Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf regulátora Brian Brooks: Nikto neplánuje zakázať Bitcoin

Článok

Brian Broks Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Brian Brooks, ktorý stojí na čele Amerického kontrolóra meny (OCC), sa pokúsil upokojiť kryptomenovú komunitu vyhlásením, že nikto sa nesnaží “zabiť Bitcoin”. Regulácie, ktoré sa navrhujú, majú naopak podľa jeho tvrdení zabezpečiť bezproblémovú integráciu tejto kryptomeny do amerického finančného systému.

Brian Brooks, ktorý v minulosti pracoval pre Coinbase, a skrz OCC umožnil federálnym bankám poskytovať klientom kryptomenové služby a tiež ponúkať bankové služby firmám, ktoré prevádzkujú stablecoiny, hovoril o tejto téme v relácii CNBC s názvom Squawk Box.

,,Našim cieľom je, aby sme to spravili správne. Zameriavame sa na to, aby sme to “nezabili” (neublížili novovznikajúcemu systému), no zároveň je pre nás rovnako dôležité, aby sme vybudovali sieť za bitcoinom a ostatnými kryptomenami, ktorá umožní ochranu pred praním špinavých peňazí a financovaním terorizmu,” vyhlásil.

Brooks je šéfom OCC od apríla 2020. Tento regulátor spadá pod kontrolu Ministerstva financií, ktoré aktuálne vedie Steven Mnuchin. To však už dlho platiť nebude, nakoľko po vymenovaní Joea Bidena za nového amerického prezidenta zasadne do tohto úradu nová osoba, ktorou podľa všetkého bude Janet Yellenová. Tá v minulosti počas vlády Baracka Obamu viedla FED (americká centrálna banka) a smerom k Bitcoinu sa vyjadrovala negatívne.

Podľa šéfa zmenárne Coinbase Briana Armstronga však chce odchádzajúci Minister financií Steven Mnuchin ešte stihnúť schváliť zákon, ktorý by nariaďoval kryptomenovým zmenárňam a burzám identifikáciu peňaženiek pri odosielaní kryptomien z týchto platforiem (museli by ste uviesť údaje o držiteľovi peňaženky, kde kryptomeny prevádzate). To by mohlo kryptomenám potenciálne výrazne ublížiť, nakoľko identifikácia niektorých peňaženiek je prakticky nemožná (napr. ak by ste poslali krypto na nejaký smart kontrakt) a zároveň by tento akt dosť výrazne ohrozil anonymnú podstatu kryptomien. Na CNBC sa preto Brooksa spýtali, či môže Mnuchin tento zákon ešte stihnúť presadiť.

Brooks na túto otázku neodpovedal priamo, no uviedol, že do konca funkčného obdobia Donalda Trumpa sa dočká bitcoinová komunita ešte niekoľkých údajne pozitívnych správ. ,,Niektoré z nich budú súvisieť s bankami, ktoré sa pripájajú k blockchainu, iné z hľadiska objasnenia podstaty týchto aktív,” uviedol. ,,Nikto ale nebude zakazovať bitcoiny. Nikto sa nechystá zakázať niektoré z týchto prelomových technológii,” doplnil na záver.

Z uvedeného teda vyplýva, že podľa všetkého sa už v dohľadnej dobe dočkáme zásadných informácii súvisiacich s tým, ako budú americká vláda a jej regulátori v budúcnosti pristupovať ku kryptomenám na čele s Bitcoinom.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne