Čoraz viac analýz sa analytikov naznačuje, že Bitcoin vstúpil definitívne do nového bullrunu. Medzitým stúpa aj jeho bezpečnosť, pretože ťažiari sa snažia viac, než kedykoľvek predtým. Prinášame vám tradičný víkendový súhrn TOP správ zo sveta kryptomien.
Bitcoin
Bezpečnosť siete Bitcoinu, ktorú reflektuje takzvaný hashrate, teda celková výpočtová sila vynaložená pri jeho ťažení, dosiahla v priebehu týždňa ďalší rekord. Podrobnejšie sme sa téme venovali tu.
Z búrz odchádza čoraz viac bitocinov, čo sa javí byť pre Bitcoin ako výborný signál. Čoraz viac ľudí totiž dôveruje jeho dlhodobému držaniu a nie je pripravených na jeho okamžitý predaj. Zároveň stým znižuje ponuka bitcoinov, ktoré sa dajú kúpiť. Vyplýva to z dát firmy Glassnode. Téme sme sa venovali tu.
Analytici z Bloomberg na čele s Mikeom McGloneom si myslia, že rast bitcoinu zastaví len nepredvídateľná udalosť. ,,Muselo by sa stáť niečo veľmi nepredvídateľného, aby cena Bitocinu prestala rásť a Bitcoin prestal robiť to, čo robí v priebehu posledného desaťročia,” uviedol McGlone. ,,Metriky adopcie zostávajú veľmi priaznivé s ohľadom na jedinečný atribút bitcoinu s fixným limitom jeho celkovej ponuky.”
Trader PlanB, ktorý je autorom populárneho S2F modelu, si myslí, že Bitcoin definitívne potvrdil vstup do nového bullrunu. Potvrdzujú mu to čísla týkajúce sa RSI, teda “relatívneho indexu sily”, ktorý nápadne pripomína rok 2016, kedy začal predchádzajúci býčí trh. Viac sa dozviete v tomto článku.
Nielen PlanB to vidí s bullrunom pozitívne. K podobným záverom ale na základe iných predpokladov a podobností s rokom 2016 dospeli aj spoločnosť Grayscale a tiež sledovaný Twitter účet ChartsBTC. Čítajte tento článok.
Anthony Pompliano je presvedčený, že Bitcoin do konca tohto desaťročia dobehne v kapitalizácii zlato. Ak by sa tak stalo, musel by pri súčasnej kapitalizácii zlata dosiahnuť ešte 40-násobok svojej hodnoty.
Michael Goldstein si myslí, že reálna hodnota mnohých bitcoinov je medzi 100 000 až miliónmi dolárov. Zakladá to na predpoklade, že až pri takýchto cenách by ich majitelia boli ochotní predať ich. Téme sme sa viac venovali tu.
Robert Kyiosaki varuje ľudí, že by už nemali dlho otáľať s tým, či sa rozhodnú investovať do tzv. bezpečných prístavov. Očakáva totiž, že banková kríza je predo dvermi a nebude to vôbec pekné. Viac sa dozviete tu.
Altcoiny
Líder kryptomeny Ehtereum Vitalik Buterin priznal, že podcenil náročnosť vývoja generácie Etheruem 2.0, s ktorou súvisí prechod na staking a Proof of stake konsenzus. Buterin taktiež vysvetlil ako vníma Ethereum a to, že túto kryptomenu nemožno porovnávať s Bitcoinom. Viac sa dočítate tu.
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Je bezpečnosť Ethereum voči potenciálnemu 51% útoku v ohrození? Nový návrh, ktorý počíta s výrazným znížením inflácie Etherov do obehu podľa niektorých ťažiarov tejto kryptomeny naozaj ohrozí jej bezpečnosť, ak sa presadí a stane sa realitou. Téme sme sa venovali v tomto článku.
Počuli ste už niekedy o kryptomene Algorand? Viete, v čom je tento projekt zaujímavý a že za ním stojí Silvio Micali, ktorý je držiteľom Turingového ocenenia za položenie základov modernej kryptografie založenej na verejnom kľúči z roku 2012? Prečítajte si náš článok.
IOTA má za sebou úspešný update s názvom Chrystalis, ktorý sa označuje aj ako upgrade na IOTA 1.5. Ide o medzistupeň pred odstránením koordinátora, ktorý je centralizovaným bodom tohto projektu a zabezpečuje realizáciu transakcií. Súčasná aktualizácia až 50-násobjne zvýšila rýchlosť transakcií. Očakáva sa, že prechod na decentralizovanú IOTA 2.0 by mohol byť už začiatkom roka 2021.
Riaditeľka globálnych operácii Ripple Emi Yoshikawa uviedla že kryptomena XRP nie je konkurenciou pre stablecoiny a ani centralizované kryptomeny emitované štátmi respektíve ich centrálnymi bankami (CBDC). ,, Veríme, že rôzne stablecoiny a CBDC vytvoria synergiu, ktorá poukáže na problem likvidity, čo bude bránou pre nezávislé kryptomenové aktíva ako XRP.”
Hoci záujem o decentralizované financie neustále narastá, prieskum Blockfolio zistil, že až 32% jej klientov stále nevie, o čom vlastne DeFi je. Viac sa dozviete tu.
Changpeng Zhao, ktorý je lídrom najväčšej kryptoburzy Binance, si myslí, že v DeFi je budúcnosť, no napriek tomu očakáva, že v najbližších rokoch budú stále hrať hlavný prím centralizované burzy. Dôvodom je skutočnosť, že aktuálne možnosti bezpečnej úschovy kryptomien na stane užívateľa sú stále relatívne komplikované a mnoho ľudí sa ich bojí. Aj preto verí, že súčasné burzy majú aj v oblasti DeFi svoj priestor pre úspech.
Mohlo by vás zaujímať
- Známy investor a finančný analytik Jim Rodgers si myslí, že nás čaká najväčšia finančná kríza v jeho živote, čo je vzhľadom na to, že má už 77 rokov hrozivá predikcia. Podrobnosti sa dozviete tu.
- Aktivita na burze Binance prekonala hodnoty z roku 2017, čo znamená, že dosiahla nový historický rekord, čo je silný signál potvrdzujúci tézu začiatku nového bullrunu