Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Pokladot nemusí byť zabijakom Ethereum, tvrdí Gavin Wood

Článok

Gavin Wood Polkadot
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomenou, ktorá je svojim potenciálom a tiež spôsobom, ako má fungovať, čoraz viac porovnávaná s Ethereum, respektíve s jeho budúcou generáciou Ethereum 2.0, je Polkadot (DOT). K budúcnosti tejto kryptomeny sa najnovšie vyjadril aj jej zakladateľ Gavin Wood.

Gavin Wood hovoril o Polkadot a Ethereum v rámci podcastu s Laurou Shin, v ktorom uviedol, že tieto dva blockchainy môžu úspešne koexistovať aj popri sebe bez toho, aby musel v konečnom dôsledku jeden z nich zvíťaziť . Domnieva sa totiž, že blockchainový ekosystém je dostatočne veľký pre oba protokoly a Polkadot je prakticky “stávkou proti blockchainovému maximalizmu.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Wood zároveň naznačil, že Ethereum je v očiach mnohých vnímané ako jediný smartblockchain, čo je podľa neho idea, ktorú nikdy nepochopil. ,,Pokiaľ sa stane Ethereum reťazcom, ktorý bude premostiteľný, myslím si ,že existuje veľmi dobrá šanca, že Polkadot a Ethereum budú šťastne koexistovať,” uviedol.

Samotný Polkadot je pritom budovaný ako “sieť sieti”, čo je častá formulka, ktorá sa spája s týmto projektom. Premostenie a konektivita sú dva kľúčové faktory, ktoré sú základnými tézami jeho ďalšieho vývoja.

Polakdot bol založený v roku 2016. Ide o viacreťazcový protokol interoperability, ktorý umožňuje prenos akéhokoľvek typu dát alebo aktív v rámci jeho komplexnej siete. Vďaka jeho aktívnemu vývoju ho niektorí jeho fanúšikovia označujú aj ako potenciálneho “zabijaka Ethereum”.

Vyjadrenia Wooda prichádzajú v čase, kedy Polkadot založil novú decentralizovanú alianciu pre financovanie. Medzi zakladajúcich členov patria aj Oracle sieť Chainlink, Tidal Finance, Plasm Network či Polkaswap.

Polkadot zároveň oznámil, že spúšťa program “tisíc validátorov”, ktorý má poskytnúť podporu jednotlivcom, ktorí budú chcieť spustiť svoj vlastný Polkadot node (uzol) s cieľom, aby sa počet validátorov dostal na 1000. Program čerpá z rovnakého programu, ktorý bol úspešne spustený na sesterskej sieti Polkadot s názvom Kusuma vo februári tohto roku. Kým počet uzlov (nodov) bol vo februári 180, teraz má sieť okolo 700 aktívnych validátorov a ďalších 393 čaká na zaradenie, čo naznačuje, že tento program mal veľký úspech.

Napriek tomu, že cez dve tretiny existujúcich DOT (kryptomena Polkadot) je aktuálne stakovaná, sieť má zatiaľ len 249 validátorov, čo naznačuje, že veľa účastníkov siete sa rozhodla siahnuť po službách tretích strán.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.