Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nouriel Roubini opäť tvrdí, že Bitcoin má $0 hodnotu

Článok

Nouriel Roubini
Nouriel Roubini

 Len nedávno sme písali o tom ako najznámejší kritik Bitcoinu profesor Nouriel Roubini z New Yorskej univerzity známy aj ako „Mr. Doom“ (pretože úspešne predikoval finančnú krízu z roku 2008), čiastočne zmenil názor na Bitcoin, keďže mu pripísal vďaka jeho algoritmu, ktorý zaručuje jeho obmedzený počet, “určitú hodnotu”.

Aktuálne to však vyzerá tak, že sám svoje nedávne vyhlásenie z rozhovoru pre Yahoo Finance spochybnil. Na Twitteri sa totiž vyjadril k Bitcoinu v sérii “tweetov“, z ktorých jasne vyplýva, že mu pripisuje doslova nulovú hodnotu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Roubini skonštatoval, že bitcoiny, ktoré do svojho portfólia zaradili inštitucionálni či retailoví investori sú bezcenné, pretože nemajú žiadnu vnútornú hodnotu. Zároveň skonštatoval, že Bitcoin je vysoko manipulovaný a že má extrémnu volatilitu.

,,Bitcoin nezohráva v portfóliách inštitúcii a retailu žiadnu úlohu. Nie je menou, nie je to zúčtovacia jednotka, nie je schopný škálovania ako platobný prostriedok a je mimoriadne volatilnou zásobou hodnoty. Je silno manipulovaný. Pozrite sa na vyšetrovanie Bitfinexu zo strany amerických orgánov,” uviedol.

Pokiaľ ide o hodnotu Bitcoinu, spochybnil ju aj konštatovaním, že Bitcoin neposkytuje žiadnu užitočnosť a ani nejaký druh príjmu, napr. dividendu, ako to robia iné typy aktív. Investovanie do Bitcoinu preto prirovnal návšteve zmanipulovaného kasína, v ktorom sú všetky šance na úspech postavené proti vám.

Portál Cryptoslate usúdil, že Roubini názor o manipulácii Bitcoinu odôvodňuje tým, že z jeho pohľadu je trh nastavený tak, aby z neho prosperovali len veľryby a burzy, pričom bežní investori vždy prerobia.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.