Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Oficiálne stanovisko Bitfinex k údajnému podvodu a strate 850 miliónov dolárov

Článok

Bitfinex a Tether
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Burza Bitfinex reagovala prostredníctvom tlačovej správy zverejnenej na svojej oficiálnej stránke na medializované správy, podľa ktorých použila vyše 700 miliónov dolárov určených na krytie stablecoinu Tether, aby tak potajomky kryla svoje straty.

Podrobnosti o tejto téme, ktorá spôsobila náhly prepad ceny Bitcoinu o 300 dolárov, sme zhrnuli v tomto článku.

Stanovisko Bitfinex

,,Dnes v skorších hodinách kancelária newyorského generálneho prokurátora vydala príkaz, aby prinútila – bez predchádzajúceho oznámenia alebo jednania – spoločnosti Bitfinex a Tether, aby im poskytli určité dokumenty.

Súdny spis generálneho prokurátora štátu New York bol napísaný v zlej viere a je prešpikovaný falošnými tvrdeniami, vrátane údajnej straty vo výške 850 miliónov dolárov v Crypto Digital. Naopak sme boli informovaní, že tieto sumy v Crypto Digital nie sú stratené, alebo boli v skutočnosti zabavené a chránené. Aktívne pracujeme na tom, aby sme uplatnili naše práva a uvoľnili tieto peniaze. Úrad newyorského generálneho prokurátora je zrejme ochotný podkopať toto úsilie na úkor našich zákazníkov.

Bitfinex a Tether plne spolupracujú s kanceláriou generálneho prokurátora New Yorku, podobne ako so všetkými regulátormi. Kancelária generálneho prokuratúra by mala zamerať svoju činnosť na pomoc a podporu nášho úsilia o uvoľnenie. Bitfinex a Tether sú finančné silné a sú odhodlané bojovať proti tomuto hrubému útoku zo strany newyorského generálneho prokurátora proti spoločnostiam, ktoré sú dobrými korporátnymi členmi a silnými prívržencami vymáhania práva. Spoločnosti Bitfinex a Tether všetky ďalšie akcie zo strany generálneho prokurátora New Yorku výrazne spochybňujú.

FUD: Bitfinex potajomky kryl stratu 850 miliónov dolárov za pomoci Tetheru

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.