Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Cena Bitcoinu stále atakuje svoje historické maximá popri tom, ako sa naň čoraz viac sústredia americké vládne orgány a aj Wall Street. Ethereum spustilo svoju novú generáciu a Polkadot označujú za jeho potenciálneho „zabijaka“. Prinášame vám prehľad top správ týždňa zo sveta kryptomien. 

Bitcoin

Cena Bitcoinu tento týždeň atakovala svoje historické maximá a na viacerých burzách sa už nové ATH dokonca vytvorilo, no ak zohľadníme aj infláciu, tak Bitcoin je od svojich maxím ešte nejakú tú „tisícku” vzdialený. A platí to aj o zlate. Ak by vás zaujímalo, akú cenu musia dosiahnuť tieto dve aktíva, aby sme mohli hovoriť o ich najvyššej cene v histórii pri zohľadnení vplyvu inflácie, otvorte si tento článok.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

S výraznou pozornosťou kryptomenových médií sa stretla informácia o plánoch S&P Dow Jones Indices (DJI) spustiť v úvode roka 2021 vlastný kryptomenový index. Pre kryptomeny by to znamenalo predovšetkým podčiarknutie toho, že sa stávajú rešpektovaným trhom, nakoľko DJI prevádzkuje aj slávne indexy S&P500 či S&P100, na ktorých základoch sú postavené viaceré populárne ETF.

Že záujem o Bitcoin zo strany inštitúcii graduje potvrdzujú aj správy z úvodu týždňa, kedy sme sa dozvedeli o žiadosti podanej na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) zo strany spoločnosti Guggenghem, ktorá chce získať povolenie, aby mohla 10% zo svojho fondu o hodnote takmer 5 miliárd dolárov investovať do Bitcoinu. Podrobnejšie sme sa téme venovali tu.

Ponzi schéma PlusToken, ktorá mala podľa všetkého počas roku 2019 najväčší vplyv na cenových výkyvoch Bitcoinu, by zrejme už nemala mať na trh ďalší negatívny dopad. Väčšina jej zakladateľov je totiž už za mrežami a kryptomeny v hodnote okolo 4 miliárd dolárov, ktoré zadržali čínske úrady, sa do značnej miery predali. Ak chcete vedieť viac, písali sme o tom tu.

V súvislosti s Čínou sme vás tento týždeň informovali aj o problémoch bitcoinových ťažiarov v provincii Yuann, kde hrozí, že sa nedostanú k elektrickej energii. To by mohlo výrazne ovplyvniť hashrate Bitcoinu, nakoľko táto provincia generuje väčšiu výpočtovú silu pri ťažbe BTC než napríklad celé USA. Viac sa dozviete tu.

Šéf amerického regulátora mien Brian Brooks, ktorý jen známy svojim pozitívnym názorom na Bitcoin, upokojil kryptomenovú komunitu vyhlásením, že nikto sa nechystá Bitcoin zakázať. Naznačil však, že v dohľadnej dobe sa môžu kryptomeny dočkať výrazných regulácii.

Spoločnosť Grayscale opäť výrazným spôsobom propaguje investovanie do Bitcoinu. V najsledovanejších amerických televíziách totiž vysiela reklamu, v ktorej ľudia vymieňajú svoje zlaté rezervy za Bitcoin. Ak by ste chceli vedieť o tejto reklame viac a samozrejme si ju aj pozrieť, kliknite sem.

Raoul Pal stojaci za firmami Global Macro Investor a Real Vision je presvedčený, že rok 2021 bude patriť Bitcoinu. Z tohto dôvodu doňho preinvestoval drvivú väčšinu svojho portfólia. Očakáva, že aj pri konzervatívnom scenári by mohla jeho cena stúpnuť nad 150 tisíc dolárov. Ak vás zaujíma viac, písali sme o tom tu.

Optimistom v súvislosti s Bitcoinom je aj šéf najväčšieho správcovského fondu na svete BlackRock Larry Fink, ktorý po boku predsedu britkej centrálnej banky Bank of England vyhlásil, že z Bitcoinu sa môže vyvinúť veľký globálny trh.

Rešpektovaný investor Paul Tudor Jones opäť po čase hovoril o Bitcoine, pričom uviedol, že jeho cena je vzhľadom na veľkosť ostatných trhov “zlá”, čím naznačil, že má ešte veľký potenciál výrazne rásť na svojej hodnote.

Netrvalo to dlho a profesor Nouriel Roubini známy aj ako Mr. Doom opäť hovoril o Bitcoine. Tentokrát však neváhal vyhlásiť, že má absolútne nulovú hodnotu. Ak vás zaujíma, čo Bitcoinu vyčíta, otvorte si tento článok.

Šéf PayPal Dan Schulman si myslí, že jediná cesta vpred pre kryptomeny vedie cez regulácie. Popri tom vychválil svoju firmu v tom, že v tomto smere robí azda najviac zo všetkych. Tieto vyhlásenia sa pochopitelne nestretli s pozitívnou reakciou značnej časti komunity.

Altcoiny

1.December 2020 sa stal významným míľnikom pre ekosystém Ethereum, pretože od tohto dátumu je oficiálne spustená nová generácia tohto blockchainu s názvom Ethereum 2.0, ktorá funguje na konsenze Proof of Stake. Ak chcete vedieť, čo čaká Ethereum v najbližšom období a kedy by mohli byť dokončené ďalšie dôležité fázy, tejto téme sme sa venovali v tomto článku.

Čoraz väčšiu pozornosť na seba púta kryptomena Polkadot, ktorá je niektorými jej fanúšikmi označovaná aj za potenciálneho zabijaka Ethereum. O budúcnosti Polkadot aj v súvislosti so súperením s Ethereum hovoril zakladateľ tohto blockchainu Gavin Wood. Ak vás zaujíma viac, kliknite sem.

Už v najbližšom období by sa malo Cardano dočkať ďalšej dôležitej aktualizácie v súvislosti s fázami Goguen a Voltraire, ktorá umožní uzamykanie tokenov, čo je nevyhnutná súčasť toho, aby mohla komunita decentralizovaným spôsobom rozhodovať o budúcnosti tohto projektu. Podrobnosti sa dočítate tu.

Stablecoiny by mohli mať vážny problém. V americkom kongrese sa totiž objavil zákon, ktorý by mohol výrazným spôsobom ohroziť ich prevádzku. Ak o ňom chcete vedieť viac, otvorte si tento článok.

Nuž a na záver generálny riaditeľ Ripple Net (XRP) Asheesh Birla povedal, že bitcoinový maximalizmus je na konci. ,,Myslím si, že dni, kedy ľudia verili, že Bitcoin je jediný, sú na konci. Myslím si, že je jasné, že bude existovať množstvo digitálnych aktív a bude existovať omnoho viac tradičných aktív, ktoré budú tokenizované ako digitálne aktíva,” vyhlásil počas podcastu pre Lend Academy.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.