Sme aj na sociálnych sieťach

IOTA

Veľká novinka: Jazdením na autách od Jaguar Land Rover zarobíte kryptomeny!

Článok

Jaguar Iota
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Altcoinom sa v posledných dňoch nedarí, no rozhodne toto konštatovanie neplatí o kryptomene IOTA, ktorej hodnota rastie po oznámení významnej spolupráce so spoločnosťou Jaguar Land Rover.

Známy výrobca automobilov uzavrel s Iota Foundation partnerstvo, ktoré bude viesť k integrácii inteligentnej peňaženky do automobilov Jaguar Land Rover.  Vďaka nej budú vodiči odmeňovaní kryptomenami za to, že šoférujú.

Konkrétne pôjde o odmeny za zdieľanie informácii o aktuálnej situácii na cestách, zápchach, dopravných nehodách či výmoľoch, čo bude viesť nielen k tomu, že si daný vodič privyrobí nejaké to “crypto”, ale zároveň touto činnosťou pomôže plynulejšej a bezpečnejšej doprave. Systém IOTA bude totiž navrhnutý tak, že tieto informácie sa automaticky odošlú prevádzkovateľom navigácii a miestnym orgánom pre správu ciest. Táto technológia dokonca pomôže zníženiu uhlíkovej stopy, keďže automobily sa presunú na inú plynulejšiu trasu namiesto toho, aby stáli v zápche.

Vodiči budú môcť použiť kryptomeny, ktoré získajú výmenou za zdieľanie týchto informácii, napríklad na nákup kávy alebo na zaplatenie mýta, parkovania či na nabitie v najbližšej nabíjacej stanici v prípade elektromobilov. Automobilka Jaguar aktuálne testuje softvér v Írsku.

Distribuovaná technológia IOTA je založená na inteligentnej peňaženke, ktorá dokáže uskutočňovať a prijímať platby bez akýchkoľvek transakčných poplatkov. ,,V budúcnosti by sa autonómne autá mohli samé dostať do nabíjacej stanice, dobiť a zaplatiť, zatiaľ čo ich majiteľ môže zarábať odmeny za zdieľanie užitočných údajov, ako napríklad varovanie iných áut o dopravných zápchach,“ uviedol softvérový architekt Jaguar Land Rover Russel Vickers.

,,Naša technológia distribuovanej technológie je dokonale vhodná na to, aby umožňovala platby medzi zariadeniami za inteligentné nabíjanie, parkovanie a mýto, ako aj vytváranie príležitosti pre vodičov na získanie vlastnej digitálnej meny,”  uviedol k uzatvoreniu spolupráce Hogler Kother z nadácie IOTA Foundation.

Na tuto novinku mimoriadne pozitívne reagoval napríklad aj známy propagátor kryptomien Anthony Pompliano. ,,Dôležité: Jaguar Land Rover uzavrel partnerstvo s IOTA, ktoré umožní majiteľom áut a ich vodičom zarábať kryptomeny. Hovoríme tu o skutočných digitálnych peňaženkách, tokenoch a celom ekosystéme.”

Zdroj: ccn.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne