Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Fond v hodnote $5 miliárd chce investovať do Bitcoinu. SEC žiada o povolenie

Článok

Bitcoin raketa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V čase, kedy sa cena Bitcoinu opäť vyšplhala nad 18 tisíc dolárov a približuje sa svojim tohtoročným ale aj historickým maximám, sa objavili ďalšie správy podčiarkujúce skutočnosť, že o Bitcoin sa zaujíma čoraz viac inštitúcii.

Trend inštitucionálneho záujmu podľa čoraz viac analytikov odlišuje súčasný býčí trh od tých predchádzajúcich. Všetky predošlé boli totiž poháňané najmä retailovým kapitálom, čo sa odzrkadľovalo aj na obrovskej volatilite počas rastového cyklu. Ten nový až taký volatilný možno nebude, pretože je poháňaný kapitálom a peniazmi skúsených obchodníkov, ktorí kontrolujú desiatky miliónov dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Najnovším príkladom je investičný fond spoločnosti Guggenghem s názvom Macro Opportunities Fund, ktorý podal v piatok na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) žiadosť o povolenie expozície do Bitcoinu až do výšky 10% svojej spravovanej hodnoty.

,,Fond firmy Guggenghem Marco Opportinities Fund v hodnote 5 miliárd dolárov chce investovať do Bitcoinu. V piatok podal žiadosť na SEC, ktorá mu umožní investovať až 10% svojho fondu do $GBTC. 10% investícia by mala hodnotu 487 miliónov dolárov a bola by o 200 miliárd dolárov väčšia, než ich druhá najvyššia pozícia,” upozornil technologický výskumník Kevin Rooke.

My musíme pre úplnosť informácie uviesť, že žiadosť o povolenie investovať až 10% spravovaných financií do Bitcoinu nemusí automaticky znamenať, že fond tak aj urobí. Možné je, že investuje napokon len jedno či dve percentá. Tak či onak sa to javí byť ako ďalšia pozitívna správa pre Bitcoin.

Informácie tohto typu majú na trh s Bitcoinom dvojaký vplyv. V prvom rade výrazne ovplyvňujú trhový sentiment, čiže dobrú náladu v súvislosti s Bitcoinom, čo motivuje aj ďalších investorov zaujímať sa o tento segment. Nuž a samozrejme samotná kúpa bitcoinov v hodnote desiatok či stoviek miliónov dolárov vplýva razantným spôsobom na jeho cenu.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.