Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

VIDEO: Grayscale vysiela v televízii reklamu, v ktorej sa ľudia zbavujú zlata, aby nakúpili Bitcoin

Článok

Reklama Grayscale
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Najvýznamnejšia inštitúcia hrajúca sa na poli kryptotrhu Grayscale Investments, ktorá má pod kontrolou už približne 500 000 BTC a sprostredkováva možnosť investície do Bitcoinu ďalším inštitucionálnym hráčom skrz jej produkt Bitcoin Grayscale Trust, odštartovala v televízii ďalšiu masívnu reklamnú kampaň na Bitcoin.

V skutočnosti pritom nejde o kampaň, ktorá by vysielala novo natočenú reklamu. Vznikla totiž už v máji 2019, no v onom čase sa šírila predovšetkým cez sociálne siete. Cena BTC bola v tom čase len na úrovni okolo 5400 dolárov a tak šéf Grayscale Barry Silbert tentokrát k novej kampani trefne poznamenal, že azda sa ich radami spred roka a pol inšpiroval aspoň niekto.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ďalšia dosahovo už výraznejšia kampaň s iným vizuálom sa rozbehla v lete 2020, no čelila kritike za jej spracovanie, ktoré pôsobilo trochu nudne a popri tom dostatočne nezmieňovala samotný Bitcoin. Okrem toho sa vysielala aj na televízií FOX News, z kadiaľ ju neskôr pre kontroverzné vyhlásenia v tejto televízií počas eskalovania napätia v súvislosti s protestmi v USA Grayscale radšej stiahla.

VIDEO: Reklama z mája 2020

Pôvodná reklama, ktorá teraz mieri do televízii, však uspokojí azda každého fanúšika Bitcoinu. Je totiž vtipná a mala by mať podľa všetkého najvýraznejší dosah na zákazníkov spomedzi všetkych reklám, ktoré boli doposiaľ v súvislosti s Bitcoinom v televíziách odvysielané. Jej hlavnou náplňou je porovnávanie Bitcoinu so zlatom, respektíve ilustrácia toho, ako sa všetci investori ponáhľajú predať svoje zlato, aby si zaň mohli kúpiť Bitcoin.

VIDEO: Teraz vysielanú reklamu si môžete pozrieť tu: 

Túto kampaň okomentoval aj Mike Novogratz, ktorý je šéfom Galaxy Digital. Uviedol, že ide o peknú reklamu so zaujímavou myšlienkou, no domnieva sa, že rast Bitcoinu poháňajú iné stimuly než to, že by rástlo vďaka preinvestovaniu zlatých úspor. Každopádne Grayscale pochválil za to, že ide o firmu, ktorá sa stala funkčnou alternatívou pre neexistujúci Bitcoin ETF, ktorý stále nezískal schválenie Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC). Inak povedané, priniesla na trh regulovaný produkt, ktorý umožňuje inštitúciám pohodlne a bezpečne investovať do kryptomien bez toho, aby sa museli trápiť bezpečnosťou ich úschovy a v rámci toho, že je legislatívne všetko v absolútnom poriadku v súlade s platnými zákonmi (nehovoriac o potenciálnych daňových výhodách pre inštitúcie na rozdiel od priamej kúpy BTC).

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.