Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano: Update fázy Goguen umožní uzamykanie tokenov

Článok

cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Blockchain kryptomeny Cardano (ADA) čaká významná aktualizácia, ktorú si síce jej bežní užívatelia na prvý pohľad nevšimnú, no bude zásadným krokom pre celú platformu a povedie k dlho očakávanému príchodu smart kontraktov a natívnych aktív.

Aktualizácia súvisí s umožnením tzv. “uzamykania tokenov“, čo so sebou prinesie hlasovací mechanizmus, ktorý bude základným pilierom fázy s názvom Voltaire. Upgrade systému má pomenovanie Allegra a prebehne spoločne s integráciou ďalších metadát do siete.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Zamykanie tokenov, hoci z konsenzuálneho hľadiska pôjde o malú technickú zmenu, bude mať výrazný dopad na platformu, pretože ju pripraví na príchod smart kontraktov a na možnosť vytvárania natívnych tokenov na Cardano,” vysvetľuje portál Cryptoslate, ktorý dopĺňa, že najväčší vplyv bude mať na rozhodovacie procesy (vládu).

Cardanu prinesie schopnosť zaznamenať, že konkrétny token sa používa na konkrétny účet. Bude to obzvlášť dôležité, keď na Cardano bude existovať viac tokenov, pretože uzamknutie tokenov umožní vyhradiť určite tokeny na určite časové obdobie, aby získali určitú výhodu. Medzi tieto výhody patrí prevádzkovanie zložitých smart kontraktov či hlasovacie práva.

Prvýkrát by sa uzamknuté tokeny mali využiť v rámci hlasovacieho mechanizmu Voltaire pri hlasovaní o projekte Catalyst Fund2. Užívatelia, ktorí majú ADA a budú sa chcieť zúčastniť hlasovania, budú musieť svoje tokeny uzamknúť, aby mohli hlasovať. Uzamknuté tokeny budú predstavovať hlasovacie práva a preukážu, že majú určitý počet hlasov. Znamená to, že jednotlivci nebudú môcť prideliť viac hlasov než v skutočnosti majú a ani nebudú môcť hlasovať za protichodné myšlienky alebo duplikovať svoje hlasy.

Kým z pohľadu užívateľov prebehne upgrade bez zmeny, keďže aktualizáciu automaticky podporia peňaženky Deadalus aj Yoroi, prevádzkovatelia uzlov budú musieť túto aktualizáciu schváliť v podobe stiahnutia novej verzie kódu a overenia jeho fungovania.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.