Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

FUD: Bitfinex potajomky kryl stratu 850 miliónov dolárov za pomoci Tetheru

Článok

fud
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kancelária generálneho prokurátora New Yorku vyhlásila, že kryptoburza Bitfinex prišla o 850 miliónov dolárov a následne použila finančné prostriedky stablecoinu Tether (USDT), aby túto skutočnosť zatajila.

Generálna prokurátorka Letitia Jamesova v súdnom podaní tvrdí, že iFinex Inc., teda prevádzkovateľ Bitfinex – Tether Limited a ďalších pridružených subjektov porušili newyorské právo aktivitami, ktoré mohli ohroziť investorov.

,,Naše vyšetrovanie prišlo na to, že operátori obchodnej platformy Bitfinex, ktorí taktiež ovládajú virtuálnu menu Tether (USDT), sa zapojili do krytia, aby zatajili stratu vo výške 850 miliónov dolárov. Štát New York sa snaží docieliť, aby podniky realizujúce biznis s kryptomenami fungovali podľa zákona. AJ naďalej budeme stáť na strate investorov a usilovať sa o spravodlivosť v ich zastúpení, keď sú zo strany niektorých týchto spoločnosti podvádzaní.“

Podľa súdneho spisu Bitfinex nikdy neodhalil túto stratu investorom, pričom vedúci pracovníci burzy a spoločnosti Tether sa zapojili do viacerých konfliktných firemných transakcií, v rámci ktorých Bitfinex dostal prístup k hotovostným rezervám spoločnosti Tether až do výšky 900 miliónov dolárov. Bitfinex údajne vzal viac než 700 miliónov dolárov z rezerv Tetheru a použil ich na krytie strát, aby bol schopný zvládnuť výbery svojich klientov.

Súdny príkaz, ktorý získala generálna prokurátora, nariadil prevádzkovateľom týchto spoločnosti, aby okamžite zastavili premiestňovanie amerických dolárov, ktoré kryjú Tether a aby poskytli informácie a dokumenty týkajúce sa vyšetrovania. Taktiež zakázal ničenie potenciálne súvisiacich dokumentov. Treba však zdôrazniť, že ide len o súdny príkaz, ktorý uvedeným spoločnostiam žiadnu vinu nedokazuje. Vyšetrovanie je stále v procese.

Spomínaných 850 miliónov dolárov umiestnených v rôznych fondoch, o ktoré mal Bitfinex prísť, malo byť údajne potajomky predaných panamskej spoločnosti Crypto Capital Corp.

Generálny prokurátor požaduje, aby Bitfinex a Tether mohli zatiaľ pokračovať v obchodovaní z dôvodu, aby neprišli k poškodeniu ich zákazníci.

Tether opäť terčom pochybností

Spoločnosť Tether, ktorá stojí za stablecoinom USD, je tak po čase opäť centrom kritiky. Aj v minulom roku sa objavilo niekoľko pochybností o tom, či sú všetky tokeny stablecoinu USDT naozaj kryté americkým dolárom, ako to Tether tvrdil. Spoločnosť sa naďalej vyhýba nezávislému auditu. Pristúpila len na “neoficiálny audit”, ktorý potvrdil, že všetky financie sú v poriadku.

Cena Bitcoinu sa po zverejnení tejto informácie náhle prepadla o 300 dolárov, no následne sa stabilizovala okolo ceny 5300 – 5400 USD. Viacerí známi členovia kryptokomunity varujú na Twitteri, aby ľudia neprepadli panike a nenechali sa ovplyvniť FUD-om.

Stanovisko Bitfinexu

Burza Bitfinex niekoľko hodín po medializovaní tejto správy zverejnila oficiálne stanovisko. Preložili sme ho a nájdete ho v tomto článku.

Oficiálne stanovisko Bitfinex k údajnému podvodu a strate 850 miliónov dolárov

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.