Sme aj na sociálnych sieťach

IOTA

Veľká novinka: Jazdením na autách od Jaguar Land Rover zarobíte kryptomeny!

Článok

Jaguar Iota
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Altcoinom sa v posledných dňoch nedarí, no rozhodne toto konštatovanie neplatí o kryptomene IOTA, ktorej hodnota rastie po oznámení významnej spolupráce so spoločnosťou Jaguar Land Rover.

Známy výrobca automobilov uzavrel s Iota Foundation partnerstvo, ktoré bude viesť k integrácii inteligentnej peňaženky do automobilov Jaguar Land Rover.  Vďaka nej budú vodiči odmeňovaní kryptomenami za to, že šoférujú.

Konkrétne pôjde o odmeny za zdieľanie informácii o aktuálnej situácii na cestách, zápchach, dopravných nehodách či výmoľoch, čo bude viesť nielen k tomu, že si daný vodič privyrobí nejaké to “crypto”, ale zároveň touto činnosťou pomôže plynulejšej a bezpečnejšej doprave. Systém IOTA bude totiž navrhnutý tak, že tieto informácie sa automaticky odošlú prevádzkovateľom navigácii a miestnym orgánom pre správu ciest. Táto technológia dokonca pomôže zníženiu uhlíkovej stopy, keďže automobily sa presunú na inú plynulejšiu trasu namiesto toho, aby stáli v zápche.

Vodiči budú môcť použiť kryptomeny, ktoré získajú výmenou za zdieľanie týchto informácii, napríklad na nákup kávy alebo na zaplatenie mýta, parkovania či na nabitie v najbližšej nabíjacej stanici v prípade elektromobilov. Automobilka Jaguar aktuálne testuje softvér v Írsku.

Distribuovaná technológia IOTA je založená na inteligentnej peňaženke, ktorá dokáže uskutočňovať a prijímať platby bez akýchkoľvek transakčných poplatkov. ,,V budúcnosti by sa autonómne autá mohli samé dostať do nabíjacej stanice, dobiť a zaplatiť, zatiaľ čo ich majiteľ môže zarábať odmeny za zdieľanie užitočných údajov, ako napríklad varovanie iných áut o dopravných zápchach,“ uviedol softvérový architekt Jaguar Land Rover Russel Vickers.

,,Naša technológia distribuovanej technológie je dokonale vhodná na to, aby umožňovala platby medzi zariadeniami za inteligentné nabíjanie, parkovanie a mýto, ako aj vytváranie príležitosti pre vodičov na získanie vlastnej digitálnej meny,”  uviedol k uzatvoreniu spolupráce Hogler Kother z nadácie IOTA Foundation.

Na tuto novinku mimoriadne pozitívne reagoval napríklad aj známy propagátor kryptomien Anthony Pompliano. ,,Dôležité: Jaguar Land Rover uzavrel partnerstvo s IOTA, ktoré umožní majiteľom áut a ich vodičom zarábať kryptomeny. Hovoríme tu o skutočných digitálnych peňaženkách, tokenoch a celom ekosystéme.”

Zdroj: ccn.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.