Sme aj na sociálnych sieťach

IOTA

Veľká novinka: Jazdením na autách od Jaguar Land Rover zarobíte kryptomeny!

Avatar

Článok

zo dňa

Jaguar Iota

Altcoinom sa v posledných dňoch nedarí, no rozhodne toto konštatovanie neplatí o kryptomene IOTA, ktorej hodnota rastie po oznámení významnej spolupráce so spoločnosťou Jaguar Land Rover.

Známy výrobca automobilov uzavrel s Iota Foundation partnerstvo, ktoré bude viesť k integrácii inteligentnej peňaženky do automobilov Jaguar Land Rover.  Vďaka nej budú vodiči odmeňovaní kryptomenami za to, že šoférujú.

Konkrétne pôjde o odmeny za zdieľanie informácii o aktuálnej situácii na cestách, zápchach, dopravných nehodách či výmoľoch, čo bude viesť nielen k tomu, že si daný vodič privyrobí nejaké to “crypto”, ale zároveň touto činnosťou pomôže plynulejšej a bezpečnejšej doprave. Systém IOTA bude totiž navrhnutý tak, že tieto informácie sa automaticky odošlú prevádzkovateľom navigácii a miestnym orgánom pre správu ciest. Táto technológia dokonca pomôže zníženiu uhlíkovej stopy, keďže automobily sa presunú na inú plynulejšiu trasu namiesto toho, aby stáli v zápche.

Vodiči budú môcť použiť kryptomeny, ktoré získajú výmenou za zdieľanie týchto informácii, napríklad na nákup kávy alebo na zaplatenie mýta, parkovania či na nabitie v najbližšej nabíjacej stanici v prípade elektromobilov. Automobilka Jaguar aktuálne testuje softvér v Írsku.

Distribuovaná technológia IOTA je založená na inteligentnej peňaženke, ktorá dokáže uskutočňovať a prijímať platby bez akýchkoľvek transakčných poplatkov. ,,V budúcnosti by sa autonómne autá mohli samé dostať do nabíjacej stanice, dobiť a zaplatiť, zatiaľ čo ich majiteľ môže zarábať odmeny za zdieľanie užitočných údajov, ako napríklad varovanie iných áut o dopravných zápchach,“ uviedol softvérový architekt Jaguar Land Rover Russel Vickers.

,,Naša technológia distribuovanej technológie je dokonale vhodná na to, aby umožňovala platby medzi zariadeniami za inteligentné nabíjanie, parkovanie a mýto, ako aj vytváranie príležitosti pre vodičov na získanie vlastnej digitálnej meny,”  uviedol k uzatvoreniu spolupráce Hogler Kother z nadácie IOTA Foundation.

Na tuto novinku mimoriadne pozitívne reagoval napríklad aj známy propagátor kryptomien Anthony Pompliano. ,,Dôležité: Jaguar Land Rover uzavrel partnerstvo s IOTA, ktoré umožní majiteľom áut a ich vodičom zarábať kryptomeny. Hovoríme tu o skutočných digitálnych peňaženkách, tokenoch a celom ekosystéme.”

Zdroj: ccn.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

Analýza Ethereum, IOTA a XRP (18.5.): Ako môže pokračovať korekcia na altoch?

Avatar

Článok

zo dňa

od

jakub-kralovansky-altcoiny-18-5-2019

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na altcoiny Ethereum, Ripple (XRP a IOTA pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi! Dnes sme sa prebudili do krásneho slnečného rána. Bitcoin včera krásne rozobral vo svojej analýze Marek Vaňha a keďže sa toho od včera veľa nezmenilo a jeho predikcia je stále platná, rozhodol som sa dnes pozrieť na vysoko kapitalizované altcoiny.

Ethereum

Ethereum, tak ako aj ostatné altcoiny začalo svoju korekčnú štruktúru. Vľavo je vidno 8H graf, na ktorom môžeme vidieť, že Ethereum sa taktiež po breaku channelu vyšplhalo do exponenciály. Ako som hovoril už viac krát, na základe technickej analýzy býva často krát exponenciála potrestaná úplným vymazaním a tým, že graf dôjde na jej začiatok. Momentálne máme niekoľko dôvodov si myslieť, že korekcia dôjde až na hranicu 200 dolárov. Prvým je práve vymazanie exponenciály. Druhým dôvodom je support, ktorý je vo forme channelu. Tretím dôvodom je pivot trojuholníku, ktorý sa tvoril ešte minulý rok. Posledným dôvodom na základe Elliot Wave teórie je korekčná štruktúra Zig-Zag. Zig-Zag je typický svojim strmím uhlom smerom nadol. Na základe strmšieho dumpu môžeme vylúčiť korekciu vo forme Flatu. V hre je stále aj konsolidácia v trianglovej formácii, ale momentálne ešte nemáme dostatok dát na to, aby sme vedeli presnejšie rozhodnúť, či sa bude jednať o triangel, alebo zig-zag. V rámci zig-zagu sme dokončili vlnu A a momentálne sa nachádzame vo vlne B. Ideálny retracement býva väčšinou na 0.5-0.65 fibonacci úrovne. Za predpokladu, že by bod B prišiel práve na túto hodnotu a my si natiahneme fibonacci extension na projekciu vlny C, tak hodnota 1:1 extension nám taktiež vyjde na 207 dolárov. Plus 200 dolárov je okrúhle číslo a pôsobí teda aj ako psychologická hranica.

IOTA

Podobne ako je na tom Ethereum je na tom množstvo ďalších altcoinov. Typickým príkladom je Iota. Veľmi rozumná hladina, kde by sa mohla korekcia ukončiť je zhruba 0,32 usd. Je tam silný support. Momentálne sa tam nachádza aj MA77. Rovnako aj na základe korekčnej štruktúry zig-zag projekcia vychádza na danú úroveň.

Ripple (XRP)

Odlišne je na tom XRP, čo je dôvod, prečo som si ho vybral. Štruktúra Ripple je dlhodobo úplne iná ako štruktúra ostatných veľkých altov. Po brutálnej pumpe, ktorá prišla ešte v septembri minulého roka, Ripple stále konsoliduje. Keby so si dal XRP na vyšší časový rámec, tak konštrukcia pôsobí ako trojuholník v trojuholníku. Pri tejto kryptomene sme zvyknutí na extrémne výkyvy avšak graf si vždy žiada rovnováhu. Tak ako Ripple extrémne rástol, tak teraz si graf vyberá svoju daň a Ripple skôr konsoliduje. Po niekoľko mesačnej konsolidácii však mohol zaveliť k obratu práve svojim posledným rastom. Ripple má veľmi silný support na hladine 0,36 usd. Momentálne tam už došiel a taktiež veľmi rýchlo vymazal svoj rast. Konštrukcia mi začína pripomínať Head and shoulder pattern. Na to by sme však potrebovali preraziť práve tento silný support. Dokým ho neprerazíme, tak daný pattern nie je validný. Z toho dôvodu by som tiež počítal s ABC korekciou vo forme zig-zag ako pri Ethereum. Pri projekcii 1:1 extension by Ripple došiel niekde na úroveň 0,32 usd čo by zodpovedalo silnému supportu a zároveň aj začiatku celého rastu. Každopádne či sa potvrdí zig-zag, alebo pattern head and shoulder, tak pôjde cena Ripplu smerom nadol.

Zhrnutie

Množstvo altcoinov má podobnú štruktúru ako Ethereum a Iota. Napriek momentálnemu menšiu rastu a retracementu by som sa ešte neradoval, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou príde ešte korekcia smerom nadol. Potom tu máme mince ako Ripple, alebo napríklad aj Tron, ktoré si idú svojim vlastným životom. Avšak na základe Etherea si môžete rovnakým štýlom zanalyzovať aj ostatné coiny ako ETC, NEO, OMG a podobne. Prajem vám ešte peknú sobotu a užívajte si voľno.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Čítať ďalej

Bitcoin

Konečne! Južná Kórea sa rozhodla v prospech kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

Južná Kórea a Bitcoin

Juhokórejský minister financií potvrdil, že vláda nemá v pláne zakázať obchodovanie s kryptomenami.

Toto vyhlásenie prišlo v čase klesajúcich cien kryptomien mimoriadne vhod, nakoľko situácia v Južnej Kórei výrazne ovplyvňuje celý svetový trh s Bitcoinom a altcoinmi.

,,Nevyvíjame žiadnu iniciatívu, ktorá by mala viesť k zákazu obchodovania s kryptomenami alebo k ich potláčaniu,” citovala vyhlásenie Kima Dong-yeon agentúra Reuters.

Južná Kórea sa tak nerozhodla nasledovať príklad Číny, ktorá zavrela domáce kryptozmenárne. ,,Regulácia kryptozmenárni je však okamžitou úlohou našej vlády,” dodal minister.

K tomuto rozhodnutiu zrejme prispela aj iniciatíva domáceho obyvateľstva. Petíciu proti zákazu kryptomien v krátkej dobe podpísalo vyše 200 tisíc občanov a miestna vláda sa ich požiadavkami musela zaoberať. Predovšetkým mladí Juhokórejčania sa ťažko uplatňujú na trhu práce a príležitosť vidia práve v kryptomenách.

Južná Kórea a vplyv na trh

Táto správa by mohla mať pozitívny vplyv na celý trh, nakoľko ľudia v Južnej Kórei boli v priebehu januára zmätení z protichodných vyhlásení vlády k tejto problematike a pri obchodovaní s kryptomenami boli zdržanliví. Všetko odštartoval minister spravodlivosti, ktorý požadoval striktné zásahy proti kryptomenám. To sa premietlo na klesajúcej hodnote Bitcoinu a ďalších altcoinov.

Krajina s reguláciami kryptomien už začala. Od včera je zakázané obchodovať s kryptomenami anonymne. Každý, kto bude chcieť obchodovať s kryptomenami, bude musieť svoj účet na burze prepojiť s reálnym bankovým účtom. Taktiež je zakázané, aby v krajine obchodovali s kryptomenami cudzinci. Celý proces návratu Juhokórejčanov na trh môže preto ešte nejakú dobu trvať. Tieto opatrenia by však mali mať (dúfajme) z dlhodobého hľadiska na crypto pozitívny vplyv.

Nezabudnite si prečítať aj dnešný súhrn najdôležitejších správ zo sveta kryptomien.

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Čítať ďalej

Bitcoin

Praskne kryptobublina v roku 2018? Odpovedá programátor Ivan

Avatar

Článok

zo dňa

od

Ivan Lijeqvist

Známy YouTuber Ivan Lijeqvist pred týždňom zverejnil zaujímavé video s názvom kryptobublina v roku 2018, ktoré videlo už 55 tisíc ľudí. Vysvetľuje v ňom svoj pohľad na azda najčastejšie spomínané slovo v súvislosti s kryptomenami a to najmä zo strany mainstreamových médií a ľudí, ktorí kryptomenám nedôverujú.

Ivan je švédsky programátor, ktorý sa špecializuje na blockchain technológiu a kryptomeny. Zároveň je populárny speaker a školiteľ v tejto oblasti. Na YouTube má už vyše 120 tisíc odberateľov.

,,Nikto nedokáže z krátkodobého hľadiska predvídať cenu Bitcoinu. Z môjho pohľadu môže byť trh ľahko manipulovateľný ľuďmi, ktorí disponujú významným kapitálom. Na trhu máme takzvané veľryby. Na trhu máme tiež rôzne eventy, regulácie a tiež rôzne fámy/špekulácie, ktoré dokážu výrazne hýbať cenou,” vysvetľuje svoj pohľad na aktuálnu situáciu na trhu, kedy Bitcoin padol v priebehu posledného obdobia o vyše 50%. ,,Práve pre tieto veci je extrémne dôležité rozmýšľať dlhodobo. Myslieť na to, čo tieto technológie môžu dobré spraviť pre našu budúcnosť. Na čo môžu byť použité …”

Ivan sa následne pýta, či ľudia naozaj rozumejú tomu, do čoho investujú. Či mena, ktorú si vybrali, má jasnú víziu a budúcnosť. ,,Mali by ste sa naozaj presvedčiť o tom, že vaša investícia je správna. Lebo ak ste si nie ste istí a vidíte, ako cena z krátkodobého hľadiska výrazne padla, môžete začať panikáriť, pretože v skutočnosti nepoznáte hodnotu vašej investície. Z tohto pohľadu je vzdelanie veľmi dôležité. Nová technológia často generuje nejaký druh bubliny. Ukážem vám zopár príkladov a tiež vysvetlím, prečo sú bubliny dôležité pri akceptácii nových technológii.“

Railway mánia bola prvá

Ivan ako prvý uviedol príklad “railway mánie” (železničnej mánie), ktorá vypukla v Británii okolo roku 1840. V tom čase boli vlaky novou technológiou, z ktorej boli všetci nadšení. V krátkej dobe vzniklo v Británii cez 200 firiem, ktoré sa snažili v tejto oblasti podnikať. Všetci hovoril o novej ekonómii. Vďaka tejto bubline vznikla úplne nová infraštruktúra. Do železníc investovalo množstvo ľudí, čo spôsobilo bublinu, pri ktorej si všetci mysleli, že rýchlo a ľahko zbohatnú.

DotCom bublina

Druhým príkladom bola bublina známa pod pojmom „DotCom bubble”, súvisiaca s príchodom internetu medzi bežných ľudí. Aj v tomto prípade vzniklo množstvo firiem, ktoré sa snažili vďaka internetu zbohatnúť, no mnohí na tom prerobili a na trhu zostali len tí najsilnejší. Ivan však zdôrazňuje, že vďaka DotCom bubline opäť vznikla nová ekonomika.

,,Vlaky urobili novú ekonomiku. Internet urobil novú ekonomiku. To nikdy nebola chyba. Teraz, keď hovoríme o kryptomenách používame veľmi podobné výrazy. Ľudia štartujú svoje ICOs, podobne ako kedysi zakladali železničné spoločnosti. Z môjho pohľadu je tu teda veľa singularít,” vysvetľuje.

Kryptomeny sú nová technológia a nové technológie prirodzene vytvárajú bubliny. Keď hovoríme o bublinách vždy sa hovorí o ich negatívnych dopadoch, pretože ľudia stratili peniaze, stratili svoje úspory. Lenže sú tu aj pozitívne aspekty bublín. Počas vlakovej mánie sa vytvorila infraštuktúra, ktorá by bez tej bubliny nevznikla. A bez nej by ekonomika nemohla napredovať. Pri internete (DotCom bubline) to platí rovnako.”

Keď tulipán stál viac ako dom

Ivan spomenul aj tulipánovú bublinu v Holandsku. V určitej dobe stál v tejto krajine jeden tulipán viac než rodinný dom. Všetci spomínajú na negatíva tejto bubliny. No nikdy sa nehovorí o pozitívách, ako je napríklad to, že Holandsko sa vďaka tulipánom preslávilo, tulipány exportuje do sveta a v krajine sú hlavnou atrakciou pre turistov. Holandsko teda ťaží z tulipánovej bubliny dodnes.

Čaká kryptomeny podobný osud?

Ivan si na záver videa kladie otázku, či kryptomeny sú podobnou bublinou. Súhlasí s tým, že v mnohých veciach sú kryptomeny podobné railway mánii či DotCom bubline. Myslí si však, že na odpoveď, či kryptomeny dopadnú podobne, si budeme musieť ešte dlhšiu dobu počkať.

,,Keď sa pozriem na technologickú stránku tejto veci (kryptomien) a pozriem sa na rôzne projekty, ktoré sa budujú na blockchain technológii, je tu veľký nesúlad medzi cenou a technológiou. Cena odzrkadľuje očakávania budúcich výsledkov a toto môže byť ten prípad, kedy je cena odôvodnená.”

Ivan sa záver tejto myšlienky odvoláva na to, čo povedal Dr. Julian Hops, blockchainový expert, ktorý tvrdí, že my všetci (investori do kryptomien) si vlastne len predkupujeme produkt/technológiu a teraz nastáva ten čas, kedy by bola dodaná (a kruh sa tým spôsobom uzavrel).

Ivan týmto videom poskytol naozaj veľmi zaujímavý názor na údajnú kryptobublinu, o ktorej sa hovorí už niekoľko rokov. Ste skeptici a očakávate jej prasknutie, alebo dôverujete blockchain technológii natoľko, že sa totálneho kolapsu trhu neobávate? Napíšte váš názor do diskusie pod článkom.

Kryptomeny Bitcoin, Ethereum a Litecoin môžete kúpiť na kryptozmenárni Coinbase. Ak máte záujem obchodovať s viacerými kryptomenami odporúčame burzu Binance.

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

-

Upozornenie

CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.

-

Kryptonovinky.sk © 2019

-