bitcoin naďalej kopírovať svoj trend z predchádzajúceho cyklu, čiže obdobie roku 2015, tak opäť uvidíme jeho pád niekde k hodnotám, aké sme videli v decembri 2018. Stať by sa tak malo pravdepodobne niekedy v júli.

beamish-graf-btc
(kliknite pre zväčšenie, zdroj: Twitter)

Beamish nie je jediný trader, ktorý má takýto názor. Magic Poop Cannon, mimoriadne populárny autor technických analýz z TradingView, ktorý avizoval pád BTC k 3200 dolárom, tiež tvrdí, že súčasná štruktúra grafu bitcoinu je takmer identická so štruktúrou, ktorá bola pozorovaná pred „druhým dnom” v roku 2015. V tom období Bitcoin padol pod 200 dolárov a potom sa o niekoľko mesiacov neskôr opäť dotkol 200 dolárov.

Graf Magic Poop Bitcoin

(kliknite pre zväčšenie, zdroj: TradingView)

Magic Poop vysvetľuje, že súčasný cenový pohyb Bitcoinu a správanie indikátorov ako sú 50-dňový exponenciálny kĺzavý priemer, 50 až 200 dňový kĺzavý priemer, hodnoty Fibonacciho retracementu a hodnoty indexu relatívnej sily (RSI), sú v podstate veľmi podobné štruktúram, ktoré sme videli v polovici júla 2015. Ak teda bude Bitcoin bude pokračovať v kopírovaní tejto štruktúry vytvorí golden cross (stalo sa), obchodovať sa bude medzi 5000 až 5300 dolármi (zatiaľ platí), táto štruktúra vydrží do 7. mája (zatiaľ platí) a následne padne ku 4000 dolárom koncom mája. ,,Na základe tohto porovnania z technického hľadiska nemám žiadny dôvod neveriť tomu, že sa nevrátime aspoň k 0,618 fibonacciho retracementu, ktorý je tesne nad 4000 dolármi. Ľudia, ktorí si myslia, že sa chystáme vyletieť nad túto hlavnú rezistenciu okolo 6000 dolárov, trpia dezilúziou. Trvalo mesiace testovania, aby sme sa dostali pod tento level. Bude trvať mesiace testovania, aby sme sa nad neho dostali,” vysvetlil.

Zdroj: newsbtc.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

Analýza od MagicPoopCannon (21.5.): Bitcoin je tesne nad obrovským downtrend kanálom

Avatar

Článok

zo dňa

od

poop-bitcoin-analyza

Veľmi zaujímavú myšlienku pre Bitcoin prezentoval na webe TradingView populárny trejder MagicPoopCannon.

UPOZORNENIE: Informácie uvedené v tomto článku sú čisto informačného charakteru a nemožno ich považovať ako investičnú radu.

Trejder s úsmevným nickom patrí medzi najsledovanejších autorov technických analýz Bitcoinu. Na Twitteri sleduje jeho myšlienky takmer 25 tisíc ľudí a na TradingView ma až 61 tisíc followerov. MagicPoopCannon sa aktuálne domnieva, že Bitcoin je na hrane downtrendu.

,,Keď sa pozrieme na denný graf Bitcoinu, môžeme vidieť, že testuje hornú stranu obrovského kanála, ktorý sa obchoduje už viac než rok. Tí, čo neveria, že ide o downtrend kanál, môžem to rýchlo dokázať tým, že vám ukážem reakcie, ktoré v rámci neho Bitcoin urobil.

Na vrchole môžete vidieť, že sme mali dve reakcie medzi februárom a marcom 2018. Na spodnej strane kanála sme mali dokonca tri jasné reakcie. Okrem toho sa tu vyskytlo niekoľko reakcií na stredovú líniu tohto downtrend kanála v priebehu medvedieho trhu,” skonštatoval a presvedčivo dodal, že tieto argumenty ho presviedčajú v tom, že ide o jednoznačný downtrend kanál.

analyza-magicpoop-bitcoin

Zdroj: TradingView (MagicPoopCannon)

,,Je to krásne, pretože nám to pomáha vliať trochu viac zmyslu do toho, so sa aktuálne deje (s Bitcoinom) a ponúka nám to viac perspektívy, kde by sme mohli smerovať. Ako vidíte, vyskočili sme nad hornú časť kanála. Bitcoin sa snaží udržať nad ním a aktuálne retestuje hornú líniu. Takže ak Bitcoin zlyhá, je zrejmé, že sa vrátime naspäť.“

Avšak ak sa Bitcoinu podarí udržať nad touto úrovňou, údajne by mohol ísť podľa MagicPoopCannona až k cene 14 tisíc dolárov.

,,Hlavný problém predstavuje budujúci sa predajný signál NVT indikátora (NVT indikátor predstavuje hodnotu siete delenú hodnotou transakcie. Ide o nový indikátor, ktorý spopularizoval najmä trejder Willy Woo pozn.red.), rovnako tak divergencia od regresnej čiary logaritmického diagramu, ako aj extrémne prekúpnený index peňažných tokov (money flow index). Ak však uvidíme úspešný breakout nad týmto kanálom, budem veriť v ďalší rast. Na druhej strane, ak sa to nepodarí, budem tvrdiť, že Bitcoin je stále v prechodnej fáze a býčí trh stále nezačal.”

MagicPoop na záver dodáva, že je skôr pesimistom. ,,Pravdepodobnosť, že Bitcoin bude odmietnutý a dostane sa hlbšie do downtrend kanála je veľká. Najmä kvôli NVT, MFI a logaritmickému diagramu. Nechám však na Bitcoine, aby mi ukázal cestu. Aktuálne pozorne sledujem cenovú aktivitu na vrchole tohto mimoriadne dôležitého kanála.”

Páčia sa vám takéto sprostredkované analýzy zahraničných trejderov z Twitteru alebo TradingView? Ak by ste o ne mali záujem, dajte nám feedback pomocou like, zdieľania alebo komentára. Ďakujeme.

UPOZORNENIE: Informácie uvedené v tomto článku sú čisto informačného charakteru a nemožno ich považovať ako investičnú radu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (20.5.): Strach na trzích kvůli bitcoinu

Avatar

Článok

zo dňa

btc-curaj-20-5-2019

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenských a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

O víkendu došlo k proražení rezistentní zóny kolem 7 600 USD na základě 4hodinové reverzní svíce. Od té doby je bitcoin opět pod silnou manipulací, která udržuje cenu na 8 000 USD. Cenové rozpětí je velmi vysoké. Spekulanti mají aktuálně strach, co bude dál a zda bitcoin prorazí dolů. Pokud bitcoin prorazí zpět pod 7 600 USD přijde panika na trzích. Osobně se mi aktuální pohyby na bitcoinu vůbec nelíbí a market příkazy dolů jsou velmi agresivní. Pokud bitcoin vydrží na 8 000 USD ještě minimálně 24 hodin, budu hledat longový obchod na páku a přijatelným rizikem.

Krátkodobý graf BTC

Altcoiny při destabilizaci nemají šanci

Ačkoliv jsem věřil, že velryba dokáže cenu bitcoinu stabilizovat, zatím tomu tak není. Altcoiny tyto pohyby zvládají opravdu špatně a spíše až na vyjímky klesají. Altcoiny k bitcoinu vidíme velmi problematicky aktuálně pro trading. Nejlepší možností jsou stále high capové altcoiny k dolaru. Každopádně grafy altcoinů po výstřelu a tvorby konsolidace začínají být opět rozbité a vypadá to, že se s některými altcoiny krátkodobě opět podíváme na nové dno. Osobně altcoinům věřím, jakmile odezní FOMO efekt na bitcoinu a graf se stabilizuje.

Nyní je lepší být mimo trh

Tak jak píšu v našem ASP Crypto Kingdom. Jsou situace, kdy je lepší jen kryptoměnový trh pozorovat. Kromě pár obchodů v minulém týdnu na highcapových altech na Bitmexu a DLT na Binance se držíme spíše mimo trh a soustředíme se v našem alternativním fondu spíše na držení bitcoinu a vývoji nové technologie pro těžbu kryptoměn.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ján ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Ethereum, IOTA a XRP (18.5.): Ako môže pokračovať korekcia na altoch?

Avatar

Článok

zo dňa

od

jakub-kralovansky-altcoiny-18-5-2019

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na altcoiny Ethereum, Ripple (XRP a IOTA pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi! Dnes sme sa prebudili do krásneho slnečného rána. Bitcoin včera krásne rozobral vo svojej analýze Marek Vaňha a keďže sa toho od včera veľa nezmenilo a jeho predikcia je stále platná, rozhodol som sa dnes pozrieť na vysoko kapitalizované altcoiny.

Ethereum

Ethereum, tak ako aj ostatné altcoiny začalo svoju korekčnú štruktúru. Vľavo je vidno 8H graf, na ktorom môžeme vidieť, že Ethereum sa taktiež po breaku channelu vyšplhalo do exponenciály. Ako som hovoril už viac krát, na základe technickej analýzy býva často krát exponenciála potrestaná úplným vymazaním a tým, že graf dôjde na jej začiatok. Momentálne máme niekoľko dôvodov si myslieť, že korekcia dôjde až na hranicu 200 dolárov. Prvým je práve vymazanie exponenciály. Druhým dôvodom je support, ktorý je vo forme channelu. Tretím dôvodom je pivot trojuholníku, ktorý sa tvoril ešte minulý rok. Posledným dôvodom na základe Elliot Wave teórie je korekčná štruktúra Zig-Zag. Zig-Zag je typický svojim strmím uhlom smerom nadol. Na základe strmšieho dumpu môžeme vylúčiť korekciu vo forme Flatu. V hre je stále aj konsolidácia v trianglovej formácii, ale momentálne ešte nemáme dostatok dát na to, aby sme vedeli presnejšie rozhodnúť, či sa bude jednať o triangel, alebo zig-zag. V rámci zig-zagu sme dokončili vlnu A a momentálne sa nachádzame vo vlne B. Ideálny retracement býva väčšinou na 0.5-0.65 fibonacci úrovne. Za predpokladu, že by bod B prišiel práve na túto hodnotu a my si natiahneme fibonacci extension na projekciu vlny C, tak hodnota 1:1 extension nám taktiež vyjde na 207 dolárov. Plus 200 dolárov je okrúhle číslo a pôsobí teda aj ako psychologická hranica.

IOTA

Podobne ako je na tom Ethereum je na tom množstvo ďalších altcoinov. Typickým príkladom je Iota. Veľmi rozumná hladina, kde by sa mohla korekcia ukončiť je zhruba 0,32 usd. Je tam silný support. Momentálne sa tam nachádza aj MA77. Rovnako aj na základe korekčnej štruktúry zig-zag projekcia vychádza na danú úroveň.

Ripple (XRP)

Odlišne je na tom XRP, čo je dôvod, prečo som si ho vybral. Štruktúra Ripple je dlhodobo úplne iná ako štruktúra ostatných veľkých altov. Po brutálnej pumpe, ktorá prišla ešte v septembri minulého roka, Ripple stále konsoliduje. Keby so si dal XRP na vyšší časový rámec, tak konštrukcia pôsobí ako trojuholník v trojuholníku. Pri tejto kryptomene sme zvyknutí na extrémne výkyvy avšak graf si vždy žiada rovnováhu. Tak ako Ripple extrémne rástol, tak teraz si graf vyberá svoju daň a Ripple skôr konsoliduje. Po niekoľko mesačnej konsolidácii však mohol zaveliť k obratu práve svojim posledným rastom. Ripple má veľmi silný support na hladine 0,36 usd. Momentálne tam už došiel a taktiež veľmi rýchlo vymazal svoj rast. Konštrukcia mi začína pripomínať Head and shoulder pattern. Na to by sme však potrebovali preraziť práve tento silný support. Dokým ho neprerazíme, tak daný pattern nie je validný. Z toho dôvodu by som tiež počítal s ABC korekciou vo forme zig-zag ako pri Ethereum. Pri projekcii 1:1 extension by Ripple došiel niekde na úroveň 0,32 usd čo by zodpovedalo silnému supportu a zároveň aj začiatku celého rastu. Každopádne či sa potvrdí zig-zag, alebo pattern head and shoulder, tak pôjde cena Ripplu smerom nadol.

Zhrnutie

Množstvo altcoinov má podobnú štruktúru ako Ethereum a Iota. Napriek momentálnemu menšiu rastu a retracementu by som sa ešte neradoval, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou príde ešte korekcia smerom nadol. Potom tu máme mince ako Ripple, alebo napríklad aj Tron, ktoré si idú svojim vlastným životom. Avšak na základe Etherea si môžete rovnakým štýlom zanalyzovať aj ostatné coiny ako ETC, NEO, OMG a podobne. Prajem vám ešte peknú sobotu a užívajte si voľno.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (17.5.): Aktuálně budeme Bitcoin sledovat v zóně 5844-5565,-USD

Marek Vaňha

Článok

zo dňa

vanha-bitcoin-17-5-2019

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoin, ktoré sú občas doplnené aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel tradične ako každý utorok a piatok trejder Marek Vaňha z Golden Pocket.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Ahojte tradeři,

BTC měl dnes v noci pěkný spike down, který aktuálně anotujeme jako první vlnu „((a))“ korekční struktury „((abc))“. Tyto spiky jsou u BTC i ostatních altů běžné. Vymetou se stopky a likvidačky longům, což vytvoří rychlý dump a pak pár hodin / dní do strany. Uvidíme, jak se struktura rozvine, ale zatím vždy po těchto dlouhých ostrých vlnách byl sideways pohyb a poté tzv. „Truncated – zkrácená“ vlna „((c))“. Ve čtvrteční analýze jsme mluvili o signálu, který by otočil trend do korekční struktury a z pohledu EW je toto ten signál. Pokud máme ostrou vlnu, která se dotkne 0.382 Fibo retracementu, pak musíme uvažovat komplexnější korekci. Mějte na vědomí, že jsme v potenciální vlně „((4))“ nejvyššího stupně, takže tato korekce může být hodně dlouhá. Většinou se pomalinku začne rozvíjet do formace trianglu, která pak trvá x týdnů. Zatím předbíhám, protože dokud nemáme víc dat, nejsme schopni určit přesné targety. Aktuálně tedy budeme BTC opět sledovat v zóně 5844-5565,-USD, kde je silný support subvlny „((ii))“ vlny „(5)“. Proč zrovna subvlna „((ii))“? Trackujeme zde potenciální Extended Fifth Wave, což znamená prodlouženou pátou vlnu. Ta je typická tím, že její „((abc))“ retracement jde do zóny subvlny „((ii))“.

Teorie: Truncated „((c)) Wave:

BTC CME FUTURES:

GAP je zaplněný. Sleduji potenciální „((abc))“ korekci do zóny 6398-5714,-USd. Široké spektrum proto, protože dokud není hotový bod „((b))“, nemáme jak extrapolovat target pro bod „((c))“. Jako alternativu uvažuji triangl, který je typický pro vlnu „((4))“, kterou sledujeme i zde. Invalidation level = 4230,-USD.

BTC LONGY a SHORTY:

Shorty se nyní nachází na silné support zóně, ze které očekáváme bullish reakci. Longy konsolidují ve vlně „(ii))“. Poměr longů a shortů je 22,5:16,6, takže se nám pomalinku situace otáčí oproti minulému týdnu, kdy měly obrovskou převahu shorty. Vzhledem ke strukturám očekávám vrovnání sil kolem 20-22000.

Zatím tedy vše nasvědčuje predikovanému vývoji, kdy BTC dokončilo svoji strukturu stejně jako velké Alty a nyní sledujeme potenciální konsolidaci v rámci uptrendu, která by měl dát šanci malým altcoinům trochu zazářit. Sleduji SKY, RVN, SC, které už měly pěkné reakce a na ostatní altcoiny ještě přijde řada.

Nechť Vás síla provází a přeji hezký víkend!

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Marek Vaňha

Marek VaňhaGolden Pocket
Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

Čítať ďalej

Analýzy

Populárny trejder Willy Woo: Bitcoin bullrun začal na 99%, chýba jediné potvrdenie

Avatar

Článok

zo dňa

od

Willy Woo Bitcoin

Najväčšia kryptomena súčasnosti Bitcoin sa dostal do parabolickej fázy a v tomto týždni vytvoril svoje ročné cenové maximum, keď sa pozrel už nad cenu 8300 dolárov. Populárny krypto-analytik Willy Woo na margo toho vyhlásil, že na 99% sa už začal bullmarket.

Medvedí trh sa zdá sa definitívne blíži ku koncu. Väčšina dostupných dát a indikátorov naznačuje, že bullrun sa už začal, čo prekvapilo aj tých analytikov, ktorí očakávali príchod býčieho trhu v roku 2019, no nie až tak skoro. Prekvapujúce bolo, akým ľahkým spôsobom sa Bitcoin dokázal dostať cez hranicu 6000 dolárov, ktorá minulý rok predstavovala silný support. Ešte viac azda prekvapilo to, že Bitcoin sa následne dokázal ľahko prehrýzť až nad 8000 USD. Väčšina analytikov preto musela pristúpiť k úprave svojich prognóz a akceptácii, že medvedí trh môže byť definitívne minulosťou.

Prekvapilo to aj Willyho Wooa, kryptomenového analytika, ktorého odporúčania sleduje na Twitteri viac než 95 tisíc ľudí. Je to práve ten trejder, ktorý v apríli spravil anketu s mnohými prominentnými osobnosťami z kryptosveta s otázkou, či už Bitcoin našiel svoje dno. Viac o tejto ankete sa dočítate tu.

13. mája Woo “tweetol“, že prekríženie 200-dňového moving avarage (200DMA), respektíve kĺzavého priemeru, je takmer isté znamenie býčieho trhu. Graf, ktorý doložil k svojmu príspevku znázorňuje, že aj najkonzervatívnejšia podpora trendovej línie by dala Bitcoin nad túto úroveň.

 ,,V 10-ročnej histórii Bitcoinu prekonanie 200 dňovej moving avarage  (modrá čiara) v rôznom merateľnom čase (dajme tomu 8 týždňov) signalizovalo bullrun. Aj pri super-konzervatívnej trendovej línii supportu sme nad 200DMA. Bull sezóna je na 99% tu.” skonštatoval.

Užívateľ Pedro Semeano sa ho snažil upozorniť, že Bitcoin v máji 2014 prekročil 200DMA, ale neznamenalo to preňho dno a podpichol, že možno tentokrát budú zábery Wooa chybné. On reagoval takto: ,,200DMA, nie EMA. Môže prekrížiť 200DMA, avšak musí zostať prekrížená aspoň 6-8 týždňov.“

Potvrdeniu bullrunu vraj chyba len jedna vec

Aby mal Willy Woo 100% istotu, že sa už začal býčí trh, údajne mu chýba ešte jedno potvrdenie. Ide o bitcoinove on-chain volume, ktoré označil ako “proxy” pre dlhodobú aktivitu investorov. V súčasnom parabolickom vzostupe hu však nebudeme podľa Wooa zreteľne vidieť. Namiesto toho by sme vraj mali počkať na najbližší ťah (očakávanú korekciu) a potom reagovať. ,,Teraz čakáme na to, či začne on-chain volume stúpať. On-chain volume je ako proxy pre dlhodobých investorov. To je to, čo chceme vidieť na 100% potvrdenie (bullrunu). Počkajte si, kým sa cena konsoliduje zo svojho súčasného exponenciálneho rastu a ako/či investori začnú “BTFD“ (BTFD=buy the fu*kin dip = nakupovať pri páde)”.

Na záver Woo priložil ešte jeden graf. ,,Taktiež potrebujeme, aby bola cena overená pomocou rastu on-chain volume z tohto bodu (pozrite na graf). Pravdepodobne dostaneme potvrdenie v najbližších 4-8 týždňoch. Osobne si myslím, že na 1. apríl  a na cenu 4300 dolárov sa bude v budúcnosti spomínať ako na poslednú zástavku pred začiatkom bullrunu v roku 2019.”

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (16.5.): Bitcoin stojí, Ethereum rozpoutalo zelené šílenství

Avatar

Článok

zo dňa

curaj-bitcoin-16-5-2019

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

Zatím co velryby udržují cenu bitcoinu ve stabilním koridoru s rozpětím 500 dolarů, přesunuly svůj kapitál do vysoce kapitalizovaných altcoinů a naše predikce se povedly vskutku na výbornou. Ethereum za pár dní vygenerovalo kolem 50 % zisku a spustilo na altcoinech zajímavou rallye. V konsolidaci bitcoinu samozřejmě klesají pohybové indikátory na hodinových časových rámcích. Ovšem na denním grafu jsme stále extrémně překoupení a korekce bude zřejmá. Otázkou je, zda bitcoin dokáže ještě zvednout cenu před očekávaný korekcí. Bitcoin by měl udržet krátkodobě ještě support na 7 600 USD. Po proražení tohoto suppotu přijde pravděpodobně prodejní panika.

Dominance bitcoinu

Poměrně jedním z nejdůležitějších grafů je dominance bitcoinu, která ukazuje vztah mezi altcoiny a bitcoinem. Pozitivní je, že jsme se dostali pod 58 %, což je úroveň posledního high předchozího swingu. Krátkodobě bych se nedivil k návratu do několika měsíční kumulační úrovně někam k 54%, což by mělo dát altcoinů ještě další růstový impuls.

Altcoiny letí bez korekce

Zřejmě nejhorší noční můra každého tradera, když nemůže do obchodu naskočit a sleuduje, jak mu utíká. Při každém velkém poklesu trhu, řeší trader, kdy bude vstupovat do trhu. Každý má svoji strategii a většina trendových obchodníků čeká na potvrzení nového trendu, aby měli zajímavou pravděpodobnost úspěchu. Altcoiny ze dna vystřelily velmi rychle a jejich pohyby jsou markantní a špatně se do nich naskakuje při malých korekcích.

Buďme velmi opatrní

Volatilita na trhu neznamená, že trh poletí raketově nahoru, ale může vytvářet i rozsáhlé struktury v následujících korekcích. Nezapomínejme na to, že bitcoin dělá uměle drženou konsolidační strukturu na topu. Dlouho jsem nic takového neviděl, aby po FOMO efektu přišla na topu konsolidační struktura. Po FOMO bývá těžká sekyra. Proto při vstupu do altcoinů počítejme s vyššími SL, kdyby to opravdu dolů pustili, nebo rychlé posouvání SL na vstup. Nevěřím, že po takovém alt rallye přijde nové low k BTC, ale konsolidace může být minimálně 50 %.

Upozorňujeme, že informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a nemožno ich vnímať ako investičnú radu.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ján ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (15.5.): Roky 2015 vs. 2019: Vrátime sa ešte na 5200 USD?

Avatar

Článok

zo dňa

od

kralovansky-bitcoin-15-5-2019

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi, prajem vám pekné zelené altcoinové doobedie.  Dnes som si pre vás pripravil špeciálny článok, v ktorom si porovnáme “bitconove” roky 2015 a 2019. Práve v roku 2015 sme ukončovali predchádzajúci bearmarket a jeho graf má s tým aktuálnym hneď niekoľko podobností.

Aj v roku 2015 došlo v medveďom trhu k exponenciále

Poďme sa pozrieť na základný cyklus. Vtedajšie All-time-high (najvyššia cena Bitcoinu) bola zaznamenaná 1. decembra 2013 na hodnote približne 1164 dolárov. Následný bear market je veľmi podobný tomu terajšiemu. Nesmieme však zabúdať, že terajšie povedomie o kryptomenách je na úplne inej úrovni, rovnako ako celá štruktúra trhu. Graf však tvoria ľudia a psychológia ľudí. Psychológia ľudí a davov sa nemení. Aj bear market v roku 2014 a 2015 mal svoj extrémne silný support, ktorý ležal na hladine 322 – 375 dolárov. Daný support sa dosť podobá tomu nášmu na hranici 6000 dolárov. Silný support bol zhruba o 70% nižšie ako All-time-high. Aj v roku 2014 nakoniec silný support nevydržal a prišiel posledný LEG down. Dokonca aj tu môžeme nájsť niekoľko podobností, pretože štruktúra na vtedajšom dne bola veľmi podobná ten našej zo súčasnosti. Následne po 230-dňovej konsolidácii prišiel rast, ktorý zo silnej rezistencie 322 – 375 urobil trhací kalendár. POC, čiže point-of-control bol na na veľmi silnom supporte, rovnako ako je tomu aj dnes. Graf vyrotoval až do exponenciály. Veľmi podobné, súhlasíte?

Priblížme si daný graf o niečo bližšie na situáciu, ktorú sledujeme aj dnes. Nachádzame sa v spomínanej exponenciále. Vtedajší graf vyrotoval až do exponenciály s uhlom rastu cez 74%. RSI vytvorilo double TOP a následne graf spravil retracement až do “golden ratio“ na úroveň 0.618 – 0.65. Potom nasledovala 186 denná konsolidácia a neskôr silný uptrend. Dnes už môžeme povedať, že daná exponenciála ukončila vtedajší bear market.

Akú situáciu máme dnes?

Momentálna situácia bear amrketu je takmer identická. Extrémne silný support, ktorý nás dlho držal na úrovni 6000 dolárov a následne zatiaľ posledný leg down, potom 125-dňová konsolidácia a exponenciála. Tá terajšia taktiež prerazila veľmi silnú rezistenciu a Point of Control.

Terajšia exponenciála vyrotovala taktiež až na 73%. Momentálne sa nám na RSI tvorí už nižšie maximum. Mohli by sme teda začať hovoriť o tom, že sila rastu začína klesať hoci ešte nemáme ukončenú dnešnú sviečku. Ak by graf pokračoval tak ak v roku 2015, došli by sme niekde na hodnoty 5000 – 5200 dolárov a potom by nás čakala niekoľko mesačná konsolidácia a BULL trend! Ďalší fakt, ktorý mi celkom dáva pri terajšej exponenciále zmysel je ten, že takmer pri každej exponenciále ju následne graf vymaže a doklesá až na hodnoty, kde exponenciála začala. Momentálna exponenciála pod 74% uhlom začala práve na úrovni 5200 dolárov. Taktiež ekonomická teória hovorí, že po tretej rotácii smerom nahor sa graf zvykne vrátiť na druhú rotáciu.

Aby sme to zhrnuli na úrovni 5000 – 5200 máme hneď niekoľko dôležitých úrovní:

1. Golden ratio na fibonacci retracemente
2. Začiatok exponenciály
3. Druhú rotáciu
4. Veľmi silný support, ktorý sme ešte neotestovali

Zhrnutie

Chcel som si pre vás pripraviť toto porovnanie, pretože ľudia tvoria graf a psychológia ľudí a davu sa stále opakuje. Podobností s predošlým bear marketom je hneď niekoľko. Berte však túto analýzu s rezervou a s určitým odstupom. V sobotu si pre vás pripravím pre kryptonovinky.skkryptonovinky.com analýzu zaujímavých altcoinov.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (14.5.): Blížime se do velkého finále

Marek Vaňha

Článok

zo dňa

vanha-bitcoin-analyza-14-5-2019

Náš portál na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní io zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval tradičně jako každý úterý a pátek trejder Marek Vaňha z Golden Pocket.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Ahojte tradeři, BTC i market celkově měl přes víkend pěkný uptrend, který bude s největší pravděpodobností ještě pokračovat. Samostatný graf BTC může být matoucí, ale právě z toho důvodu musíte sledovat vše, co Vám může pomoci k identifikaci pravděpodobného cenového vývoje. Proto používáme Longy vs Shorty, dominanci, total market cap, GBTC apod, abychom měli pojem o marketu jako celku a nezírali furt na stejný graf a tvrdili, že technická analýza nefunguje. Technická analýza funguje, jen ne vždy má člověk dostatek informací, nebo zkušeností určit správný vývoj.

BTCUSD:

BTC splnil první target 8200,-USD a zatím stále nemáme známky dokončení trendu na vyšších time frames. Pokud tedy nedojde brzy k silnému zamítnutí a cena se opět na pár hodin zpomalí, můžeme očekávat otestování hranice 8,5 – 8,8k,-USD. Buďte ale opatrní, protože zde uvažujeme dokončování poslední vlny v celé impulzní vlně „((3))“ a ostřejší „(abc)“ korekce může být za rohem. Dokud ale neuvidíme signál, že se trend otočí, nejsme schopni určit přesně target pro potenciální vlnu „((4))“. Proto zatím používám nejjednodušší techniku, kdy nám jako silný support bude sloužit subvlna „((iv))“ aktuální vlny „(5)“. Musíme být věrní EW technice, protože vždy po dokončení 5ti vlnné struktury následuje korekce minimálně ve 3vlnné struktuře. Takže korekce přijde, jen musíme dát čas BTC dokončit aktuální rally.

BITCOIN DOMINANCE:

Bitcoin dominance se blíží do target zóny, takže doporučuji sledovat pro případné zpomalení uptrendu u BTC. Rezistenci a případné otočení trendu budu sledovat v zóně 64,60%-66,61%. Doporučuji sledovat již hodnotu 63,18%, kde se nachází 3,618 extension vlny “((i))”. Jakmile se dominance dostane do zóny, předpokládáme zpomalení růstu a přesun kapitálu do altů. Ty se zatím pomalinku dostávají nad své Bullish levely a do predikovaných targetů.  Pokud tedy dominance najde rezistenci v zóně 64,6%-66,61,-%, je velká pravděpodobnost, že se kapitál začne přesouvat i do malých párů, které se odrazí od nových low a přejdou do bull runu stejně jako BTC a velké alty.

GRASCALE BITCCOIN TRUST

GBTC také splnil target zónu 8,03-8,48 dle predikce a sledujeme potenciální dokončování celého uptrendu. U BTCUSD párů sledujeme ještě jeden leg up, proto i zde u GBTC sleduji zónu cca 8,9-9 pro otočení trendu a přesunu do „(ABC)“ korekce. Předběžně sleduji zónu 5,48-5,08 pro dokonalý „(ABC)“ retracement. Jakmile dojde k zamítnutí, budeme schopni určit rozvinutí této struktury mnohem přesnějí.

BTC LONGY a SHORTY:

Zde přikládám pár důkazů, jak technická analýza nefunguje a vše je zmanipulované:

Predikce z 2.5.2019:

Aktuální z 14.5.2019:

Zde tedy sledujeme otočení trendu dle predikcí a můžeme nyní očekávat minimálně strukturu ve formaci „(ABC)“. Vzhledem k tomu, že LONGY překonali bullish level v impulzním manýru, budeme s jakýkmkoliv retracementem počítat jako s konsolidací ve směru hlavního trendu = up.

BTC LONGY vs SHORTY:

Predikce z 2.5.2019:

Aktuální z 14.5.2019:

TOTAL MARKET CAP:

TMC splnil včerejší target 220mld a sledujeme pokračování trendu. Nacházíme se velmi blízko silné reistence 236-244mld, kde by se trh mohl zpomalit a zkonsolidovat. Zatím ale nemáme žádné známky, že se trend zpomaluje, natož otáčí. Doporučuji tedy nastavit alert do této zóny a jakmile zde budeme, porovnat se všemi ostatními grafy v této analýze, zda se i jinde nacházíme v případné klíčové rezistenci.

BTC VOL INDEX:

Predikce z 30.4.2019:

Aktuální z 14.5.2019:

Graf BTC může být sám o sobě pro hodně traderů matoucí. Přesně z tohoto důvodu sledujte všechny ostatní kousky skládačky, které nám pomáhají utvářet celý obraz (TMC, VOL INDEX, LONGY / SHORTY, GBTC, DOMINANCE, atd.) Technická analýza totiž nefunguje…každému. Nechť Vás síla provází!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Marek Vaňha

Marek VaňhaGolden Pocket
Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza Bitcoin (13.5.): Altcoiny míní, bitcoin mění

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-curaj-13-5

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

Tak jak jsme v Crypto Kingdom komunitních analýzách nebo našim bonitním klientům v CK Capital predikovali, tak se i stalo. Bitcoin vystřelil nejdříve na 5 800 USD, následně na 6 400 USD, což je férová kumulační zóna, kde by bitcoin měl delší dobu setrvat. Následně jsme hlásali fomo efekt někam do rozpětí 7 200 – 7 500 USD a bitcoin skutečně došel až na 7 500 USD. Bitcoin by se měl tedy v období několika týdnů vrátit zpět na kumulační zónu. Naším názorem je, že pohyb na kumulační zónu bude pomalý a pozvolný, protože retail se snaží naskakovat do bitcoinu, a tudíž malými krůčky posouvá cenu výše, kde větší hráči prodávají.

Altseason se rozjede již brzo!

Téměř každá altseason začíná zavelením bitcoinu, který je tahounem celé kryptoměnové scény. Následně dochází k přelévání kapitálu na highcapové altcoiny, což se již stalo. Smart-money napumpovaly první dávku něhy do vysoce kapitalizovaných altcoinů s viditelnými objemovými svíčkami. Při pozvolném pádu bitcoinu by se měly alty pomalu rozjíždět. Až se bitcoin zastaví na 6 400 USD očekáváme rallye na altcoinech. Pro správnost predikce chceme vidět již nyní některé pumpy, které avizují právě manipulaci a soustředěnost velryb na altcoiny.

Stojí za výstřelem insideři?

Samozřejmě toto je řečnická otázka. Insideři ví, co dělají a ví, kde jsou stoplossy, aby byl rekting nejúčinnější. Můžeme jen spekulovat nad tím, zda celou mašinku rozeběhla nedůvěra k Tetheru, nebo vysoce postavená lobby skupina, která ví více informací třeba o spuštění ETF na bitcoinu nebo o jiných důležitých informací.

Kdy technická analýza nefunguje?

Na kryptoměnách se střídají cykly, kdy technická analýza funguje lépe a kdy funguje hůře. Je to z toho důvodu, že se jedná o mělký trh.  Tento trh je vysoce reakční na různé informace a dá se manipulativně ovládat, proto třeba vznikl “bart” pattern a další známé krypto-pojmy. To jsou prakticky situace, kdy technická analýza úplně selhává. V těchto vyzkoušených situacích mám i já ztrátový trading. Na začátku ledna jsem se rozhodl o makro-trading díky přístupu ke kvalitním informacím z OTC a vidiny cílové manipulace s trhem.

Naopak nyní přichází situace, kdy se díky FOMO efektu zavalil trh likviditou. Až si trh malinko sedne, budeme mít zpět kvalitní technický trading. Obchodování začne lidi opět bavit. Já aktuálně ke svému robustnímu krypto portfoliu přidám už i ruční swingové obchodování pro rozšiřování mincí bitcoinu, protože si myslím, že máme zpět technický trading.

Upozorňujeme, že informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a nemožno ich vnímať ako investičnú radu.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ján ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Názor tradera (12.5.): Bitcoin teraz určite nechcete shortovať

Avatar

Článok

zo dňa

kralovansky-bitcoin-12-5-2019

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi, prajem vám pekné zelené nedeľné ráno. Svoj článok som mal pridať už včera, ale radšej som to odložil až na dnes z jedného jediného dôvodu. Ako som už viac krát spomínal, tak Bitcoin som mal rozanalyzovaný až do svojho targetu 6400 dolárov. Potom sa však mohlo stať už čokoľvek. Nie som trader, ktorý rád háda, alebo tipuje. Rád sa opieram o tvrdú analýzu a fakty. Z tohto dôvodu som chcel chvíľu počkať, aby som vedel, ako sa situácia vykryštalizuje.

Dnes vám poskytnem trochu iný pohľad na vec. Zameriam sa skôr na „psychológiu grafu”, pretože si myslím, že práve na veci nižšie uvedené by bolo dobré vás v tejto situácii upozorniť.

Bitcoin

Bitcoin prekonal absolútne všetko, čo mu stálo v ceste. Momentálne si dovolím povedať, že sa nachádzame už v exponenciále, čo nemôže trvať večne a musí prísť dump. Rovnako som však už v  predchádzajúcich článkoch hovoril, že je extrémne nebezpečné teraz Bitcoinom shortovať. Proste takýto rast a pumpu nechce shortovať nikto. Aj napriek mesačne konsolidácii zo strany altcoinov a Bitcoinu by mal ísť trader stále v smere trendu a ten je momentálne UP. Kde sa môžeme zastaviť? Priznám sa, že presnú hodnotu vám nepoviem, ale poviem vám niečo iné. Nič nerastie večne a trh začne padať práve vtedy, keď si ľudia začnú myslieť, že padať nemôže. Momentálne vládne na trhu obrovská eufória a niet pochýb o tom, že za daným rastom je aj retail. Z celej histórie grafov a obchodovania som nikdy nevidel graf, kde by sa len a len rástlo a kde by po exponenciále neprišiel tvrdší pád a vytriezvenie. Momentálne by som odporúčal pomaly uzatvárať zisky. Ale určite neshortovať. Shortovanie je prípustné až v momente, keď uvidíme prvé tvrdé zamietnutie ceny. Tak ako sa neobchoduje ,,padajúci nôž“, keď altcoiny letia dole, tak by som neshortoval práve túto situáciu. Zatiaľ.

Pri takto extrémnej situácii, ktorú teraz zažívame mám zapnutý len FRIEDRICHs indikátor a ten mi stále ukazuje long. Takže kým bude ukazovať long, tak budem v longu. Indikátory aj všetky hodnoty sú prepálené, ale to už boli aj na hodnote 6400 dolárov a aj tak sme ešte rástli. Zaujimave je aj to, že ešte pár dní dozadu bola cena na Bitmexe a iných burzách o 400 dolárov nižšia ako na Bitfinexe a momentálne je už dokonca o 80 dolárov vyššie. Takže dnes už môžeme definitívne zamietnuť, že by za celým rastom stál Bitfinex a to, že ľudia z Tetheru išli do Bitcoinu.

Longy vs Shorty

Písal som o tom aj v minulom článku. Pomer longov vs. shortov bol jeden zo základných dôvodov, prečo bolo extrémne neubezpečené shortovať. Už na hranici 6400 dolárov za Bitcoin sme mali stále extrémny nepomer. Longov bolo niečo cez 18 000 a shortov takmer dvojnásobne viac. Väčšina ľudí, čo shortuje, by dala logicky svoj stoploss nad aktuálne HIGH, čiže niekde na 6400 a to poskytovalo práve veľkú špekuláciu veľrybám, ktorým stačilo jemne pumpnúť cenu smerom UP a shorty by sa začali likvidovať. To sa nakoniec aj stalo a shortové pozície klesli o 20%.

Fear and greed index

Bitcoinovú dominanciu a celkovú kapitalizáciu si nechám do svojej analýzy na stredu, ale dnes by som chcel upozorniť na možno ešte dôležitejšiu vec. Fear and greed index, po slovensky index strachu a chamtivosti je na svojom ATH od doby, čo existuje. Včera sme dosiahli hodnotu extrémnej chamtivosti. Keby ste si urobili menší prieskum a pozreli hodnoty na danom grafe, tak zistíte, že vždy, keď sme boli extrémne chamtiví, tak prišlo potrestanie a graf bitcoinu reagoval poklesom. Na druhej strane, keď na trhu vládol extrémny strach, tak sme väčšinou boli na lokálnom dne a odrazili sme sa smerom UP. A toto je presne to jadro celej veci. Bitcoin začne klesať práve vtedy, keď si celý trh začne byť istý, že ideme hore a medvedí trh skončil a ušiel nám vlak a nám sa nemá čo stať, pretože ideme „To the moon“.

Link na Fear and Greed Index (kliknite)

Zhrnutie

Dnes to nebolo až tak o tej technickej analýze, ale chcel som skôr upozorniť na psychológiu grafu. Keď by som mal situáciu zhrnúť, tak užívajte si jazdu, postupne konzervujte zisky a nebuďte chamtiví. Zatiaľ určite neshortujte, pretože nechcete shortovať takýto rast. Až keď príde prvé rázne zamietnutie, tak nad tým môžeme uvažovať.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

-

Upozornenie

CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.

-

Kryptonovinky.sk © 2019

-