Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf regulátora Brian Brooks: Nikto neplánuje zakázať Bitcoin

Článok

Brian Broks Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Brian Brooks, ktorý stojí na čele Amerického kontrolóra meny (OCC), sa pokúsil upokojiť kryptomenovú komunitu vyhlásením, že nikto sa nesnaží “zabiť Bitcoin”. Regulácie, ktoré sa navrhujú, majú naopak podľa jeho tvrdení zabezpečiť bezproblémovú integráciu tejto kryptomeny do amerického finančného systému.

Brian Brooks, ktorý v minulosti pracoval pre Coinbase, a skrz OCC umožnil federálnym bankám poskytovať klientom kryptomenové služby a tiež ponúkať bankové služby firmám, ktoré prevádzkujú stablecoiny, hovoril o tejto téme v relácii CNBC s názvom Squawk Box.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Našim cieľom je, aby sme to spravili správne. Zameriavame sa na to, aby sme to “nezabili” (neublížili novovznikajúcemu systému), no zároveň je pre nás rovnako dôležité, aby sme vybudovali sieť za bitcoinom a ostatnými kryptomenami, ktorá umožní ochranu pred praním špinavých peňazí a financovaním terorizmu,” vyhlásil.

Brooks je šéfom OCC od apríla 2020. Tento regulátor spadá pod kontrolu Ministerstva financií, ktoré aktuálne vedie Steven Mnuchin. To však už dlho platiť nebude, nakoľko po vymenovaní Joea Bidena za nového amerického prezidenta zasadne do tohto úradu nová osoba, ktorou podľa všetkého bude Janet Yellenová. Tá v minulosti počas vlády Baracka Obamu viedla FED (americká centrálna banka) a smerom k Bitcoinu sa vyjadrovala negatívne.

Podľa šéfa zmenárne Coinbase Briana Armstronga však chce odchádzajúci Minister financií Steven Mnuchin ešte stihnúť schváliť zákon, ktorý by nariaďoval kryptomenovým zmenárňam a burzám identifikáciu peňaženiek pri odosielaní kryptomien z týchto platforiem (museli by ste uviesť údaje o držiteľovi peňaženky, kde kryptomeny prevádzate). To by mohlo kryptomenám potenciálne výrazne ublížiť, nakoľko identifikácia niektorých peňaženiek je prakticky nemožná (napr. ak by ste poslali krypto na nejaký smart kontrakt) a zároveň by tento akt dosť výrazne ohrozil anonymnú podstatu kryptomien. Na CNBC sa preto Brooksa spýtali, či môže Mnuchin tento zákon ešte stihnúť presadiť.

Brooks na túto otázku neodpovedal priamo, no uviedol, že do konca funkčného obdobia Donalda Trumpa sa dočká bitcoinová komunita ešte niekoľkých údajne pozitívnych správ. ,,Niektoré z nich budú súvisieť s bankami, ktoré sa pripájajú k blockchainu, iné z hľadiska objasnenia podstaty týchto aktív,” uviedol. ,,Nikto ale nebude zakazovať bitcoiny. Nikto sa nechystá zakázať niektoré z týchto prelomových technológii,” doplnil na záver.

Z uvedeného teda vyplýva, že podľa všetkého sa už v dohľadnej dobe dočkáme zásadných informácii súvisiacich s tým, ako budú americká vláda a jej regulátori v budúcnosti pristupovať ku kryptomenám na čele s Bitcoinom.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.