Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano spúsťa projekt Atala. Môže sa dostať k 15 miliónom poľnohospodárov

Článok

Cardano ADA
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generálny riaditeľ spoločnosti IOHK a zakladateľ kryptomeny Cardano Charles Hoskinson oznámil spustenie Atala, blockchainoveho projektu, ktorý má pomôcť vládam v rozvojových krajinách pri budovaní systémov hlasovania, registrácie majetku a dodávateľského reťazca.

Charles Hoskinson oznámil túto novinku 30. apríla, pričom uviedol, že ide o podobné riešenie aké ponúka Hyperledger Fabric od spoločnosti IBM. Kým produkt IBM sa však zameriava na veľké spoločnosti, Atala má slúžiť v rozvojových oblastiach a jej cieľom je dosiahnuť adaptáciu kryptomien.

Atala bude slúžiť ako rámec pre vlády, ktoré chcú vybudovať digitálny systém pre verejné statky a dodávateľské reťazce. Využitie môže nájsť aj pri zostavovaní registra majetku či v hlasovacom systéme. Atala podľa Hoskinsona ponúka vládam možnosť vybudovať produkt pre koncových užívateľov.

Systém je ideálny pre vlády v rozvojových krajinách, predovšetkým v Afrike. Atala najprv využije už podpísanú spoluprácu s etiópskou vládou pri budovaní platobného systému v hlavnom meste Addis Abebba. Svoj framework následne chce zaviesť do ďalších afrických krajín, čím im pomôže preskočiť do novej éry digitalizácie (spolupráce sú už údajne dohodnuté). Mimochodom len Etiópia má 105 miliónov obyvateľov.

,,Jediný spôsob, ako môžeme dostať 15 miliónov poľnohospodárov v Etiópii do podobného systému kryptomien, je najprv dostať ich do systému dodávateľského reťazca. Poľnohospodári musia byť v systéme poľnohospodárskeho reťazca, aby dodržiavali medzinárodné mandáty. Mnohí z týchto ľudí nechcú používať kryptomeny, ale akonáhle sú v dodávateľskom reťazci, sú už v sieti. A ak je to napríklad sieť, ktorá je interoperabilná s Cardano, môžeme vytvoriť produkt, ktorý sa dotkne 15 miliónov ľudí,načrtol Hoskinson v rozhovore pre Forbes spôsob, akým sa chce Cardano dostať k bežným ľudom.

Zdroj: forbes.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.