Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Raoul Pal: Inštitúcie môžu vyhnať cenu do roka nad $250 000

Článok

Raoul Pal
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ a generálny riaditeľ firiem Global Macro investor a Real Vision Raoul Pal povedal, že do novembra 2021 by mohol Bitcoin dosiahnuť hodnotu 150 tisíc dolárov a to by bol len konzervatívny scenár. V prípade toho optimistickejšieho hovorí až o čiastke 250 000 USD za 1 BTC.

Raoul Pal tvrdí, že súčasný rozbiehajúci sa bitcoinový bullrun je zásadne odlišný od toho z roku 2017, pretože kým v onom období prispievali k rastu ceny Bitcoinu najmä retailoví investori, v súčasnosti je trh poháňaný najmä inštitúciami.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Nikdy predtým som nevidel trh s takouto nerovnováhou medzi ponukou a dopytom,” poukázal na makroekonomický faktor, ktorý hrá v prospech Bitcoinu. Dopyt ovplyvnili najmä akvizície firiem PayPal či Square, ktoré si osvojujú kryptoslužby a sú hlavnými katalyzátormi rastu.

Raoul Pal tvrdí, že pre Bitcoin sa vyvíja pozitívne aj ekonomická situácia vo svete. Hoci nádej na spomalenie šírenia koronavírusu alebo jeho úplne zastavenie dávajú nové správy o vyvinutých vakcínach, hospodárske dôsledky na svetové ekonomiky sa ešte len dostavia. V konečnom dôsledku to bude znamenať to, že ekonomiky získajú ďalšie finančné stimuly v podobe “tlačenia” nových peňazí, čo bude hrať do karát najmä Bitcoinu, ktorý bude na rozdiel od fiatových mien vďaka svojej obmedzenej ponuke čoraz vzácnejší.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.