Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prevádzkovateľ S&P500 indexu spustí vlastný kryptomenový index

Článok

Bitcoin Wall Street
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Prevádzkovateľ S&P500 Indexu, S&P Dow Jones Indicies (DJI), teda spoločnosť, ktorú spoločne vlastnia traja finanční giganti S&P Global, CME Group a News Corp, pravdepodobne už v úvode roka predstaví debutový index pre kryptomeny, vďaka čomu sa digitálne aktíva opäť výraznejšie priblížia Wall Street.

V tlačovej správe k tejto novinke označila firma S&P Dow Jones Indicies kryptomeny na čele s Bitcoinom za rozvíjajúcu sa triedu aktív, ktorá upútala ich pozornosť. Index, ktorý pripravia, by mal údajne pokrývať až 550 kryptomien.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Vzhľadom k tomu, že sa digitálne aktíva, ako sú kryptomeny, stávajú rýchle sa rozvíjajúcou triedou aktív, nastal čas pre nezávislé, spoľahlivé a užívateľsky prívetivé metriky (tohto sektora)“ uviedol v tlačovej Peter Roffman, ktorý je globálnym vedúcim pre inovácie a stratégie v S&P DJI. ,,Sme nadšení, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou Lukka, ktorá je lídrom v spracovaní digitálnych dát, ktorá prinesie viac transparentnosti v tomto rodiacom sa sektore.”

Šéf Lukka Robert Materazzi sa na spoluprácu teší a verí, že posunie kryptosektor opäť bližšie k masovej adopcii: ,,Naša spolupráca s S&P DJI je ďalším míľnikom, ktorý preklenuje priepasť medzi ekosystémom kryptomien a tradičnými finančnými službami. V rýchlo sa rozvíjajúcom odvetví je zásadné, aby sa stavalo na inštitucionálnych štandardoch a na práci s vysoko rešpektovanými značkami, ako je S&P DJI. Naša firma je nadšená, že pomôže riadiť neustále nové inovácie v spolupráci s DJI.”

Táto novinka dozaista pôsobí na prvý pohľad pre kryptomeny veľmi pozitívne, no je nutné dodať, že údajný počet kryptomien, ktoré majú byť zaradené do indexu, je priam šokujúci. 550 rôznych digitálnych aktív znamená zahrnutie aj projektov, ktoré majú minimálnu šancu na reálny úspech a mnohé z nich pravdepodobne už vo vývoji ani nepokračujú. Až čas teda ukáže, či bolo zvolenie takéhoto vysokého počtu kryptomien pre index dobrým nápadom.

Ako bolo spomenuté už vyššie, DJI prevádzkuje rešpektované indexy, od ktorých sa odrážajú ETF umožňujúce investovať napríklad do 500 najhodnotnejších spoločnosti obchodujúcich na amerických burzách (S&P500). Ak by ste chceli vedieť viac ako indexoch S&P500 a DOW JONES, pozrite si zaujímavé video z dielne YouTube kanálu Zaujalo ma:

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.