Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Binance zrejme čoskoro umožní obchodovanie na páku pre 9 vybraných párov

Avatar

Článok

zo dňa

Binance

Zmeny vo verejnom rozhraní API najväčšej kryptomenovej burzy Binance naznačujú, že Binance sa chystá pravdepodobne už čoskoro umožniť obchodovanie na páku pre 9 obchodných párov.

Špekulácie o “margin tradingu” na Binance sa objavili prvýkrát v marci, po tom ako boli spozorované aktualizácie API u dvoch nových premenných ,,isSpotTradingalllowed” a “isMarginTradingAllowed”. Naznačuje to, že Binance je uprostred implementácie funkcie pákového obchodovania.

Chystá sa Binance spustiť obchodovanie na páku?

Prvý májový deň na Reddite jeden z užívateľov, ktorý pozorne sleduje túto tému, informoval, že premenná “isMarginTradingAllowed” – ktorá mala až doteraz nastavený zákaz pre všetky menové páry, odteraz povoľuje túto funkciu pre 9 obchodných párov:

BTC/USDT, BNB/BTC, BNB/USDT, ETH/BTC, ETH/USDT, TRX/BTC, TRX/USDT, XRP/BTC, XRP/USDT

Túto informáciu v podstate potvrdil aj šéf burzy Binance Changpeng Zhao, ktorý stručne skonštatoval, že “inteligencia davu je úžasná”.

Binance v rámci svojho whitepaperu sľúbila, že funkciu obchodovania s pákou povolí po spotovom tradingu, ale pred tým, než začne ponúkať obchodovanie s Futures.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

VIDEO: Bitcoinový kanál #23: Bitcoin vyhrá!

Avatar

Článok

zo dňa

od

kicom-bitcoinovej-kanal

,,Dnes bych chtěl vysvětlit, proč si myslím, že nástup Bitcoinu a jiných kryptoměn je sebenaplňující proroctví a nevyhnutelná budoucnost. Je možné, že budeme za 10/20 let ve všech obchodech platit kryptoměnami? A co dolar, euro nebo česká koruna – budou tu vůbec třeba za 50 let?” pýta sa v popise najnovšieho, už 23. dielu čoraz populárnejšieho Bitcoinoveho kanála Kicom.

S Kicomom sme minulý týždeň urobili rozhovor. Prečítať si ho môžete tu.

Kicom z Bitcoinového kanála: Vsadil som sa, že do 7/2020 budem mať 10 000 odberateľov

 

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (16.7.): Šokujúci návrh o Ethereum a obavy americkej vlády

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-spravy

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Zhao a Lee sa vyjadrili k cene Bitcoinu. Podľa Leeho je korekcia v poriadku

Zakladateľ analytickej spoločnosti Fundstrat Advisors Tom Lee vo svojom tweete zo 14. júla skonštatoval, že súčasná korekcia ceny rastu Bitcoinu je v poriadku. Lee argumentoval aj výsledkami vyhľadávania Bitcoinu na Google. CEO burzy Binance Changpeng Zhao zas povedal v interview pre Bloomberg, že rast Bitcoinu v tomto roku je poháňaný stále zväčša retailovými, teda malými investormi. Viac sa dočítate v tomto článku.

Zhao a Lee sa vyjadrili k cene Bitcoinu. Podľa Leeho je korekcia v poriadku

Buterin navrhuje použiť Bitcoin Cash na riešenie problémov Ethereum

Spoluzakladateľ a hlavná tvár kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin šokujúco navrhol použitie blockchainu Bitcoin Cash ako dočasné riešenie škálovateľnosti Ethereum. Kryptomena Ethereum podobne ako Bitcoin trpí problémami so škálovateľnosťou. Jej natívny blockchain je v súčasnosti schopný spracovať len 15 transakcií za sekundu (TPS), zatiaľ čo napríklad kryptomena XRP, ktorá je podľa trhovej kapitalizácie hneď za ňou na treťom mieste, dokáže v rovnaký čas realizovať až 1500 transakcií. Viac o návrhu Buterina sa dočítate v tomto článku.

Vitalik Buterin navrhuje použiť Bitcoin Cash na riešenie problémov Ethereum

Kandidát na prezidenta USA: Mám rád kryptomeny, dolár nebude existovať navždy

Bývalý republikánsky kongresman a v aktuálne kandidát na prezidenta USA Ron Paul, ktorý bude v primárkach 2020 jedným z konkurentov súčasného prezidenta Donalda Trumpa, skonštatoval, že má rád kryptomeny a technológiu blockchain. Podľa Paula sú kryptomeny skvelým nápadom a úlohou vlád je regulovať ich len v rámci toho, aby nemohli byť zneužité na podvody. Viac sme sa tejto téme venovali tu.

Kandidát na prezidenta USA: Mám rád kryptomeny, dolár nebude existovať navždy

Minister financií USA zdieľa názor Donalda Trumpa

Minister financií USA Steven Mnuchin zdieľa obavy Donalda Trumpa z kryptomien v súvislosti s financovaním nezákonnej činnosti a popri tom zdôrazňuje úlohu presadzovania nariadení FinCEN vo vzťahu k spoločnostiam, ktoré sa zaoberajú kryptomenami. V súvislosti s Bitcoinom a ostatnými digitálnymi menami dokonca spomenul formuláciu “otázka národnej bezpečnosti” keď hovoril o ich údajnom používaní na nelegálne činnosti. ,,Kryptomeny ako sú napríklad Bitcoin boli používané na podporu nezákonných činnosti, počítačovej kriminality, daňových únikov, vydieranie, ransomware, obchodovanie s ľuďmi, drogovú činnosti. Ide teda o otázku národnej bezpečnosti,” upozornil. ( cointelegraph.com)

Čo sú to smart kontrakty?

Smart kontrakty – s týmto pojmom ste sa určite stretli najmä ak ste čítali o Etheruem. Pravdou však je, že touto technológiou, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou mnohých blockchainov, sa zaoberá čoraz viac projektov. Smart kontrakt dodáva zmluvám potrebnú transparentnosť, bezpečnosť a istotu založenú na kryptografii bez potreby tretích strán, ktoré by na dodržanie dohody dohliadali. Ak vás zaujíma viac, pozrite si tento článok s videom s českým dabingom.

VIDEO: Čo sú to smart kontrakty?

Rýchle správy

SIEMENS: Spoločnosť Siemens by chcela využiť technológiu blockchain v dopravnom priemysle. Podľa vedúceho divízie kybernetickej bezpečnosti Siemens Corporate Technology, sa spoločnosť snaží začleniť túto technológiu do testovania carsharingu – čiže na prenajímanie áut na krátku dobu.

BINANCE CHAIN: Blockchain kryptoburzy Biannce – Binance Chain – dokončil upgrade svojho mainnetu. Najnovšia verzia nesie názov Galileo s označeným v.0.6.0.

BRAZÍLIA: Luiz Philippe de Orleans-Braganza, potomok bývalej brazílskej kráľovskej rodiny, upozornil na to, že navrhnuté regulácie kryptomien v Brazílií nie sú správne, pretože nejde o niečo, čo by pochádzalo zo strany ľudí. ,,Dobrá regulácia je taká, ktorá vychádza z požiadaviek spotrebiteľov v prípade niečoho, u čoho sa cítia zraniteľní a žiadajú ochranu štátu. Pýtam sa, či spotrebitelia naozaj žiadajú reguláciu na Bitcoin,” opýtal sa.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

VIDEO: Čo sú to smart kontrakty?

Avatar

Článok

zo dňa

od

smart-kontrakty

Smart kontrakty – s týmto pojmom ste sa určite stretli najmä ak ste čítali o Etheruem. Pravdou však je, že touto technológiou, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou mnohých blockchainov, sa zaoberá čoraz viac projektov. Smart kontrakt dodáva zmluvám potrebnú transparentnosť, bezpečnosť a istotu založenú na kryptografii bez potreby tretích strán, ktoré by na dodržanie dohody dohliadali. Prvý návrh smart kontraktu vytvoril americký vedec a tvorca virtuálnej meny Bit Gold Nick Szabo, človek, ktorý bol dokonca niektorými ľuďmi považovaný za záhadného tvorcu Bitcoinu Satoshiho Nakamota. O prvých smart kontraktoch dokonca hovoril už v roku 1994 a virtuálnu menu Bit Gold vytvoril 10 rokov predtým, než bol vyťažený prvý Bitcoin. Ak vás zaujíma viac, pozrite si technologické video (vyššie) z dielne Crypto Kingdom.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Kandidát na prezidenta USA: Mám rád kryptomeny, dolár nebude existovať navždy

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-usa

Bývalý republikánsky kongresman a v aktuálne kandidát na prezidenta USA Ron Paul, ktorý bude v primárkach 2020 jedným z konkurentov súčasného prezidenta Donalda Trumpa, skonštatoval, že má rád kryptomeny a technológiu blockchain.

Podľa Paula sú kryptomeny skvelým nápadom a úlohou vlád je regulovať ich len v rámci toho, aby nemohli byť zneužité na podvody. Popri tom vyzdvihol, že kryptomeny so sebou prinášajú konkurenčné prostredie pre fiatové meny, čo on osobne víta.

,,Som za miernu reguláciu (kryptomien). Neviem čo sa s nimi stane, ale myslím si, že sú skvelým nápadom. Ja mam len jedno pravidlo: Žiadny podvod. Myslím si, že vláda má svoju úlohu. A ak má niekto dôkaz, že sa deje podvod, mal by sa vyšetrovať. To, čo chcem urobiť, je legalizovať slobodu voľby, popri tom, ako budú obmedzené podvody,” uviedol v relácii CNBC.

Paul počas rozhovoru porovnal kryptomeny s tradičným typom aktíva zlatom. Myslí si, že v určitých bodoch sú si podobné. Obe sú aktívami, ktoré konkurujú fiatovým peniazom. ,,Vlády nie sú veľmi tolerantné ku konkurencií a nie sú ani tolerantné voči použitiu ústavy, aby ste ich porovnali s dolárom. Pretože zlato a striebro nemôžete použiť,” uviedol.

Taktiež si myslí, že americký dolár tu nebude večne. ,,Nemyslím si, že tu s nami zostane. Nemyslím si, že by nejaká fiatova mena trvala večne. Všetky sa postupne ničia samé,“ skonštatoval.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

Vitalik Buterin navrhuje použiť Bitcoin Cash na riešenie problémov Ethereum

Avatar

Článok

zo dňa

od

Vitalik Buterin

Spoluzakladateľ a hlavná tvár kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin šokujúco navrhol použitie blockchainu Bitcoin Cash ako dočasné riešenie škálovateľnosti Ethereum.

Kryptomena Ethereum podobne ako Bitcoin trpí problémami so škálovateľnosťou. Jej natívny blockchain je v súčasnosti schopný spracovať len 15 transakcií za sekundu (TPS), zatiaľ čo napríklad kryptomena XRP, ktorá je podľa trhovej kapitalizácie hneď za ňou na treťom mieste, dokáže v rovnaký čas realizovať až 1500 transakcií. Takúto priepustnosť má napríklad aj Stellar.

Ethereum 2.0, na ktorú by malo Ethereum prejsť začiatkom budúceho roka, by malo tento problém z časti riešiť popri tom, ako prejde z Proof-of-Work na algoritmus Proof-of-Stake.

Vitalik Buterin počas diskusie o Ethereum 2.0 navrhol zapojenie ďalších blockchainov ako riešenie škálovateľnosti v krátkodobom horizonte. Konkrétne uviedol, že Bitcoin Cash je pre tento účel perfektnou voľbou, pretože po hardforku z Bitcoinu má Bitcoin Cash priepustnosť dát okolo 53 kilobajtov (KB) za sekundu, kým Ethereum len 8 KB.

Buterin uviedol aj tri dôvody, prečo by išlo o správnu voľbu – menoval nízke poplatky, pripravené stroje na tento účel a otvorenosť komunity Bitcoin Cash, ktorá poskytne blockchain, ak sa budú platiť transakčné poplatky.

Ruský programátor spomenul 10-minútový limit Bitcoin Cash na vytvorenie nového bloku ako hlavný problém tejto alternatívy. Údajne by sa však dal vyriešiť pomocou techniky známej ako Avalanche-pre-consensus.

Návrh Buterina sa stretol na sociálnych sieťach s veľkou kritikou. Francois Pouliot, zakladateľ poradenskej spoločnosti Catallaxy tweetol, že návrh Buterina znamená zlyhanie projektu Ethereum, ktorým by sa len oddialilo riešenie problému škálovateľnosti.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Zhao a Lee sa vyjadrili k cene Bitcoinu. Podľa Leeho je korekcia v poriadku

Avatar

Článok

zo dňa

od

Tom Lee, Changpeng Zhao

Zakladateľ analytickej spoločnosti Fundstrat Advisors Tom Lee vo svojom tweete zo 14. júla skonštatoval, že súčasná korekcia ceny Bitcoinu je v poriadku.

Lee argumentoval aj výsledkami vyhľadávania Bitcoinu na Google. ,,Pokiaľ ide o čísla vyhľadávania Bitcoinu na Google, myslím si, že ide o dobré znamenie (že vyhľadávanie kleslo pozn. red.). Znamená to, že rast Bitcoinu nebol sprevádzaný masívnym hypeom (nákupným šialentstvom).”

Google Trends uvádza, že vyhľadávanie Bitcoinu kleslo oproti koncu júna, kedy BTC vytvoril nové tohtoročné maximum, o približne 45%.

CEO burzy Binance Changpeng Zhao zas povedal v interview pre Bloomberg, že rast Bitcoinu v tomto roku je poháňaný stále zväčša retailovými, teda malými investormi. Tí údajne tvoria asi 60% celého trhu. ,,Nezaznamenali sme rýchlejší nárast inštitucionálnych investícii. Videli sme postupný nárast na oboch pozíciách. Množstvo inštitúcii, ktoré vstupuje do tohto sektora, sa v roku 2019 zatiaľ extrémne nezvýšil.”

Z názorov Leeho a Zhaa možno teda usúdiť predovšetkým to, že obaja sa zhodujú, že Bitcoin má stále priestor pre ďalší rast. Lee to demonštroval tým, že doterajší tohtoročný nárast nemal na svedomí obrovský prílev nových investorov, ako to bolo počas hype-u v druhej polovici roka 2017 a Zhao zas naznačením, že prílev inštitucionálnych peňazí do trhu je stále len na začiatku.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (16.7.): Bitcoin má dve možnosti: ABC korekciu alebo triangel

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi. Dnes máme utorok a to znamená, že sa opäť pozrieme na Bitcoin, jeho dominanciu a trhovú kapitalizáciu.

Bitcoin

Víkend bol celkom divoký, avšak divoký v zmysle poklesov. Bitcoin sa krátkodobo dostal dokonca pod úroveň 10 000 dolárov. Altcoiny to schytali ešte viac a od svojich TOP-ov zaznamenali až 40 – 50% korekciu. Bitcoin sa drží statočnejšie, ale aj on sa jednoznačne nachádza v korekčnej štruktúre, ktorá bude ďalej pokračovať. Bearish scenár je aktívny a momentálne máme dve najviac pravdepodobné možnosti:

1) Možnosť – Klasická ABC korekcia

O nej so hovoril už minulý týždeň ako formu bearish scenáru. Klasická ABC korekcia sa skladá z 3 vĺn. Pri tejto anotácii by sme sa momentálne mali nachádzať už vo vlne C s finálnym targetom okolo 8700 – 9100 dolárov. Takže aj keby prišlo ku ďalším poklesom, tak by to nebolo výsledkom manipulácie či veľrýb, ale klasickej korekcie.

2) Možnosť – triangel

Druhou možnosťou, ktorú môžeme sledovať je formácia vo forme trianglu. Obidve možnosti na grafe by som zhrnul asi takto (pozrite na graf). Ako som to písal už v minulých analýzach, trading je o tzv. ,,checkpointoch.“ My ako traderi musíme ísť vždy krok po kroku a vnímať to, čo nám daný graf ukazuje. V momentálnej situácii môžeme jednoznačne povedať, že sa nachádzame v korekcii. Rovnako môžeme jednoznačne povedať, že korekcia ešte nie je dokončená a bude pár dní a možno aj týždňov pokračovať. To čo však nevieme jednoznačne povedať je to, či je to korekcia v rámci trianglu, alebo ABC korekcia. O tom práve rozhodne najbližší checkpoint. A ten je práve to či sa dokážeme dostať nad pivot potenciálneho trianglu. Ak sa Bitcoin dokáže dostať znova do horných štruktúr, tak sa jedná jednoznačne o triangel. Momentálne musíme len počkať.

Kapitalizácia

Pri kapitalizácii je situácia jasnejšia a tam uvažujem nad klasickou ABC korekciou. Zachytil nás silný support, ktorý som avizoval už pred začatím korekcie. V danej zóne sa nachádza niekoľko support zón, ako napríklad volume gap, pivot trianglu, či supportová hladina samotná. Rovnako v danej zóne vychádza aj 0.786 fibo extension AB. Daný support nás teda zatiaľ drží a zaznamenali sme odraz. Aby sme mohli uvažovať o dokončení korekcie, tak potrebujeme zamietnutie a vlnkovanie smerom nahor. Graf musí začať tvoriť vyššie minimá a vyššie maximá.  Zatiaľ je ešte príliš skoro na to, aby sme mohli potvrdiť otočenie trendu.

Dominancia Bitcoinu

Momentálne sa blížime k mojej finálnej zóne 69,55%, kde by mohol nastať pokles. Ako som na túto zónu prišiel? Jednoznačne sa nachádzame vo vlne č.3, ktorá vždy musí dôjsť na minimálne 1:1 extension projekcie vlny 1 a 2 a to je práve na tejto hladine. Ako bonus je v týchto hladinách silná rezistencia ešte z roku 2018.Takže toto je zóna, kde by dominancia mohla začať stagnovať. Avšak prítomnosť týchto 2 faktorov nám nezaručuje otočenie dominancie. Dáva nám však zvýšenú pravdepodobnosť.

Zhrnutie

Keď zhrniem tieto 3 základné grafy, tak kapitalizácia vyzerá najlepšie z dôvodu, že jej korekcia by už pokojne mohla byť dokončená. Dominancia je v silnej rezistencii a z toho teda môžem urobiť menší záver. Kapitál sa začne pomaly presúvať do altcoinov, ktoré sú totálne zničené, kapitalizácia začne rásť, dominancia klesať a Bitcoin sa zatiaľ rozhodne, akú formu korekcie vytvorí. Toto tvrdenie je zatiaľ veľmi odvážne, pretože si musíme počkať na potvrdenia a hlavne odmietnutie dominancie na daných hodnotách.

NEPREHLIADNITE! Od 1.7 do 31.7. sme pre vás pripravili výhodnú zľavu -20% na všetky produkty Trader2.0. Ako bonus dostane každý klient ku kurzu aj 10 mincí so zápalanou šnúrou zdarma.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza altcoinov (16.7.): Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) a EOS

Andrej Kalvoda

Článok

zo dňa

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k trhu s kryptomenami. Najnovším členom zostavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, ktorý vám bude pravidelne prinášať pohľad na vysoko kapitalizované altcoiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

ETH/USDT

V minulé analýze jsme u ETH počítali s růstem až k 280 USD, odkud bude následovat pád. Přesně to se odehrálo, ale Ethereum bylo daleko slabší než jsem předpokládal, prorazilo support na 245 USD a dostalo se až na ceny kolem 200 USD.

Během včerejška potom následoval rychlý odraz a na denním grafu se vyformovala svíce, která běžně udává dno. Samotná svíce ale nic zásadního neznamená a budeme potřebovat potvrzení během dnešího a zítřejšího dne.

Aby si Ethereum udrželo své momentum, nemělo by propadnout pod cenu 215 USD, jinak hrozí propad na další minima, konkrétně bych sledoval ceny 192-185 USD.
Pokud se zvládneme udržet nad 215 dolary, očekávám v dalších dnech otestování důležitých úrovní na 251 a 260-263 USD.

LTC/USDT

U Litecoinu jsme v páteční analýze mluvili o pádu na cenu 84 USD, což se nyní ukázalo jako lokální dno, odkud se cena odrazila o 10% vzhůru. Stále na tomto grafu ale zůstává velké množství neotestovaných rezistencí.

To, co tedy nyní sleduju, je tedy možné vytvoření falling wedge (což by znamenalo ještě jednu vlnku dolů přibližně na 80 USD), odkud by přišel odraz a otestování minimálně 99-97 USD, v případě breaku této zóny bychom mohli vystřelit až na 111-113 USD. 

Pokud by Litecoin nezvládl vytvořit falling wedge, budu sledovat další supportní zónu 69-72 USD. 

EOS/USDT

EOS byl v posledních dnech jedním z nejkrvavějších coinů. Během včerejška ale dosáhl úrovní, které sleduju už delší dobu a odkud mi dává smysl odraz k vyšším cenovým hladinám.
Prvním důležitým bodem pro mě bude cena 4,8 USD, kam vychází rezistence struktury, a také 50% retracement trendového kanálu. 

Pokud se dokážeme dostat přes tuto úroveň, můžeme mířit až na další silnou zónu, která se nachází na 5,5 USD.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Prehľad trhu (16.7.): Zelený deň, Bitcoin aj altcoiny posilňujú

Avatar

Článok

zo dňa

od

prehlad-trhu-bitcoin

16.7.2019 – Cena Bitcoinu po včerajšom prudkom prepade posilnila a v zelených číslach je aj väčšina altcoinov. Tie však rastú zväčša pomalšie než BTC.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín posilnil o 5,5% a aktuálne sa obchoduje za takmer 10 800 dolárov. Oproti minulému utorku je to však stále o 14 percent menej.

Ethereum

Cena Ethereum posilnila voči doláru o tri percentá na necelých 230 dolárov. Ethereum však z týždenného pohľadu stráca stále obrovských 27 percent voči doláru a 15 percent v pare s Bitcoinom.

eth

XRP (Ripple)

Hodnota XRP posilnila z TOP3 kryptomien najmenej – len  o jedno percento na 0,315 USD. Za týždeň je XRP v mínuse 21 percent voči doláru a 8,5% v páre s Bitcoinom.

xrp

Top skokani a prepadáky

Top skokanmi posledného dňa sú ICON (+22%), Ox (+15%), NEM (+15%), Cosmos (+12%) a Bitcoin SV (+11,5%),, ktorým sa podarilo zaznamenať dvojciferný percentuálny rast voči doláru. Za zmienku však stojí aj rast Bitcoin Cash (+9,5%), Monero (+8%) či Tezos (+8%).

V červených číslach v pare s Bitcoinom skončili napríklad XRP (-4%), EOS (-4%), Binance Coin (-5%), Tron (-4%) či Chainlink (-6%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla oproti včerajšku o 12 miliárd na 288 miliárd amerických dolárov. Dominancia Bitcoinu medzitým narástla na 66,5% čo je o ďalších 0,8% viac než včera. Odskákali si to najmä menšie altcoiny, ktoré zažili ďalší výrazný prepad.

Volume trhu je na hodnote 68 miliárd dolárov. Z toho tvorí 21 miliárd obchodovanie s Bitcoinom. Onchainfx.com uvádza reálne volume Bitcoinu 1,9 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Čítať ďalej

Analýzy

LIVE: Naživo rozbor Bitcoinu a altcoinov (15.7.)

Avatar

Článok

zo dňa

od

live-video-jakub

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto videu sú výhradne informačného chaterkateru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. 

Hlavný analytik Nexaltic Capital Ing. Jakub Kraľovanský, ktorého môžete poznať aj vďaka tradičným analýzam Bitcoinu pre Kryptonovinky (každý utorok a štvrtok), sa dnes večer opäť v tradičnom živom vysielaní na YouTube od 21.00hod pozrie na Bitcoin a zhruba 20 popredných kryptomien podľa trhovej kapitalizácie.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-